Nederland slachtoffer via clubs Heulmeisje nog raadsel 'Kind heeft te weinig ruimte om te spelen' 11 Ontvoerde man 'in goede gezondheid' Inbraak in woning verdachten hiv-zaak Rechercheur KLPD verliest laptop Jeugdfonds Jantje Beton klaagt over gebrek aan medewerking kabinet. Paul Rosenmöller L commissaris bij NS Ondernemen in Rotterdam veiliger Microsysteemtechriologie, technologie van de toekomst! www.hz.nl BN/DESTEM Vrijdag 8 juni 2007 7 jij moet vast bevallen' ten. Floep, en er lag een plaatje van een jonge zeehond. En ze leef de ook nog. Ik voelde het tot in mijn haarwortels. Mensen hebben voor zover ik weet nog nooit een wilde zeehond geholpen bij de be- plaatst worden, zijn die lijsten lang niet voor iedere organisatie toegan kelijk. De NOV pleit daarom voor een wettelijk verbod voor veroordeel de pedofielen om nog langer met kinderen te werken. Nu geldt een dergelijk verbod alleen voor het onderwijs. Daarnaast wil de NOV dat nieuwe vrijwilligers voortaan verplicht worden een verklaring van goed gedrag te overleggen. Nu eist niet iedere organisatie zo'n ver klaring vooraf, uit vrees dat veel vrijwilligers zullen afhaken. Het verkrijgen van zo'n verklaring kost circa 30 euro per persoon. valling", aldus Visser. Het beestje dat Afke is genoemd, naar de vrouw van veearts Schols, is te vroeg geboren. Ze had haar lange, witte haren nog. Die verliezen gewone zeehon- Ook onderzoekt de NOV op welke manier ze de verschillende zwarte lijsten zouden kunnen koppelen en toegankelijk maken voor alle vrijwilligersorganisaties. Hoeveel vrijwilligers op dit moment op zwarte lijsten staan voor seksueel misbruik, kan de NOV niet zeg gen. Volgens Van Westerlaak zijn de verschillende lijsten op dit mo ment niet te vergelijken. Wg Doordat coördinatie tussen de verschillende verenigingen onder ling ontbreekt, kunnen pedofie len telkens van de ene naar de andere club overstappen. GRONINGEN - De woning van de twee mannen uit Scharmer die er van verdacht worden mensen met hiv te hebben besmet, is doelwit geworden van inbraak. De politie gaat niet uit van een wraakactie. Uit het huis is volgens de politie al leen een beeldscherm ontvreemd. Er is inmiddels aangifte gedaan. DRIEBERGEN - Een rechercheur van het Korps Landelijke Politiedien sten (KLPD) is het afgelopen week einde zijn laptop kwijtgeraakt. Het korps wil niet zeggen wat voor ge gevens er op de laptop staan. Te gen de rechercheur is een onder zoek begonnen. den als het goed is al in de baar moeder. Moeder en dochter zijn naar de zeehondencrèche in Pieter- buren gebracht. „Het was een op merkelijke, urenlange bevalling, ze ker voor een wild dier. Ze maken MAASTRICHT/UTRECHT - De identi teit van het vermoorde meisje dat vorig jaar werd opgegraven uit een graf in Maarn blijft voorlopig onbe kend. Onderzoek van justitie in Limburg en de politie in Utrecht heeft geen informatie opgeleverd waaruit blijkt om wie het gaat, al dus woordvoerders gisteren. Het meisje werd in 1976 vermoord gevonden op parkeerplaats De Heul in Maarsbergen. Haar graf werd in oktober geopend in het onderzoek naar de vermeende se riemoordenaar Peter C. uit Heer len. Justitie in Limburg laat weten hij nog steeds verdachte blijft. het goed. Moeder doet heel lief te gen Afke", vertelt hoofd zeehon- denzorg Boukje Mulder. Maar de pup heeft nog niet gedronken. „We laten ze met rust en hopen dat het goed komt." Het meisje lag jarenlang onder de naam Monique lacobse in een graf in Maarn. Het onderzoek naar de identiteit van het meisje kreeg vo rig jaar een nieuwe wending toen haar familie een e-mail kreeg van iemand uit Noord-Amerika die zei Monique Jacobse te zijn. Daarna was het voor de politie een raadsel wie er dan wel in het graf lag. 21 mogelijke identiteiten van het opgegraven meisje zijn nu onder zocht. Justitie in Limburg kwam er niet uit en droeg de zaak over aan de politie in Utrecht. Ook daar zijn de onderzoeksmogelijkheden op dit moment vrijwel uitgeput. UTRECHT - De Nederlandse jeugd moet meer ruimte krijgen om buiten te spelen. Het baart jeugdfonds Jantje Beton zorgen dat in het kabinet 'geen aandacht is voor het belang van speelruim te'. Fondsdirecteur Henk Kasbergen riep gisteren minister André Rouvoet (Christenunie) van Jeugd en Gezin en staatssecretaris Sharon Dijksma (PvdA) van On derwijs in een brief op een deel van het extra geld dat vrijkomt voor buitenschoolse opvang in te zetten voor 'avontuurlijke buiten speelruimtes' in de buurt van scho len. Henk Kasbergen wil van dt minister een garantie dat er daad werkelijk een extra financiële im puls voor meer buitenspeelruimtt komt. Schoolpleinen dienen volgen; Jantje Beton na schooltijc toegankelijk te zijn voor de jeugt uit de buurt. Dat is één van d« mogelijkheden jongeren meei ruimte te geven buiten te spelen Bij de ontwikkeling van zogeheter brede scholen, die ook samen werken met andere instellingen komt de buitenspeelruimte ei vaak bekaaid vanaf, aldus he jeugdfonds. Zowel jeugdfonds Jantje Beton al; de landelijke vereniging voor speel tuinwerk en jeugdrecreatie NUSC stelt dat 3 procent van he bebouwde oppervlak geschik moet zijn voor jongeren om te spe len. Volgens de jeugdorganisaties zi Nederland met in totaal 1,6 pro cent aan 'speelgrond' voor kinde ren een flink stuk onder die norn die in andere landen soms we wordt gehaald. pn De jeugd heeft volgens jeugdfonds Jantje Beton veel te weinig speelruimte. Er is drin gend geld nodig voor extra 'avon tuurlijke buitenspeelruimte'. LAGOS - De Nederlander die vorige week werd ontvoerd in Nigeria, i; in leven en verkeert in goede ge zondheid. Dat heeft een woord voerder van het ministerie van Bui tenlandse Zaken gisteren gezegd. Volgens de plaatselijke politie, geci teerd door internationale persbu reaus, werd de man met drie ande ren meegenomen uit een woonver blijf voor buitenlanders in de stac Port Harcourt. Gewapende man nen, vermomd als leden van de op roerpolitie, namen de mannei mee uit een verblijf van olietoele verancier Schlumberger. Naast d( Nederlander zou het gaan om eet Brit, een Fransman en een Paki staan. UTRECHT - Paul Rosenmöller, voor malig fractievoorzitter van Groen- Links en oud-vakbondsman, wordt commissaris bij NS. Rosen möller is, zo bleek gisteren, op 1 juni begonnen. Hij volgt de overle den John Neervens op. Alle NS-commissarissen krijgen jaar lijks tussen 25.000 en 40.000 euro. ROTTERDAM - Ondernemers voelen zich steeds veiliger in Rotterdam, blijkt uit gemeentelijk onderzoek. Vooral in gebieden waar onderne mers, politie en gemeente inten sief samenwerken is de veiligheid gegroeid. De criminaliteit daalde, de aangiftebereidheid is groter. Info avond 12 Juni 2007 Vrijwel onzichtbaar, maar deze technologie vind je overal om je heen! Typische microsysteem producten zijn bijvoorbeeld navigatiesystemen, mobiele telefoons, miniatuur kleurendisplays en pilcamera's. Wil je ook zulke producten ontwerpen, ontwikkelen, verbeteren en een boeiende toekomst in een miljardenindustrie? Hogeschooljj^Zedand biedt een minor' Microsysteemtechnologie aan! E*n miw e«n vrij te kiezen half jaar 10 de opleiding. ter verbreding van óf ter verdieping op het beroeptdomein waarvoor wordt opgeteld. ri V - fr" V'-.1 Het zeehondje Afke is woensdag niet zonder slag of stoot geboren. De wilde zeehondenmoeder verkeerde urenlang in barensnood en had op het strand van Ameland de hulp nodig van dierenarts Heere Schols. foto Jan Spoelstra/GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 83