Economie Run op gsm van LG Prada r FNV optimistisch over top Wat als uw kinderen alleen voor staan? 40 Vrijdag 8 juni 2007 pzc Mobiele telefoon na drie dagen bijna niet meer te koop. Netwerk Notarissen Vakcentrale hoopvol over snelle voortzetting participatietop. Staking dreigt bij Bobbe) aanland Klusevenement in de jaarbeurs Amsterdam - Sinds drie dagen te koop en al bijna niet meer te krij gen. De eerste mobiele telefoon van het Italiaanse modemerk Pra da in samenwerking met LG heeft een ware hype veroorzaakt. „Van de meeste kopers die deze week de Pradatelefoon aanschaften, is liet abonnement niet eens afgelo pen", zegt managing director B. van Dam van The Phone Mouse, die de primeur voor de verkoop had. „Net als in de mode wisselt een steeds grotere groep om het sei zoen van een mobiele telefoon. Daar zit een groot deel van onze groei." De LG Prada is als eerste mobiele telefoon ter wereld uitge rust met een onetouch-screen en hoeft niet meer te worden openge klapt. Hiermee is het modelabel de Amerikaanse computertycoon Apple een stap voor. Apple komt B. van Dam van The Phone Hou- se: „Net als in de mode wisselt een steeds grotere groep om het seizoen van een mobiele tele foon." eind van het jaar op de Nederland se markt met de Iphone die ook is uitgerust met een onetouch-scr een, waar op een scherm het tota le bedieningspaneel te vinden is. Prada is niet het eerste modemerk dat met een mobiele telefoon de te- lecommarkt verovert. Dolce& Gab- bana maakte vorig jaar een gou den versie van de MotoRAZR V3i en Versace werkte samen met Samsung. „Een mobiele telefoon is net als eea zonnebril of een hand tas steeds meer een statement ge worden om je persoonlijkheid te onderstrepen", aldus Van Dam. De nieuwe LG Prada is geheel in de stijl van het Italiaanse mode huis vormgegeven: Minimalistisch en chique. De buitenkant is zwart en heeft een 'piano black' touch screen. Ontwerpster Miucciu Pra da heeft zelf het grafisch design ontworpen evenals het zwarte le ren hoesje en de headset in mat Prada-zwart. De Franse sound ar tist Fredric Sanchez maakte het muzikale deel. 'You've got mail', klinkt het zwoel als er een smsje is gearriveerd. Verder beschikt de te lefoon, die 12 millimeter dik is, over een mp3-speler, een 2 mega- pixelcamera met een Schneider Kreuznach lens en een videospe ler. Wie zorgt voor uw kinderen als u er niet meer bent? Is het verstandig om kinderen het van u geërfde vermogen te laten beheren? Het zijn geen onderwerpen waarbij u graag stilstaat. Toch is het van belang een regeling in uw testament te treffen. Laat u door ons informeren en adviseren over de mogelijkheden ook na uw overlijden voor uw kinderen te zorgen. Regel het bij de notaris. v V GOES J Frantzen Et Van Sisseren Notarissen i T (0113) 23 25 20, E info@notaris-zeeland.nl MIDDELBURG Janse de Jonge Et Van Wouwe Notarissen T (0118) 65 96 00, E middelburg@jmwnotarissen.com THOLEN Knook Et Schot Notarissen T (0166) 60 22 54, E notarissen@knookschot.nl ZIERIKZEE Klaassen Notarissen T (0111) 69 81 81, E info@klaassennotarissen.nl www.netwerknotarissen.nl den haag - De vakcentrale FNV is 'optimistisch' over een snelle uit nodiging van het kabinet voor het houden van een participatietop met werkgevers later deze maand. FNV-voorzitter A. longerius zei dat gisteren nadat ze 's ochtends met CDA-minister Donner (Socia le Zaken) had gesproken over het topoverleg om meer mensen aan het werk te helpen, longerius hoopt dat het kabinet vandaag na afloop van de wekelijk se ministerraad een uitnodiging stuurt aan sociale partners. Don ner wilde gistermiddag na een be raad tussen de top van het kabinet en de fractievoorzitters van de re geringspartijen CDA, PvdA en Christenunie niks zeggen. Binnen het kabinet is al weken on enigheid over de tekst van de uit nodiging voor de participatietop. Donner wil dat ook over een even tuele aanpassing van het ontslag recht wordt gesproken, maar be windslieden van PvdA en W"l FNV-voorzitter Jongerius hoopt dat het kabinet vandaag na af loop van de wekelijkse minister raad een uitnodiging stuurt aan sociale partners voor topoverleg. Christenunie voelen daar niets voor. Ook sociale partners houden elkaar in de tang: werkgevers ach ten een versoepeling van het ont slagrecht nodig om de arbeids markt beter te laten functioneren, maar de vakbonden vinden van niet. Volgens ingewijden zit er nu beweging in de impasse. Er wordt gewerkt aan een tekst voor de uit nodiging die lijkt op een passage uit het regeerakkoord. Daarin staat dat tijdens de top gesproken moet worden over 'verschuiving van baan- en uitkeringszekerheid naar werk- en inkomenszekerheid' en de betekenis daarvoor van scho ling, flexibilisering en ontslagrecht ook aan de orde moet komen. amsterdam - De Europese banken moeten een Europese betaalpas (debitcard) op de markt brengen om te voorkomen dat de Europese betaalmarkt in handen komt van Amerika, Japan en China. Dat heeft het hoofd van de afde ling marktinfrastructuur van de Europese Centrale Bank (ECB), Wiebe Ruttenberg, onlangs ge zegd op een door Currence georga niseerde bijeenkomst. Een woordvoerder Currence beves tigde dit gisteren naar aanleiding van een bericht in Het Financieel Dagblad. De presentatie van Rut tenberg staat inmiddels ook op de website van de Nederlandse betaal middelexploitant. Ruttenberg deed zijn oproep te gen de achtergrond van de vor ming in 2008 van de Europese be- taalzone, het zogenoemde Single Euro Payments Area (SEPA). SEPA kan volgens hem als nadelig effect hebben dat de bestaande na tionale betaalkaarten (zoals de Ne derlandse pinpas) verdwijnen en dat niet-Europese banken vervol gens de leemte opvullen. De wereldmarkt voor betaalkaar ten dreigt in die situatie te worden verdeeld tussen het Amerikaanse Mastercard en Visa en het Japanse JCB. Ook het Chinese Unionpay heeft belangstelling getoond om in Europa betaalkaarten aan te bie den. brussel - Bij attractiepark Bobbe- jaanland (onder Turnhout) in Bel gië dreigt een staking. Seizoensar beiders voelen zich onderbetaald en niet alle werknemers krijgen hetzelfde loon voor hetzelfde werk. Dit meldde de Gazet van Antwerpen gisteren. De dreigende staking is aangekon digd voor maandag 25 juni. Het personeel van Bobbejaanland is al een tijdje ontevreden over de beta ling, maar gesprekken tussen vak bonden en directie hebben tot nu toe niets opgeleverd. De vakbonden zijn intussen ook een 'verzoeningsprocedure' begon nen om weer met de directie om de tafel te kunnen gaan zitten. De directie van het pretpark wil nog geen commentaar geven. utrecht - In de Jaarbeurs in Utrecht is gisteren het Eigen Huis Tuin Event begonnen. Op dit nieuwe doe-evenement - gebaseerd op het gelijknamige tv-programma van RTL - draait het om wonen, klussen en tuinieren. Bezoekers van het evenement kun nen rekenen op een breed aanbod van klusapparaten. Daarnaast kun nen belangstellenden vooral zelf aan de slag. Zo kan een muur wor den betegeld, decoratieve woonac- cesoires worden gemaakt en een kraan geïnstalleerd worden. Ook zijn er diverse workshops. Het eve nement in Utrecht duurt tot en met zondag. Op de foto: Presentatoren van Eigen Huis en Tuin - Lodewijk Hoekstra, Co- rine Boon en Thomas Verhoef (vlnr) - doen een wedstrijd boren. foto Koen Suyk/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 66