Vandaag aan personeel komen Wij hebben jouw baan! Wij hebben jouw baan! bedenken de gekste trucs in trek na eindexamens Woede om salaris bestuur van bloedbank 40% KORTING OP GRATIS MONTAGE Duur dutje op Tilburgers vluchtstrook zingen ringtone SIEMENS APPARATUUR iKeukenmaxx Informeer binnen. Informeer binnen. Tientallen donoren zijn boos en willen geen bloed meer geven. VAN UW COMPLETE KEUKEN BN/DESTEM Vrijdag 8 juni 2007 I 3 leew ia je cirleco. Parttime Verkoopmedewerker m/v tovw meet ht je Op allerlei manieren wordt personeel gelokt. drijfeauto's rijden rond met tek sten erop geschilderd als: 'Bel dit nummer als je een baan zoekt'. En veel bedrijven, weet Eugène Prin- cée van de Brabants-Zeeuwse Werkgeversvereniging, beloven hun werknemers premies als ze een nieuwe collega lokken. Directeur Bert Wijkmans van Plas- tiPro in Zundert zoekt al een half jaar vier a vijf technische medewer kers voor zijn bedrijf, dat kunst stoffen vijvers, zwembaden en der gelijke maakt. „Niet te krijgen. Ik heb liefst zes tien uitzendbureaus benaderd en talloze advertenties geplaatst, maar er komt geen serieuze kandi daat op af Er zijn gewoon bijna geen technische mensen meer, zeg gen de bureaus." Wijkmans moet orders weigeren omdat hij geen mensen heeft om ze klaar te maken. Hij wil uitbrei- Bedrijf moet door gebrek aan medewerkers orders van klanten afwijzen den, maar durft niet omdat hij vreest dat hij een vergroot bedrijf helemaal niet bemand krijgt. Kruidvat heeft een eigen oplossing bedacht. De drogisterijketen belegt smokings bij eindexamenfeesten. Op Amerikaanse highschool-films zien we niets anders. In Neder land gaat het langzaam maar zeker dezelfde kant op. De middelbare scholier heeft steeds meer behoef te aan 'Prom-achtige' praktijken. „De laatste jaren krijgen wij het rond de examenperiode steeds drukker", legt een woordvoerder van kledingverhuur Black Tie in Breda uit. „Meisjes, maar ook jon gens, doffen zich meer en meer op voor het laatste schoolfeest van hun middelbare schoolcarrière." Tv-presentatrice en modekenner Marrielle Bastiaansen verklaart de nieuwe hype aan de hand van de sterke economie. „Vaak zie je dat wanneer mensen het beter krijgen de mode extravaganter wordt." Bastiaansen heeft zelf op het Mar- kenhage-college in Breda gezeten. In haar tijd was daar nog geen ga la-avond. Dat is nu wel anders. Zo maakten Claudia Marijnissen en Anouk van der Steen (beiden uit Breda) zich gisteren op voor een foto Johan van Gurp/ het fotoburo door Cyril Rosman BREDA - Tientallen donoren heb ben hebben besloten geen bloed meer te geven bij de Sanquin Bloedbank. Ze zijn woedend over de hoogte van het salaris van de bestuurders van de bloedbank. De drie bestuurders van Sanquin verdienden vorig jaar samen 800.000 euro, inclusief pensioen geld. Zonder die laatste voorzie ning verdiende bestuursvoorzitter Buunen 240.000 euro, vice-voorzit- ter De Wit en bestuurslid Briët kregen elk 210.000 euro. Bij Sanquin zijn ook veel klachten binnengekomen van mensen die zich kwaad maken over de hoogte van de salarissen, maar uit verant woordelijkheidsgevoel niet stop pen met bloed geven. „Ik wil abso luut een signaal geven dat dit niet kan", zegt Bredanaar Comé Naal den. Hij geeft al twintig jaar bloed. „Bij de bloedbank lopen veel vrij willigers rond, er wordt ook steeds meer bezuinigd, maar aan de top gaan ze steeds meer verdienen. Dat kan niet. Er moeten managers te vinden zijn die voor minder geld hetzelfde willen en kunnen." Woordvoerster Marleen de Bruijn 1*^ Tientallen donoren geven geen bloed meer af bij Sanquin Bloed bank. Ze zijn boos over de salaris sen van de bestuurders, de voor zitter kreeg 240.000 euro. van Sanquin, als enige organisatie in Nederland aangewezen voor bloedvoorziening aan ziekenhui zen, bestempelt de salarissen als reëel en conform de cao voor zie kenhuizen. De tientallen opzeggin gen deren de organisatie met 450.000 donoren 'nauwelijks'. Toch neemt ook dat aantal al jaren lang af. In 1996 lag het aantal dono ren nog ver boven de 600.000. Elk jaar vertrekken donoren omdat ze te oud (70+) zijn of vanwege stren gere regels geen bloed meer mo gen geven. Het is niet altijd makke lijk nieuwe donoren te vinden. Uit een onderzoek van het Neder lands Instituut voor onderzoek van de Gezondheidszorg (Nivel) naar de animo voor orgaandonatie bleek onlangs ook dat de bereid heid om organen af te staan steeds verder afneemt. Oorzaken waren onder andere 'de individualisering van de maatschappij' en de 'polari satie'. „Ik kan niet ontkennen dat dat bij bloeddonatie ook een rol speelt", zegt Karen Nijeholt, van Sanquin Bloedbank, afdeling Zuidwest-Ne derland. Die afdeling startte on langs een campagne om in de om geving van Breda 900 nieuwe do noren binnen te halen. „Mensen hebben het tegenwoordig druk, druk, druk." De Bruijn van Sanquin Nederland heeft ook nog een praktische ver klaring. „Er is met de ziekenhui zen afgesproken dat ze minder vaak bloedtransfusies toepassen. Daarom zitten we wat minder ach ter nieuwe donoren aan." 'banenavonden' om te voorzien in het schreeuwende tekort aan (assis- tent-)filiaalmanagers. Vorige week was er eentje in de vestiging in Breda. De kandidaten werden rondgeleid, konden hun eventuele toekomsti ge collega's een handje geven en werden lekker gemaakt met hapjes en drankjes. Woordvoerster Wenda Buining van Kruidvat is dik tevreden: „Veertig mensen meldden zich aan, we hebben er 28 uitgenodigd van wie er twintig zijn gekomen. Met vijftien kandidaten voeren we nu gesprekken. Nee, we gaan door met die banenavonden." DORDRECHT - Een dutje op de vluchtstrook van de A16 bij Dord recht is een 56-jarige vrachtwa genchauffeur uit Tsjechië duur ko men te staan. In totaal was hij 1625 euro kwijt. De man verklaarde tegenover de politie dat hij in de file stond, vol gens zijn tachograaf niet langer achter het stuur mocht zitten en daarom zijn truck op de vlucht strook zette en ging slapen. Onderzoek naar de tachograaf wees uit dat de de maximale rijtijd nog niet was overschreden, aldus de politie gisteren. TILBURG - Op het Festival van het Levenslied in Tilburg gaat het pu bliek zaterdagavond een eigen ring tone zingen die een half uur later te downloaden is via twee speciale zuilen op het festivalterrein. De happening onder de naam 'T-ring' begint om 20.00 uur. De festivalgangers krijgen een kwar tier de tijd om onder leiding van componist Clemens van Bracht een lied in te studeren. De opna mes gaan direct door naar een be drijf in Amsterdam dat vervolgens een arrangement van vijftien se conden maakt. groot galafeest op het Markenhage, waar ze eindexamen vwo hebben gedaan. „We gaan niet met een li mousine, maar met de auto of op de fiets. Maar we gaan wel in gala! Onze jurken hebben we gekocht. We vonden het leuk om zo'n jurk te hebben. Misschien komt-ie nog een keer van pas. Of zo'n gala leu ker is? We vinden het heel leuk om iedereen chique gekleed te zien. Maar of het leuker is dan een gewoon feest, dat moet je ons na vanavond nog maar eens vragen!". Tot en met 16 juni aanstaande bij aanschaf van een complete keuken: grenzeloos genieten Etten-Leur, Lokkerdreef 33 (A58, afslag Etten-Leur/Vosdonk) Tel. 076 - 501 71 51 Bel gratis 0800 0232380 voor onze brochure of kijk op www.keukenmaxx.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 79