Checkpoint damt bezoek in studie kans? Geeft Abdij kritische Te weinig hulp paraat bij ramp Word ook abonnee! 23° HET WEER: Buitengebied: zelfs de kwal wordt gegeten 21 Kortere openingstijden en wellicht maximum van 1500 bezoekers. Speeltuin-tuin neemt plaats van spelen op straat in 2 en 3 Provinciebestuur kan niet tegen kritiek reageer op www.pzc.nl MENINC Albayrak houdt terecht de rug recht in debat over generaal pardon I 86% Zeeland: 2, 3, 29 t/m 39, 42 en 43; Binnenland 4 t/m 7; Buiten land: 8 t/m 10; Meningen: 11 t/m 13; Economie: 16 en 17; Beurs: 18; Buitengebied: 19 t/m 21; Weer: 26; Strips: 27; Cultuur: 40; Agenda: 41; Sport: 47 t/m 49, 51 t/m 53; Bijlagen: Spectrum en Pris ma met daarin Televisie v58 t/m v61. Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 0231 231 711688 555547 www.pzc.nl onè^ns 14% Zaterdag 9 juni 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 134 - los nummer €1,30, zaterdag 1,85 door Ernst Jan Rozendaal middelburg - Bijten ui de hand die je voedt. Kan dat straffeloos? Dat zal binnenkort blijken als het dagelijks provinciebestuur een be sluit neemt over het zogeheten transitiebeleid. Transitie staat voor veranderen. Het aan de Rotterdamse F.rasmus Universiteit verbonden bureau Drift heeft enkele maanden gele den geconcludeerd dat verande ring in Zeeland hard nodig is. Blijft het provinciebestuur 'door modderen' met een tweesporenbe leid waarin economie en ecologie samengaan, dan zijn we in 2040 te rug op het niveau van 1970. In het rapport worden harde no ten gekraakt over de Zeeuwse be stuurscultuur, De beleidsmakers zijn te behou dend en iedereen kent iedereen in bestuurlijk Zeeland. De opmer king dat vooral CDA, SGI' en Christenunie, drie van de vier par tijen in het huidige college van Ge deputeerde Staten, verandering in de weg staan, is slecht gevallen. Nu vrezen de Hogeschool Zeeland en de Zeeuwse Milieufederatie - de opdrachtgevers van Drift - dat continuering van de provinciale subsidie uitblijft. Want het onder zoek is nog niet af. Professor Jan Rotmans, supervisor van het pro ject, zou het betreuren als een ver volgonderzoek stokt op één zin. De beslissing is aan Groenl.inks-ge- deputeerde Marten Wiersma. pagina 3: commentaar Spectrum: wil Zeeland veranderen? Onweer door Raymond de Frel terneuzen - De Terneuzense kof fieshop Checkpoint neemt maatre gelen om de verdere groei van de bezoekersstroom in te perken. De shop sluit vanaf maandag zijn deu ren drie uur vroeger. Blijkt over twee weken dat deze ingreep niet helpt, dan doet de shop dagelijks zijn deuren meteen dicht nadat de vijftienhonderdste klant is gehol pen. Ook die proef duurt twee we ken. Directe aanleiding voor de be leidswijziging is de inval die justi tie vorige week vrijdag deed. Daar bij werd in de shop een handels voorraad van 5,1 kilo softdrugs aan getroffen. In een nabijgelegen ma gazijn werd 92,2 kilo softdrugs ge vonden. Het gedoogbeleid staat toe dat in de shop maximaal vijf honderd gram softdrugs aanwezig is. De eigenaar, een bedrijfsleider en drie medewerkers werden na drie dagen hechtenis weer op vrije voeten gesteld. Bieden de acties geen soelaas, dan beraadt Checkpoint zich op ande re maatregelen. „De mogelijkheid bestaat dat hierdoor problemen ontstaan in verband met de open bare orde, omdat de kans bestaat dat een aantal klanten zijn heil el ders in Terneuzen zal zoeken. Het is aan de burgemeester hierin een effectief beleid te ontwikkelen", aldus Checkpointwoordvoerder F. Deij. Ook wordt onderzocht of het invoeren van een pasjessys teem een positief effect heeft op het gedrag van bezoekers. Het per soneel van Checkpoint werd gister middag ingelicht. De shop wil een contraexpertise la ten doen naar de bevindingen van justitie. Uit intern onderzoek W* Checkpoint wil met kortere ope- ningstijden de stroom bezoekers indammen. Lukt dat niet, dan sluit de koffieshop bij de vijftien- honderdste klant. blijkt volgens Checkpoint dat de maximum handelsvoorraad in de shop niet is overschreden. Er zou hier maar zeshonderd gram zijn ge vonden, waarvan meer dan hon derd gram verpakkingsmateriaal en 'showroomwiet'. In de kantoor ruimte werd netto 2925 gram aan softdrugs gevonden. In het maga zijn lag tachtig kilo, waarvan 55 ki lo handelswaar en 25 kilo afval. Dit laatste wordt verwerkt in spa- cecakes en hasj. Deij: „Ter illustra tie: om vijftig gram hasj te maken is één kilo afral nodig. Dat plaatst de bevindingen van justitie in een ander perspectief." katern Zeeland: koffieshop laakt rap port middelburg - De Veiligheidsregio Zeeland schiet tekort in de genees kundige hulpverlening bij ongeluk ken en rampen. Door gebrek aan personeel is een adequate inzet niet gegarandeerd. Dat is onverantwoord, vindt de In spectie voor de Gezondheidszorg (IGZ), die de organisatie gisteren met onmiddellijke ingang onder verscherpt toezicht heeft gesteld. De voorzitter van de Veiligheidsre gio, burgemeester l.onink van Terneuzen, moet het personeels tekort 'acuut' opvullen. sF pagina 2: personeelsgat voor 1 no vember dicht schiedam - Een dubbele blikseminslag in twee flatgebouwen in Schiedam. De onweersbuien die gisteravond over een groot deel van Nederland trokken, hebben twee levens geëist. Het onweer ging gepaard met zeldzaam veel bliksemontladin- gen. Volgens weerinstituut KNMI ging het om meer dan vijfhonderd ontladingen binnen een pe riode van vijf minuten in een gebied van 50 bij 50 kilometer. In Goirle kwam een vrouw om het leven. De vrouw liep over straat toen de bliksem haar trof. Zij was op slag dood. Een inwoner van Uitgeest kwam om nadat hij op het dak van zijn schuur was geklommen, omdat het water niet goed weg liep. De politie vermoedt dat de man is uitgegle den. Het KNMI gaf gistermiddag een weeralarm af om te waarschuwen voor de buien die soms ex treme vormen aannamen. Het onweer volgde vol gens het KNMI de 'lijn' Maastricht-Haarlem en ging lokaal gepaard met hevige regen en hagel. foto anp

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1