Sport Ana Ivanovic speelt finale zonder coach PZC Belgische justitie doet invallen bij wielrenners en verzorgers 41 Sven Groeneveld mag van Adidas geen aanwijzingen geven. 43 44 44 Politie neemt grote hoeveelheid verboden middelen in beslag. 'Geen contact Robben met Real Madrid' Bjarne Riis is geen Tourwinnaar meer Zeljko Petrovic wordt trainer RKC Waalwijk Twee bondscoaches in familie Selinger Vrijdag 8 juni 2007 door Fardau Wagenaar parijs - De vrouwenfinale van Ro land Garros wordt morgen een on deronsje tussen Adidas en Adidas, ofwel tussen Ana Ivanovic en drie voudig winnares Justine Henin. Een topdag voor het Duitse sport merk, maar jammer voor Ivanovic. want ze moet het nu zonder haar Nederlandse coach Sven Groene veld doen. Het is een unieke constructie, legt Groeneveld uit, vlak nadat Ivano vic in de halve finale Maria Sjara- pova heeft vermorzeld (6-2 6-1). „Ik werk voor Adidas en geef al on ze spelers en speelsters advies. In Parijs breng ik de meeste tijd door met Ana, maar als zij tegen Henin speelt, kan ik niet op de tribune gaan zitten als coach. We bereiden samen de wedstrijd voor, maar ik geef geen tactische aanwijzingen. Dat kan echt niet, Henin hoort ook bij ons." Tijdens de halve finale tegen Sjara- pova coachte Groeneveld haar nog wel. Ze wisselden een blik, hij maakte een gebaar en steunde haar. Hij in Adidas-kledij, zij ook. De Russin aan de andere kant van het net is het boegbeeld van de vrouwenlijn van Nike. Er stond gisteren veel meer op het spel dan Ana tegen Maria, ze waren even het middelpunt van de concurrentiestrijd tussen de De Nederlandse tenniscoach Sven Groeneveld mag de Servi sche Ana Ivanovic niet begelei den als haar tegenstandster ver bonden is aan Adidas. Berkhout favoriet voor eindzege in OZ Wielerweekend Drie Fondas-renners op podium bij tijdritkampioenschap Opwarmertje voor vijfde Kustmarathon in Domburg Tip? sportl8pzc.nl twee grootste sportmerken. Het ging tussen het paars met roze jurkje van Ivanovic en het blauwe japonnetje van Sjarapova. „Het is een keiharde zakenwereld, daarom is het ook zo mooi dat wij nu twee speelsters in de finale heb ben en Nike niet", vindt Groene veld. Ivanovic en de Nederlander werk ten vorig jaar al een paar maanden samen, maar na Wimbledon vorig jaar nam de Servische een privé- coach in de arm, die ze inmiddels weer aan de kant heeft gezet. „Ik wilde weten hoe het is om alleen te zijn en op eigen benen te staan", zegt ze na de halve eind strijd. Adidas kwam met een tus senoplossing: Sven Groeneveld. Het klikte weer als vanouds tussen de twee. Meteen tijdens hun eer ste toernooi samen, in Berlijn, won ze de titel en daardoor schoot ze door naar de zevende plek op de wereldranglijst. „Sven is goed, ik leer veel van hem. Het is zwaar dat hij me in mijn eerste Grand Slamfinale niet kan adviseren, maar we hebben veel getraind en mijn service is be ter geworden. Ik moet uitgaan van mezelf." De debutante in een Grand Slamfi nale zal alles uit de kast moeten ha len om Justine Henin te verslaan. De Belgische nummer één van de wereld speelde in Parijs de afgelo pen anderhalve week ijzersterk en haalde daardoor voor de vierde keer de eindstrijd. Gisteren klopte ze Jelena Jankovic uit Servië in haar halve finale met 6-2 6-2. Henin kan morgen in de voetspo ren treden van Monica Seles. Zij was in 1992 de laatste speelster die in Parijs een trilogie wist te vol tooien. Ana Ivanovic schudt Maria Sjarapova de hand, nadat ze haar met 6-2 6-1 heeft verslagen. foto David Vincent/ap door onze sportredactie kortrijk - De Belgische justitie heeft gisteren bij invallen bij wiel renners en verzorgers in Vlaande ren en Wallonië een grote hoeveel heid verboden producten gevon den. Dertien personen werden meegenomen voor verhoor. Belgische media meldden dat het om renners en verzorgers van de Belgische formatie Quick Step zou gaan, iets dat justitie niet wilde be vestigen en door de ploeg zeiflater sterk werd ontkend. Quick Step stelde in een officiële verklaring dat bij geen enkele ren ner uit de ploeg huiszoeking is ver richt. „Ook is vandaag bij geen en kele renner, verzorger of andere medewerker van onze profploeg doping of enig ander verboden product aangetroffen of in beslag genomen." Quick Step geeft in de verklaring toe dat bij één van de zeven verzorgers - Johan Molly - wel huiszoeking is gedaan. „Toen er niets aangetroffen werd, Media meldden gisteren dat ook bij renners van Quick Step in vallen zouden zijn gedaan, maar de Belgische wielerploeg ontkent dit. heeft men zijn mobiele telefoon en computer meegenomen. Molly zelf werd ondervraagd. Hij beant woordde de gestelde vragen en kon terug naar huis", valt er ver der in de verklaring te lezen. Quick Step vindt dat de ploeg door de weinig precieze informa tie van gerechtelijke kringen node loos in opspraak is gebracht. Bij de politie-actie werden veertig agenten ingezet. „Zij zijn ingeval len op een tiental plaatsen", aldus woordvoerder Tom Janssens van het parket in Kortrijk. „Dat heeft ons veel opgeleverd. Het is voorba rig om te vermelden wie verhoord wordt en met welke wielerploeg ze eventueel banden hebben." bedum - Hans Robben, de vader en zaakwaarnemer van Arjen Rob ben, heeft gisteravond laten weten dat er geen contact is met Real Ma drid over een transfer. Voorzitter Ramon Calderon van Real sugge reerde dat eerder op de dag. Hans Robben: „Het is de bedoeling dat Arjen bij Chelsea blijft." parijs - De organisatie van de Ron de van Frankrijk schrapt de Deen se oud-wielrenner Bjarne Riis van het lijstje winnaars. Riis won in dienst van Team Telekom de Tour in 1996, maar recent bekende hij dat met hulp van de bloeddope epo te hebben gedaan. waalwijk - Zeljko Petrovic (42) is de nieuwe trainer van RKC Waal wijk. Hij volgt Mark Wotte op, die vorige week opstapte bij de voet balclub na de degradatie naar de eerste divisie. Petrovic, die voor één jaar tekent, is afkomstig uit Servië en voetbal de onder meer bij PSV en RKC. montreux - De familie Selinger kent sinds kort twee bonds coaches. Na Avital, baas bij de Ne derlandse volleybalsters, heeft zijn vader Arie Selinger (70) de vrou wen van Israël onder zijn hoede genomen. In de jaren zestig had hij die baan ook al.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 67