Klussen met Corine, Thomas en Lodewijk mm v53 PZC Zaterdag 9 juni 2007 De handen uit de mouwen. Dat is het uitgangspunt van het Eigen Huis Tuin Event dat tot en met morgen in de Jaarbeurs in Utrecht wordt gehouden. De beurs die gebaseerd is op het gelijknamige klusprogramma van RTL. Voor vrouwen die graag tutten én voor mannen die willen bikkelen. door Paul Geerts foto GPD doe-het-zelf beurs. Dat betekent dat bezoekers tijdens het evene ment daadwerkelijk de handen uit de mouwen kunnen steken. Het gaan dan niet alleen om klei ne klussen - 'die kunnen de mees te mensen zelf nog wel' - maar ook om bijvoorbeeld het monte ren van een kraan of het bevesti gen van een dakraam. „Tijdens de beurs kunnen ze het onder lei ding van professionals allemaal zelf uitproberen." Niet alleen op de verschillende zo genaamde activiteitenpleinen, maar ook bij een aantal exposan ten. Mede daarom denkt Van Am sterdam dat het evenement in te genstelling tot veel andere beur zen zowel geschikt is voor vrou wen als mannen. Projectmanager Saskia Poulissen onderschrijft die woorden. Man nen kunnen uitgebreid gereed schap testen en verschillende workshops en demonstraties vol gen. Voor vrouwen worden activi teiten georganiseerd op het ge bied van design. Bij hoofdsponsor Praxis kunnen de geteste produc ten direct worden gekocht. „Toen RTL met het voorstel kwam om een evenement te orga niseren, zijn we er direct op inge sprongen", zegt Eugène Konings van Upstairs Traprenovatie. „Wij zijn sinds 2003 geregeld in het pro gramma geweest. We hebben er onze bekendheid aan te danken." Dus was het voor het bedrijf in Nederweert een logische keus om de nieuwe roestvrijstalen trapleu ning voor het eerst in Utrecht te laten zien. De reden waarom de over koepelende organisatie Flora Holland op de beurs- vloer aanwezig is, is volgens Jan Verhey evident: „Extra aandacht voor de kwekers." Op de stand Hoeveel bezoekers ze in totaal mag verwachten? Janneke van Amster dam van VNU Exhibi tions heeft geen idee. Het is ten slotte pas de eerste keer dat het bedrijf het Eigen Huis Tuin Event organiseert. Ze heeft er ver trouwen in dat alles goed komt, dat wel. Dat vertrouwen komt niet uit de lucht vallen. Het Eigen Huis Tuin Event is namelijk gebaseerd op het gelijknamige programma dat al zo'n achttien jaar op de Ne derlandse buis verschijnt. Na al die tijd is het programma nog steeds een hit. Ook afgelopen sei zoen keken iedere week weer een kleine miljoen mensen naar de verrichtingen van presentatrice Corine Boon, klusser Thomas Ver hoef en tuinman Lodewijk Hoeks tra. Dus dat er nu een evenement is, mag geen verrassing heten. Wel dat het er nu pas is. „We denken dat de tijd er rijp voor is", zegt Van Amsterdam, die opmerkt dat Nederlanders een klusminnend volkje zijn. „Als we zijn begon nen, houden we er niet meer mee op. Het is daarom tijd om men sen Eigen Huis Tuin te laten be leven, om ze zelf aan de slag te la ten gaan." Op dat uitgangspunt is het aan bod op de beurs volledig afge stemd. De drie presentatoren zijn dagelijks aanwezig en doen live wat ze in het programma ook doen. Maar dan letterlijk omringd door kijkers. Van Amsterdam betitelt het Eigen Huis Tuin Event als een echte zijn bijvoorbeeld prachtige vlin- derplanten te vinden. „Dit is voor ons een test. We gaan bezoekers vragen wat ze van de producten vinden. En zijn ze geïnteresseerd, dan kunnen ze meteen iets mee nemen." Ook voor Marieke Repko van Out Of Afrika is Eigen Huis Tuin Event een primeur. I let uit zuide lijk Afrika afkomstige meubilair van het anderhalfjaar oude be drijf staat nu nog bij de groothan del. „Het is vrij exclusief, maar dat hoeft het niet te zijn. Tijdens de beurs kan ik ontdekken wat de consument aanspreekt." Speciale activiteiten organiseert Repko niet. Toch is volgens Van Amsterdam met name het prakti sche aspect een meerwaarde. Dat weet ook Hans de Weerd, die tot 2000 de beurs Klus in de laar- beurs organiseerde. „Veel mensen dachten dat het onmogelijk was om een woon- en klusbeurs sa men te voegen", zegt De Weerd. Hij bewees hun ongelijk. Het eve nement, gestoeld op dezelfde ge dachte, trok jaarlijks zo'n 80.000 bezoekers. Zo hoog durft Van Amsterdam niet in te zetten. De organisatie gaat uit van in totaal zo'n 30.000 bezoekers. De bedoeling is wel dat het evenement in 2008 een vervolg krijgt. CS Eigen Huis Tuin Event, tot en met zondag 10 juni in de laarbeurs in Utrecht. Openingstijden vandaag en morgen van tien tot vijf uur. De entree bedraagt 12,50 euro. Meer informatie: www.eigenhuisentuinevent.nl Het team van Eigen huis St tuin bestaat uit tuinman jfi Lodewijk Hoekstra, presentatrice en binnenhuisar chitect Corine Boon en klusexpert Thomas Verhoefjllfvlnr).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 137