Binnenland Ten onrechte uitzettingen 1369 Aangifte tegen ministers KRAS.NL Ik boek online of bel 0900 - 9697 Spectaculaire zomeraanbiedingen Maat vermiste kleuter Madeleine vragen Nederlanders om hulp Ouders waarom zou je verder zoeken PZC Vrijdag 8 juni 2007 5 den haag - Het Europese Hof van Justitie heeft Nederland op de vin gers getikt omdat het EU-burgers het land uit zette die zonder pas poort of ander identiteitsbewijs in Nederland zijn. Volgens het Euro pees recht mogen ingezetenen van de unie niet over de grens worden gezet. Eerder dit jaar werd het Neder landse asielbeleid ook al bekriti seerd. Toen oordeelde het Europe se Hof voor de Rechten van de Mens dat justitie niet goed beoor deelt of asielzoekers wel veilig te rug kunnen naar hun land van her komst. Enkele tot gevangenisstraf veroor deelde Europeanen klaagden bij het hof dat zij door Nederland werden uitgewezen. Burgers mo gen wel het land worden uitgezet als zij de openbare orde verstoren, maar dat moet dan wel zijn om hun gedrag, schrijft het hof Een besluit tot uitzetting moet niet 'uit sluitend zijn ingegeven door het feit dat iemand strafrechtelijk is veroordeeld'. Nederland moet nu de kosten van het proces betalen. De regelgeving is inmiddels aangepast, meldt een woordvoerder van justitie. Gevlochten kunststof Wicker-stoelen Suporttwahtert. alum frame (geen staal, roest roet) 4 vorachHandO kleuren Tuin- Serremeubolen Teak tafel 200 x 100cm incl. 4 5-standonstoolen v.nl5B9T- voor799,- Middelburgsestraat 64 4371 ET Koudekerke T: 0118 - 551 444 E: maatgarant@hetnet nl I: www.maatgarant.nl ROTTERDAM - Marten Fortuyn heeft aangifte gedaan tegen de oud-ministers van Binnenlandse Zaken en justitie Klaas de Vries en Benk Korthals. Volgens de broer van de op 6 mei 2002 vermoorde politicus Pim Fortuyn zijn de twee er verantwoordelijk voor dat de toenmalige LPF-voorman niet goed is beveiligd. De advocaat van Marten Fortuyn zei gisteren dat in de aangifte de aanklacht dood door schuld is opgenomen. Volgens de broer dragen de twee ministers de verantwoordelijkheid voor het niet goed beveiligen en dus de dood van de LPF-voorman. De raadsman van Marten Fortuyn, Frank van Ardenne, stelt dat de overheid Fortuyn vanaf maart 2002 volgens de toen geldende re gelgeving hoorde te beveiligen. Dat is niet gebeurd. De advocaat AMSTERDAM - De ouders van de vermiste Britse kleuter Madeleine McCann vragen Nederlanders die onlangs op vakantie zijn geweest in Portugal om informatie die iets te maken kan hebben met de verdwijning. Zij deden dat gisteren in het Hil ton Hotel in Amsterdam. Het echtpaar hoopt dat vakantiegangers die ten tijde van de verdwijning van hun dochter in Praia da Luz een man hebben zien rondlopen met een kind, zich melden bij de lokale politie. Ook vra gen zij Nederlandse toeristen die rond de perio de van de ontvoering vakantiefoto's hebben geno men in deze plaats, die te mailen naar www.made- leine.ceopupload.com. De kiekjes bevatten moge lijk aanwijzingen. Volgens Gerry McCann schiet het onderzoek naar de ontvoering van zijn dochter niet echt op. „Het is nog steeds onzeker wie haar heeft ont voerd, wat de motieven zijn en waar ze nu is." De vierjarige Madeleine werd begin mei ontvoerd uit een vakantieappartement aan de Portugese zuid kust, in de Algarve. Daar sliep zij met haar broer tje en zusje, terwijl haar ouders vlakbij uit eten waren. Kate en Gerry McCann reizen momenteel door Europa om aandacht te vragen voor de ver dwijning van het meisje en kindontvoeringen in het algemeen. foto Koen Suyk/ANP voert als onderbouwing het rap port van de commissie-Van den Haak aan. Deze commissie deed een feitenonderzoek naar de bevei liging van Pim Fortuyn. Een van de hoofdconclusies uit dit onder zoek was dat de overheid de nood zaak van de persoonsbeveiliging voor Fortuyn heeft onderschat. 110.000 VAKANTIEWONINGEN, boek ONLINE voor de LAAGSTE PRIJS! Vertrekdata: donderdag van 21/6 t/m 18/10 Reisnummer VERZ 74.745, zie www.kras.nl/74745 Vertrekdata: zondag van 26/8 t/m 29/12 Reisnummer VERZ 25.059, zie www.kras.nl/25059 Vertrekdata: 23/7,13/8 en 8-22/10 Reisnummer VERZ 25.078, zie www.kras.nl/25078 Met o.a. Bangkok, River Kwai en Chiang Mai Met o.a. Kruger Park, Swaziland, Zululand en Kaapstad Met o.a. New York, Washington en de Niagara Falls Allerlaagste prijsgarantie! KRAS neemt u vanaf slechts 998 mee naar Thailand, het 'Land van de Eeuwige Glimlach'! Bovendien ontvangt u bij boeking van deze reis een excursie- voucher t.w.v. 20 p.p. Kijk en vergelijk gerust... UW AMAZING THAILAND Een veelzijdige reis met enkel hoogtepunten! Vanuit Bangkok reizen we o.a. naar de River Kwai, het eeuwenoude Ayutthaya en Sukothai. Verder bewonderen we de'Roos van het Noorden' Chiang Mai en de beruchte 'Gouden Driehoek'. Enkele dagen aan het strand van Cha-Am maken deze reis compleet! Beleef de wereld in één landl Deze indrukwekkende reis door Zuid-Afrika zal u zeker versteld doen staan. En voor de prijs hoeft u het zeker niet te laten, want u reist al met ons mee vanaf slechts 1369! Waarom zou u verder zoeken? UW CLASSIC SOUTH AFRICA Deze veelzijdige route brengt ons van Pretoria naar Kaapstad! Onderweg verwonderen we ons over de adembenemende natuurgebieden, gaan we op zoek naar wilde dieren van het beroemde Kruger Park en bezoeken we talloze boeiende steden zoals Durban, Oudtshoorn en Kaapstad. Een inspirerende reis! Supervoordelig kennismaken met het noordoosten van de Verenigde Staten en Canada! Vanaf slechts 1549 gaat u kennismaken met 'the American way of life' en de prachtige natuur met natuurlijk de spectaculaire Niagara-watervallen! UW SCHITTERENDE REISPROGRAMMA Vanuit de Amerikaanse hoofdstad Washington DC reizen we naar 'Big Apple' New York en het historische Boston. Eenmaal de grens met Canada over, bezoeken we o.a. het Franstalige Quebec, Montreal en het bruisende Toronto. Na de machtige Niagara watervallen bezoeken we ook nog Philadelphia! Nergens voordeliger. vanaf Non-stop vlucht per I KLM! De laatste plaatsen! vanaf va nuf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5