Sport Berkhout kan wachten tot laatste moment verkeerspunten X NOORDGOUWE T? j Renner Rabo-ploeg favoriet voor eindzege OZ Wielerweekend. Delta Profronde strikt Italiaanse sprintkoning Alessandro Petacchi yö X V BEZORGERS GEZOCHT IN De PZC zoekt enthousiaste bezorgers die wel een extraatje willen verdienen! Q, L r> A P2C Vrijdag 8 juni 2007 43 Thomas Berkhout doet zijn verhaal na zijn verrassende zege in Olympia's Ronde. foto Marcel van Hoorn door Koen de Vries GOES - Uitstellen tot het laatste mo ment is niet goed. De praktijk be wijst Thomas Berkhout echter het tegendeel. De wielrenner die ko mend weekeinde in Zeeuws-Vlaan- deren als een van de favorieten van start gaat in het OZ Wieler weekend, sloeg de afgelopen maan den zijn slag op momenten dat de deur al gesloten leek. Het begon eind vorig jaar. De 22-ja- rige Berkhout, woonachtig in Schipluiden (bij Delft), had con tact gehad met de leiding van de belofteploeg van de Rabobank. Een contract zat er uiteindelijk niet in. Alle plaatsen in de ploeg van Nico Verhoeven en Piet Kuijs waren bezet, de talentvolle renner moest nog een jaar langer bij Van Vliet blijven fietsen. Toen liet Huub Duijn plotseling weten naar een ploeg in de VS te verkassen en kreeg Berkhout als nog toegang tot de felbegeerde ploeg. Nog geen half jaar later sleepte hij de grootste overwin ning uit zijn carrière voor de poor ten van de hel weg. Hij won Olym pia's Ronde door op de negende en laatste dag een achterstand van 6 minuten en u seconden op zijn ploeggenoot Martijn Maaskant goed te maken. Het gebeurde op curieuze wijze. De wedstrijdleiding hield het pelo ton in de plaatselijke ronden van de slotetappe door de Limburgse heuvels tegen omdat die op de daar al rondrijdende kopgroep - met Berkhout maar zonder Maas kant - dreigde te stuiten. De jury verrekende via een ingewikkelde formule het oponthoud en kwam pas een half uur na de finish tot de conclusie dat Berkhout Olym pia's Tour met twee seconden voorsprong op Maaskant gewon nen had. „De koers eindigt pas als je over de finish bent", is de voor de hand liggende conclusie van Berkhout. „Velen zijn aan het eind van een etappekoers moe. Ik ben dan vaak nog scherp. Het is een vai> mijn sterke punten. Ik ben een echte ronderenner." Op het podium in Buchten waren destijds weinig lachende gezichten, te bekennen. Berkhout: „Van bin nen juichte ik natuurlijk. Maar ik liet dat niet merken omdat mijn ploeggenoot diep teleurgesteld was. Maaskant dacht dat hij niet meer verliezen kon. Ik had daar be grip voor. De sfeer in de ploeg heeft er niet onder geleden. Het was een samenloop van omstan digheden. Ik heb hem niet ge nept." Berkhout noemt het Wielerweek end een echte Hollandse wed strijd. Met altijd wind, smalle weg getjes, dijkjes, kasseien en onver wachte bochten. „|e moet zo veel mogelijk vooraan rijden en altijd geconcentreerd blijven. De slag kan op elk moment vallen." Hij zegt het uit ervaring. Vorig jaar miste de Zuid-Hollander op de eer ste dag de slag omdat hij vlak voor een strook kinderkopjes lek reed. Het kwam nooit meer goed. In de tijdrit reed hij zich nog in de top tien, maar het gat met de toppers was te groot. Op de snikhete slot dag stapte hij daarom af. T\vee jaar geleden ging het een stuk beter. Toen eindigde Berkhout als vijlde en won zijn ploeggenoot Rick Flens het eindklassement. Dit jaar rekent Berkhout zichzelf tot de favorieten voor de eindzege. Maar hij is niet de enige van zijn 'Velen zijn aan het eind van een etappekoers moe. Ik ben dan vaak nog scherp' ploeg die kans maakt. De kern van het team dat in het eindklasse ment van Olympia's Tour de eer- t ste zes plaatsen opeiste, gaat mor gen in Hulst van start. Martijn Maaskant, )os van Emden, Tom Veelers zijn waarschijnlijk alle maal van de partij. „We hebben een heel sterke ploeg. We zijn daar om met niets minder dan de eind zege tevreden. Een kopman heb ben we nog niet. We moeten zien wie er na de eerste dag er het best voorstaat. Die heeft dan de groot ste kans dat hij het OZ Wieler weekend wint." GOES - Sprinter Alessandro Petac chi is de grote blikvanger tijdens de laatste Delta Profronde, die vol gende week zaterdag wordt verre den. De organisatie maakte de komst van de 33-jarige Italiaanse wielrenner gisteren bekend. Petacchi bepaalt de laatste jaren met Robbie McEwen en Tom Boo- nen het beeld van de massaspurts. Het podium van Petacchi is met name de Ronde van Italië. Hij won recent in de editie van 2007 vijf etappes, wat zijn totaal op 24 Giro-zeges bracht. Slechts vier ren ners wonnen meer etappes, onder wie zijn illustere voorganger Ma rio Cipollini. Maar ook in de Tour de France en de Ronde van Spanje heeft Petacchi, rijdend voor de Mil- ram-ploeg, zijn etappezeges meege pikt. In de Tour was hij vier keer succesvol, in de Vuelta zeventien keer. Alleen Eddy Merckx en Cipol lini wonnen meer etappes in de drie grote wielerrondes samen. zeken De Kon. Zelf rijdt hij met een politiewagen en twee begelei dende motoren een kwartier voor de wedstrijd uit „Wij doen de laat ste controle, om te kijken of de pij len er nog staan en er geen onver wachte obstakels meer opdagen." De veiligheid van de renners is een handelsmerk geworden. Het OZ Wielerweekend krijgt elk jaar lovende rapporten van de jury. De Kort: „Het is voor de tiende keer dat we dit zo georganiseerd doen. Tien jaar geleden zat ik ook in de koers en reed er op de Maagd van Gent een kopgroep verkeerd, om dat er geen vlagger stond. Toen hebben de voorzitter en ik tegen elkaar gezegd: dit mag nooit meer gebeuren." En nu, tien jaar later, is De Kort met zijn team een begrip. „We draaien ook al tien jaar mee in de Delta Profronde, doen de Wim Hendrikstrofee, maar het Wielerweekend is het meest inten sief. We bemannen in die twee da gen zo'n achthonderd kruispun ten en weggetjes die uitkomen op het parkoers." De laatste richtlijnen op een week van de start? O ja, Hans Jacobs, die van de politie, zal wel weer een feestje geven op de zaterdag van de tijdrit. Dat is elk jaar zo. Dus moeten we af en toe eens een auto doorlaten naar zijn huis. En op de zaterdag wordt in Hulst ook de Reynaerttocht gereden. Dan zitten er een paar honderd fietsers op het parkoers. „Je weet hoe die zijn hè, die oudere fietsers. Ze knikken ja en ze doen nee." "'•f. 4 Word dagbladbezorg(st)er van de PZC: een goede bijbaan voor jong en oud met prima verdienste en interessante extra's. Interesse? Neem dan (tijdens kantooruren) contact op met onze afdeling binnendienst op nummer: 076 - 531 23 14 Kijk voor meer informatie over vrije wijken op: www.deleukstebijbaan.nl. De minimumleeftijd voor een krantenwijk is 15 jaar. Kandidaat bezorgers dienen zich bij aanmelding te identificeren. Irxfcen van toepassing moet een tewerkstellingsvergunning worden overlegd. ze

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 69