Nederland Miss Onbeperkt laat studie kunstgeschiedenis even los Aangifte tegen ministers Middelgrote gemeenten mogen miljoenen voor opvang houden MS-patiënte gaat jaar lang knokken voor positie gehandicapten. Pim Fortuyn zou niet »oed zijn beveiligd, yindt broer Marten. Wilde zeehond bevalt na uren ploeteren op strand bij Ameland. Gebrek aan onderling contact tussen verenigingen misbruikt. 'Zonnebrandcrème in het ziekenfonds' Scholieren snuiven gretiger aan cultuur Commotie om stuntend vliegtuigje Onderzoek naar rol scholen bij eerwraak Kwart klaagt over animatieteams Pedofiel zoekt zijn 'Ik dacht: 6 Vrijdag 8 juni 2007 BN/DESTEM door Herman Joustra leiden - „Ik vind dat ik het leuk heb gedaan." De ochtend na haar glorieuze winst zit Reni de Boer huis de uitzending nog eens terug e kijken. „Als ik dat zo zie op tele- /isie, dan ziet het er toch prachtig ait? Dan heb ik het echt niet al- een over mezelf hoor. Ook alle an dere deelneemsters - mijn colle ga's, niet mijn tegenstanders - itonden daar te stralen." Feestelijk en blij voelt ze zich, de 27-jarige studente kunstgeschiede nis uit Leiden. Ze heeft de finale van de Mis(s)verkiezing 2007 ge wonnen, de door Lucille Werner in het leven geroepen schoonheids wedstrijd voor vrouwen met een zichtbare handicap. Reni de Boer mag zich nu een jaar ang ambassadrice van Onbeperkt Nederland noemen. Ze is de twee- Je gehandicapte Miss Nederland, ia Roos Prommenschenckel (22). Zenuwen heeft ze absoluut niet ge- lad, zegt ze. Niet voor en niet tij dens de finale. „Voor aanvang lacht ik steeds bij mezelf: wan- teer gaan we nou eens beginnen, wanneer mag ik nou dat podium >p? Ik had er enorm veel zin in. in tijdens de show voelde ik me >ok zeker. Wat daar ook bij hielp, was dat alles om ons heen zo pro- iotterdam - Marten Fortuyn leeft aangifte gedaan tegen de >ud-ministers van Binnenlandse Zaken en Justitie Klaas de Vries en denk Korthals. Volgens de broer /an de op 6 mei 2002 vermoorde roliticus Pim Fortuyn zijn de twee ir verantwoordelijk voor dat de oenmalige LPF-voorman niet »oed is beveiligd. De advocaat van Vlarten Fortuyn zei gisteren dat in de aangifte de aanklacht dood door schuld is opgenomen. Volgens de broer dragen de twee ninisters de verantwoordelijkheid /oor het niet goed beveiligen en Jus de dood van de toenmalige -PF-voorman. De raadsman van Marten Fortuyn, -rank van Ardenne, stelt dat de iverheid Pim Fortuyn vanaf maart 1002 volgens de toen geldende re gelgeving hoorde te beveiligen. Dat is niet gebeurd. De advocaat voert als onderbouwing het rap- aort van de commissie-Van den Haak aan. Deze commissie deed een feiten- anderzoek naar de beveiliging van Pim Fortuyn. Een van de belang rijkste conclusies uit dit onderzoek was dat de overheid de persoons- neveiliging voor Pim Fortuyn heeft onderschat. fessioneel was: de presentatoren, de jury, de knallende live-band met Cor Bakker en Xander de Buisonjé, allemaal vakmensen." Dat half Nederland nu na haar winst extra op haar zal letten, deert Reni de Boer niet. Sterker nog, daarin ziet zij juist mogelijk heden om zich als ambassadrice van Onbeperkt Nederland sterk te maken voor gelijke rechten van ge handicapten. „Wat ik allemaal ga doen en hoe ik het ga aanpakken, dat moet ik nog overleggen. Er zullen in elk ge val wel een aantal tv-optredens bij nijmegen - Animatieteams wor den meestal gewaardeerd door vakantiegangers, maar roepen ook geregeld irritaties op. Dat blijkt uit een representatieve steekproef van www.zoover.nl. Op deze site hebben Nederland se toeristen op dit moment on geveer 300.000 vakantiebeoorde lingen achtergelaten. Zoover heeft 151 beoordelingen over animatieteams naast elkaar gelegd. Circa een kwart van de beoordelingen van het georgani seerde vertier is negatief. Bezoe kers van zoover.nl klagen het meest over opdringerige enter tainers, de eindeloze herhaling den haag - Een groep van 27 ge meenten, waaronder Nijmegen, Heerlen en Zwolle, hoeft voorlo pig niet bang te zijn dat ze 25 mil joen euro voor de opvang van on der meer verslaafden en daklozen hoeven in te leveren. Dit bedrag zou naar de vier grote steden gaan, maar staatssecretaris Iet Bussemaker van Volksgezond heid zei gisteren dat ze opnieuw met de gemeenten om de tafel gaat over de verdeling van het geld. De Kamer had de bewindsvrouw gevraagd nogmaals naar de verde ling van het geld voor de maat schappelijke opvang te kijken om dat in de 27 gemeenten allerlei voorzieningen het loodje dreigden te leggen. zitten, waar ik onze boodschap kan overbrengen." Reni, die sinds haar zeventiende lijdt aan multiple sclerose, denkt haar nieuwe baan ondanks haar ziekte goed uit te kunnen voeren. „Mij is verzekerd dat ik heel goed begeleid zal worden. Zolang ik maar goed aangeef wat ik kan en hoe ik me voel." Haar studie kunstgeschiedenis laat ze voorlopig voor wat die is. „Mijn studie is belangrijk, maar die pak ik later wel weer op. Eerst maar eens dit ambassadeurschap. Ik kijk er enorm naar uit." van het animatieprogramma en het gebrek aan initiatief om de gasten te vermaken. Zo doet een bezoeker op de internetsite, ene Mark, zijn beklag over de na drukkelijk aanwezige animatie op zijn vakantieadres, onder meer met harde muziek tot in de late avonduren. „Een boek le zen op het balkon is er aan de zwembadkant niet bij tot 23.00 uur!". Negatieve ervaringen met ani matieteams spelen geen belang rijke rol bij het totaaloordeel over vakantieadressen. De kla gers beoordelen hun accommo daties gemiddeld met een 7,6. Bussemaker wil het budget bin nenkort anders verdelen omdat het nu nog vooral gaat naar plaat sen die altijd al veel voorzieningen hadden en niet zozeer naar ge meenten die de opvang goed aan pakken. De getroffen gemeenten hadden aan de bel getrokken omdat een onderzoek waarop de nieuwe geld- verdeling was gebaseerd niet zou deugen. Een tweede onderzoek be vestigde deze opvatting groten deels. De staatssecretaris wil gemeenten die daklozen, zwerfjongeren en verslaafden snel weer op het rech te pad krijgen daarvoor belonen en wil ook kijken in hoeverre ze zelf de kosten voor de opvang voor hun rekening nemen. ameland - Ze was rond, vet en mooi. De zeehond op het Noord zeestrand bij Ameland kon niet ziek zijn, zag Dirk Visser van Rijks waterstaat direct. Het dier hobbel de al een paar uur over het strand. „Ze hapte naar me, maar vluchtte niet. Dat was gek, want zeehon den gaan er vandoor, hoe ziek ze ook zijn. Ik keek haar aan en dacht: jij moet vast bevallen." Als zeehonden gaan baren, zoeken ze een rustig plekje op. Meestal is dat een drooggevallen zandplaat in de Waddenzee, ver van mensen, een enkele keer een afgelegen stuk strand. De dieren bevallen vlot. „Normaal is het met een uur wel bekeken. Na drie uur is er weinig kans op een goede afloop", weet Visser. De geboorte van het zeehondje vergde uren. Om elf uur woensdag morgen kreeg Visser de melding. Met zijn vrouw Joke zette hij het strand bij Buren af Om half vijf 's middags lag er nog steeds geen jong op het zand. „Zo komt het niet goed, dacht ik." Visser waar schuwde de Zeehondencrèche in Pieterburen. De zeehond was door de zeemist al bijna niet meer te zien toen de medewerkers van de Zeehonden crèche tegen acht uur 's avonds ar riveerden. Ook dierenarts Heere Schols kwam kijken. „We dachten den haag - Naar schatting 250 pe doseksuelen proberen structureel nieuwe slachtoffers te vinden door zich aan te melden voor vrijwilli gerswerk met kinderen. Dat meldt de vereniging Nederlandse Organi saties Vrijwilligers (NOV) op grond van gesprekken die zij heeft gehad met haar leden. Hoeveel jongeren het slachtoffer worden van seksueel misbruik door vrijwilligers is onbekend. De den haag - Zonnebrandcrème moet worden opgenomen in het basispakket van de ziektekostenver zekering. Alleen op die manier is een epidemie van huidkankerpa tiënten te voorkomen. Dat stelt het Huidfonds in de aanloop naar een groot internationaal congres over huidkanker in Amsterdam. amsterdam - De CKV-bonnen waarmee leerlingen van middelba re scholen ruim 1500 bioscopen, musea en theaters kunnen bezoe ken, zijn populair. In het vorige schooljaar is 79 procent van de bonnen besteed. Het leverde cultu rele instellingen 6 miljoen euro op. Cewone zeehond In de Waddenzee is de gewone zeehond met circa 4000 exem plaren een bekende verschij ning. De grijze zeehond wordt er minder gezien - deze grote re zeehond houdt meer van rotsige kusten. De droogvallen de zandbanken vormen een be langrijke reden voor de gewo ne zeehond om in de Wadden zee te blijven. Bij eb kunnen ze daar rusten en in de zon liggen: uit zon licht maakt de huid vitamine D aan, en die is nodig voor de ver- haring. Zeehonden liggen altijd in groe pen op een zandbank: dat is veiliger en belangrijk voor so ciaal contact dat kan leiden tot de paring die in het water plaatsvindt. De jongen worden op een zandplaat geboren en gezoogd. Binnen zes uur moet een ba by-zeehond kunnen zwemmen: bij vloed loopt alles weer on der water. In Zeeland, met name in de Oosterschelde, leeft een kleine populatie van circa 200 zeehon den. dat het jong dood zou zijn. Het moest er uit, voor de moeder zou bezwijken", zegt Visser. Schols voelde. „Er kwam bloed, hij kreeg de flap te pakken en trok heel langzaam het jong naar bui sportkoepel NOC*NSF registreert per jaar tussen de 85 en honderd meldingen van ongewenst gedrag. „Onder die meldingen valt ook pestgedrag en geweld. In hoeveel zaken het seksueel geweld betreft, is onbekend", zegt bestuurslid Mar co van Westerlaak. De pedofielen maken misbruik van het gebrek aan coördinatie tus sen de verschillende verenigingen onderling. Hierdoor kunnen ze tel kens van de ene naar de andere vereniging overstappen. Alhoewel vrijwilligers die verdacht worden van seksueel misbruik van kinde ren wel op een zwarte lijst ge- amsterdam - De politie van Am sterdam heeft honderden telefoon tjes gekregen over een stuntend vliegtuigje boven het Amstelsta- tion. Bezorgde mensen dachten dat het vliegtuig, dat loopings maakte, het station zou binnenvlie gen. De Rijksluchtvaartdienst had de piloot toestemming gegeven. rotterdam - Het Albeda College in Rotterdam en het ROC Twente gaan via een proef vijftien maan den achtereen kijken hoe zij eerge- relateerd geweld beter en sneller kunnen herkennen. Docenten krij gen trainingen. Het gaat om een initiatief van VROM. Temidden van premier Balkenende en presentatrice Lucille Werner (rechts) hoort Reni de Boer dat zij winnares is van de Miss-verkiezing voor lichame lijk gehandicapte vrouwen. foto Marcel Hemelrijk/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 82