Sport Rabo-ploeg is uitgesproken favoriet I Team De Kort bewaakt 800 Vandenbroucke oz Wielerweekend in ziekenhuis na zelfmoordpoging Gewezen wielertalent uit België verkeert buiten levensgevaar. Oud-prof Bram Schmitz grote kanshebber in OZ Wielerweekend. Human Media Design, nadenken over beleving! Vijftig man zorgt voor veiligheid op en rond het parkoers. _www.hz.nl 42 I Vrijdag 8 juni 2007 PZC Dit weekend vindt in Zeeuws-Vlaanderen de twintigste editie van het OZ Wielerweekend plaats. De renners rijden drie etappes, waarvan een tijdrit. den ha ac - De Belgische wielren ner Frank Vandenbroucke heeft woensdag een poging tot zelf moord gedaan. De 32-jarige cou reur van Acqua e Sapone ligt sinds dien in een ziekenhuis in Milaan. Volgens de artsen verkeert de ren ner niet meer in levensgevaar. Vandenbroucke gold in de jaren negentig als een groot wielerta lent. Hij schreef koersen als Gent-Wevelgem, Luik-Bastena ken-Luik en Parijs-Nice op zijn naam en werd in België al gezien als de nieuwe Eddy Merckx. Die druk kon hij echter niet aan. Regelmatig kwam hij in opspraak, onder meer vanwege dopingaffai- res. Zo werden in 2002 doping en maskerende producten bij hem thuis gevonden. Toen verklaarde hij dat de middelen bestemd wa ren voor zijn hond. In zijn dertien jaar als profrenner tot nu toe reed hij voor maar liefst tien ploegen. Vaak werd hij ontslagen, als gevolg van wangedrag, wanprestaties of het (vermoeden van) gebruik van doping. In 2004 pleegde Frank Vandenbroucke zijn eerste poging tot zelfmoord. Dit seizoen had Vandenbroucke, nadat hij in 2006 was ontslagen bij Unibet.com een plekje gevonden bij het Italiaanse Acqua e Sapone, een ploeg die uitkomt in de Pro- Continental Tour, de eerste divisie van het wielrennen. Hij moest on der meer verstek laten gaan bij de Ronde van Italië vanwege een ope ratie aan zijn knie. Frank Vandenbroucke ETAPPE 1-9 JUNI Hulst - Vogelwaarde 100,1 km kasseistrook De renners koersen om vier truien Oranje aanvoerder individueel klassement Groen aanvoerder puntenklassement Wit aanvoerder sprintklassement Rood aanvoerder kasseienklassement 1988 Joost van Adrichem 1997 Bert Roesems (B) 1989 Angel Polvorosa 1998 Andreas Walzer(D) 1990 Patrick Rash 1999 Jans Koerts 1991 Remco Startman 2000 Jens Mouris 1992 Patrick van Dijken 2001 Kevin van Impe (B) 1993 Steffen Blochwitz (D) 2002 Angelovan Melis 1994 Marcel Vegt 2003 Rick Flens 1995 Daniël van Elven 2004 Thijs Al 1996 Wilco Zuijderwijk 2005 Rick Flens 2006 Niki Terpstra PZCIDonjlOdqk door Frits Bakker goes - De Rabobank-ploeg van Ni co Verhoeven, die zo prominent in beeld reed tijdens Olympia's Tour, is in potentie veruit de sterk ste ploeg in het OZ Wielerweek end. „We komen op volle sterkte naar deze koers", kondigde ploeg leider Verhoeven deze week aan. Dat wil dus zeggen: met het grote talent Martijn Maaskant, die Rabo overigens wel verlaat na dit sei zoen, met Thomas Berkhout, de min of meer toevallige winnaar van Olympia's Tour en met beken de napien als die van sprinter Tom Veelers, Evgeny Popov en Boy van Poppel. De oranje truien van de Rabo's zijn de blikvangers, maar natuur lijk liggen er in het OZ Wieler weekend meer kapers op de kust die willen scoren in deze interna tionale koers. Zo is Bram Schmitz één van de renners die na een gestrand avon tuur bij de profs is teruggekeerd in de boezem van de eliteploegen. Hij was ooit een belofte in de voor malige Batavus-ploeg van Piet Hoekstra en kreeg de kans om zich bij het grote Telekom in de kij ker te rijden. Dat bleek een te zwa re opgave, zeker in de jaren nadat Telekom (nu T-Mobile) in zo'n kwaad daglicht kwam te staan. De terugkeer naar de 'amateurs' heeft Schmitz het plezier in wiel rennen teruggegeven. Hij won voor de ploeg van Van Vliet in het voorjaar al de Omloop van de Houtse Linies, daarna de Omloop van de Glazen Stad en etappes in de Cinturion Mallorca. In die vorm is Schmitz zeker één van de kanshebbers om te scoren in het OZ Wielerweekend. De ploeg van Ubbink-Syntec, ge leid door John den Braber, heeft ook enkele potentiële winnaars in de gelederen. Zo was Wim Bot man vorig jaar de sterkste in de be- loftencompetitie. Folkert de Haan won dit jaar in Joure en Wim Stroetinga reed ook al een aardige erelijst bij elkaar. Sander Oostland heeft een sterke Rabo-ploegleider: 'We komen op volle sterkte naar de koers' seizoenstart gemaakt bij Löwik. Voor de groene brigade won hij in Werkendam, was hij de snelste in de EBH tijdrit en in Nieuw-Vosse- meer. Klaas van Hage is op de Zeeuwse wegen geen onbekende. De renner van B&E Koopmans Cycling schreef dit jaar de ZLM Tour op zijn naam. Jos Pronk was voor Time/Van He- mert al een paar keer succesvol. Hij reed de Rabobank-ploeg in de wielen door derde te worden in de eerste etappe van Olympia's Tour en winnaar van de derde etappe. Verder won hij de tweede etappe in de Ronde van Bretagne. lans Koerts is een oude, geslepen vos in deze ploeg. Hij won de eerste etap pe en het eindklassement van het OZ Wielerweekend in 1999. En Roy Curvers won de achtste etap pe van Olympia's Tour. Bij de buitenlandse ploegen is het Deense GLS een gevreesde oppo nent voor de Nederlanders. lonas Aaen lörgensen blinkt vooral uit in klimkoersen. Michael Morkov, Thomas Oredsson en Morten Reckweg, die de Driedaagse van Axel won, zijn renners die onge twijfeld een gooi naar de ereplaat sen doen. Verder zijn de Duitsers van Team Regio Strom en de No ren van Team Sparebanken Vest ge vreesde prijsrijders. iw. - -<v-| door Frits Bakker hengstdijk - Twee obstakeltjes in de Zoutestraat, die zijn voor de mannen die met auto twaalf rij den. „En Paul, die binnenstad, krij gen we daar niet datzelfde gezeik van vorig jaar? Die gooien we dan maar ietsje vroeger dicht." Het is de zaterdagmiddag voor het OZ Wielerweekend. Eddy de Kort, de koersdirecteur, heeft in een eta blissement in Hengstdijk de troe pen verzameld voor de laatste in structies. Hij is de verantwoordelij ke voor de veiligheid in de koers met een team van vijftig mensen. Kruispunten afzetten, kleine pol derweggetjes bewaken en zorgen dat er niets op het parkoers komt als het peloton voorbijraast. Dat zijn in grote lijnen de taken van het team. De Kort is een perfectio nist. „We hebben een reputatie hoog te houden, daar zijn we trots op." Het OZ Wielerweekend is op dat gebied zelfs uniek. „Je ziet op zo'n dag overal oranje op straat." De voorbereiding is al bijna een routineklus. Eddy de Kort (55) laat zijn mensen op de zaterdag voor de wedstrijd nog wel even naar Hengstdijk komen. Daar loopt hij het parkoers en de knooppunten langs aan de hand van het ronde- boek. „Paul en zijn vrouw in auto negen", klinkt het dan. „los, Wim en Alex in auto twaalf." Zo ver deelt De Kort zijn mensen over de colonne die kriskras over het par koers beweegt. Voor elke auto zijn er punten uitgezet, de vliegende posten. De verkeersregelaars, uitge rust in oranje hesjes en met een vlag, worden gedropt op de pun ten die gevaarlijk kunnen zijn. Paul de Schepper van de politie, die ook langskomt op zo'n dag van instructies: „(e hebt eigenlijk maar twee handelingen: een auto door laten rijden of een auto laten stop pen." Maar er is wel altijd een stok achter de deur. Wie de signalen van de seingever negeert, wordt op de bon geslingerd. Dat wil zeg gen: het kenteken van de onverlaat wordt genoteerd en aan de politie doorgegeven. „Die krijgt een be keuring thuis die niet mals is", ver- Ontwikkel producten als websites, games en interactieve televisie! Human Media Design speelt zich af op het raakvlak tussen communicatie en ICT. Hoe breng je een boodschap of beleving over en hoe benut je de mogelijkheden van interactieve media? Hogeschool wrïï Zeeland biedt een minor* Human Media Design aan! Een minor is een vrij te kiezen half jaar in de opleiding, ter verbreding van óf ter verdieping op het beroepsdomein waarvoor wordt opgeleid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 68