Binnenland Verenigingen laks bij weren pedofielen 'Zonnebrandcrème moet in basiszorg' Delta moet bedrijf splitsen Strandpaviljoen de Branding Reddingsteam beste ter wereld Minister wil elk risico voor beheer netwerk uitsluiten. Gebrek aan onderling contact tussen sportclubs misbruikt. Nieuw-Buinen weigert probleemgevallen Kruikjes met traangas opgegraven in Kijkduin Rechercheur KLPD verliest zijn laptop Evianne van Gijn derde bij Mis(s) verkiezing 4 I Vrijdag 8 juni 2007 PZC Gisteravond werd het nieuw gebouwde strandpaviljoen "de Branding" geopend. De officiële opening werd verricht door artiest Koos Alberts omdat het paviljoen toegankelijk is voor mindervaliden en rolstoeltoegankelijk is. Westerstrand 1, 4374 EP Zoutelande T 0118-561804 F 0118-563399 E mail@pavilioendebranding.nl I www.paviljoendebranding.nl door Karen Zandbergen DEN HAAC - Zonnebrandcrème moet worden opgenomen in het basispakket van de ziektekostenver zekering. Alleen op die manier is een epidemie van huidkankerpa- tiènten te voorkomen. Dat stelt bet Huidfonds in de aanloop naar een internationaal congres over huidkanker dat vanaf vandaag in Amsterdam wordt gehouden. Volgens het fonds heeft één op de zes mensen kans op huidkanker, een vorm van kanker die over het algemeen makkelijk te behandelen en nauwelijks schadelijk is, zeker als er tijdig wordt ingegrepen. Aan de ernstige vormen van huidtumo ren overlijden in Nederland jaar- lÜÜJVAN STRAATEN door Ernst Jan Rozendaal DEN HAAC - De energiebedrijven moeten splitsen. Dat heeft minis ter Van der Hoeven (CDA, Econo mische Zaken) gisteren aan het parlement geschreven. Hét besluit gaat in op 1 augustus. Vanaf dat ogenblik heeft Delta tweeënhalf jaar de tijd om te zorgen dat het netwerk in een onafhankelijk be drijf wordt ondergebracht. Van der Hoeven is bang dat het beheer van de publieke netwerken in ge vaar komt door commerciële activi teiten van de energiebedrijven, met name in het buitenland. Voor beeld is de overname van het Bel gische afvalbedrijf Indaver door Delta. Onderzoek van toezichthou der DTe wijst weliswaar uit dat daar niets mis is gegaan, maar ko men er meer van dergelijke overna mes, dan is het energiebedrijf mis schien genoodzaakt geld aan te spreken dat bestemd is voor onder houd van de netten. Door die af te splitsen, wordt dat onmogelijk. Voorkomen is beter dan genezen, vindt Van der Hoeven. Woordvoerster M. van Zuilen van Delta noemt het besluit een 'enor me teleurstelling'. „Er was niks aan de hand. De minister kiest de slechtste oplossing voor een niet bestaand probleem." Splitsing zou volgens het energiebedrijf kunnen betekenen dat Delta zelf prooi wordt van een buitenlandse over name, met negatieve gevolgen voor de vestiging in Zeeland. lijks zo'n zeshonderd mensen. Het Huidfonds wil dat mensen die veel kans hebben op huidkanker, de beschermende crème vergoed krijgen. Daaronder vallen mensen met een lichte huid, patiënten bij wie eerder huidkanker is wegge haald en mensen die een orgaan transplantatie hebben gehad. Ouderen lopen ook risico omdat zij al vele jaren aan de zon zijn blootgesteld en de voorlichting in hun jeugd nog niet zo goed was. Zonnebrandcrèmes hebben echter ook nadelen. Zij houden de UV-stralen tegen die zorgen voor de aanmaak van vitamine D in de huid. Die is belangrijk voor botten en tanden. door Jacqueline Steenwijk DEN HAAC - Naar schatting 250 pe doseksuelen proberen structureel nieuwe slachtoffers te vinden door zich aan te melden voor vrijwilli gerswerk. Dat meldt de vereniging Nederlandse Organisaties Vrijwilli gers (NOV) op grond van gesprek ken die zij heeft gehad met haar le den. Hoeveel jongeren het slachtoffer worden van seksueel misbruik door vrijwilligers is onbekend. De sportkoepel NOC/NSF registreert per jaar tussen de 85 en 100 mel dingen van ongewenst gedrag. „Onder die meldingen valt ook pestgedrag en geweld. In hoeveel zaken het seksueel geweld betreft is onbekend", zegt bestuurslid Mar co van Westerlaak. De pedofielen maken misbruik van het gebrek aan coördinatie tus sen de verschillende verenigingen onderling. Hierdoor kunnen ze tel kens van de ene naar de andere vereniging overstappen. Alhoewel vrijwilligers die verdacht worden van seksueel misbruik van kinde ren wel op een zwarte lijst ge plaatst worden, zijn die lijsten lang niet voor iedere organisatie toegan kelijk. De NOV pleit daarom voor een wettelijk verbod voor veroordeel- Doordat coördinatie tussen de verschillende verenigingen onder ling ontbreekt, kunnen pedofie len telkens van de ene naar de andere club overstappen. 'NE-E.zêu! 0<E Zie-TOE- AANkOTAOJ NIEUW-BUINEN - De Drentse wo ningcorporatie Wooncom contro leert potentiële huurders van wo ningen in enkele straten van het dorp Nieuw-Buinen. Mensen die een zeden- of geweldsdelict heb ben gepleegd, ernstig verslaafd zijn of eerder overlast hebben ver oorzaakt, worden geweerd uit die straten. Dat gebeurt in samenwer king met de politie en de burge meester. De drie straten staan be kend als probleemgebieden. In een van de straten woonde de man die wordt verdacht van de moord op de 12-jarige Suzanne Wisman uit 1\veede Exloërmond. DEN HAAC - Bij de aanleg van een zwembad in Kijkduin is maandag een kistje met kruiken uit de Eer ste Wereldoorlog gevonden. Giste ren bleek dat in de kruikjes traan gas zit. In de Eerste Wereldoorlog gebruik te men traangas om militairen tij delijk te verhinderen hun taak uit te voeren, zonder dat zij daar blij vend letsel aan overhielden. „Nederland was neutraal in de Eer ste Wereldoorlog. Het is dan ook een groot raadsel voor ons hoe de kruikjes in Kijkduin terecht zijn ge komen", aldus een woordvoerster van de gemeente. DRIEBERGEN - Een rechercheur van het Korps Landelijke Politiedien sten (KLPD) is in het afgelopen weekeinde zijn laptop kwijtge raakt. Dat heeft het KLPD gisteren bekendgemaakt. Het korps wil niet zeggen wat voor gegevens op de laptop staan. Tegen de rechercheur is een onder zoek begonnen. Ook gaat het KLPD opnieuw zijn 'veiligheidsin schatting' voor informatiedragers tegen het licht houden. Politie en justitie worden geregeld geteisterd door rondslingerende vertrouwelijke informatie, van zo wel zakelijke als persoonlijke aard. BAARN - Reni de Boer is woensdag avond door de Tros uitgeroepen tot Mis(s) 2007. Evianne van Gijn uit Middelburg werd derde. De titel staat voor de 'mooiste, slimste, charmantste en meest be trokken gehandicapte jonge vrouw van Nederland'. In een rechtstreek se uitzending werd Reni door pre mier Balkenende gekroond op ba sis van het oordeel van jury en tv-kijkers. Het was de tweede keer dat de Tros een dergelijke wed strijd organiseerde. Lucille Werner en )aap Jongbloed presenteerden de competitie tussen vrouwen met een zichtbare handicap. de pedofielen om nog langer met kinderen te werken. Nu geldt een dergelijk verbod alleen voor het onderwijs. Daarnaast wil de NOV dat nieuwe vrijwilligers voortaan verplicht worden een verklaring van goed gedrag te overleggen. Nu eist niet iedere organisatie zo'n ver klaring vooraf, uit vrees dat veel vrijwilligers zullen afhaken. Het verkrijgen van zo'n verklaring kost circa 30 euro per persoon. Ook onderzoekt de NOV op welke manier zij de verschillende zwarte lijsten zouden kunnen koppelen en toegankelijk maken voor alle vrijwilligersorganisaties. Hoeveel vrijwilligers op dit moment op zwarte lijsten staan voor seksueel misbruik, kan de NOV niet zeg gen. Volgens Van Westerlaak zijn de verschillende lijsten op dit mo ment niet te vergelijken. DEN HAAC - Het Nederlands red dingsteam Usar heeft gisteren van de Verenigde Naties het hoogst mogelijke 'inzetbaarheidskeur- merk' gekregen. Het team, gespe cialiseerd in het zoeken van overle venden bij rampen, heeft aange toond dat het onder de zwaarst denkbare omstandigheden levens kan redden. De VN zullen Neder land nu eerder benaderen met ver zoeken om hulp als er zich ergens in de wereld een ramp voltrekt. Wereldwijd hadden tot nu toe slechts twee reddingsteams de hoogste inzetbevoegdheid of accre ditatie, beide uit Amerika. Op 01-06-2007 is ten laste van Anette Susanna Will, thans zijn de zonder bekende woon- of ver blijfplaats zowel in als buiten Nederland, een proces verbaal betekend door R.J. Blommaert, t.k.-gerechtsdeurwaarder. In voormeld exploot wordt ken nisgeving gegeven van een aan zegging van een openbare ver koping. Een afschrift van dit exploot kan worden verkregen bij onderstaand gerechtsdeurwaar derskantoor. Buys Partners B V. Ondernemersweg 5 4691 SLTholen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 4