Zeeland voor Brenda geen geheimen 0 bosch airco-garage.nl Nieuwbouw Kalashnikov is voor einde jaar klaar Inventarisatie monumenten duurt te lang Ouderkamers in basisscholen 'Het weekend voor de deur? Dagbesteding dicht...Dan bedenken we zelf iets leuks!' Steun gemeente voor monumenten Sluiskil Weg afgesloten tussen Hoek en Philippine Terneuzen wil telling historische panden uitbesteden. Project moet ouders meer betrekken bij Terneuzense scholen. rage 1 assistent begeleiders en begeleiders, algemeen huishoudelijke hulpen en vakantiemedevverkers zPZC Vrijdag 8 juni 2007 2 7 De Clingse Brenda Thijs is een van de weinige vrouwen die mogen proefdraaien met een Fokker 50. Toch voelt ze zich goed op haar gemak in de mannen wereld. „Het is heerlijk werk en niet moeilijk om hier geaccepteerd te worden. Zolang je je werk maar goed doet." foto Peter van Trijen door Raymond de Frel TERNEUZEN - Het Terneuzense jon gerencentrum Kalashnikov kan nog voor het einde van dit jaar zijn intrek nemen in een nieuw, geluidsdicht pand. Kalashnikov kampt in het huidige onderkomen aan de Korte Kerk straat al jaren met geluidsoverlast. Bouwkundige aanpassingen bo den geen soelaas. Daarom wordt het pand na de bouwvak afgebro ken en op dezelfde plaats weer op gebouwd. In de Korte Kerkstraat en Dijkstraat wordt maandag ge start met het verwijderen van as best uit zeven panden, die moeten wijken voor huur- en koopwonin gen. De sloop wordt in juli afge rond. Na de bouwvak maakt een aantal panden aan de Korte Kerk- straat-Nieuwediepstraat plaats voor zes woningen en drie apparte menten. sluiskil - De gemeente Terneuzen wil 15.000 euro beschikbaar stellen voor het hergroeperen en samen voegen van een aantal monumen ten in Sluiskil tot het zogenoemde monument Boudry. B en W vin den dat het initiatief van de Stich ting (H)erkenning Monumenten Sluiskil een 'waardevol project' is dat ondersteuning verdient. hoek - De N682 tussen Philippine en Hoek is van maandag 11 tot za terdag 16 juni tijdelijk afgesloten voor al het wegverkeer, met uit zondering van (brom)ftetsers. De provincie voert onder houdswerk uit aan het weggedeel te tussen Philippine en de Rijks weg 61, Kanaalpolderweg en van Wuykhuiseweg Het landbouw- en snelverkeer wordt omgeleid via Rijksweg N61 gedurende de op- knapweek. terneuzen - De gemeente Ter neuzen stapt af van het plan om al le monumenten en beeldbepalen de panden -te laten inventariseren in samenwerking met de heem kundige kringen. Volgens bur gemeester en wethouders is dui delijk geworden dat het op die manier 'meerdere jaren' zal duren voor alles in kaart is gebracht. Om dat traject aanzienlijk te bekorten, stelt het college de gemeenteraad voor om de inventarisatie uit te besteden aan een extern bureau. De daarmee gemoeide kosten wor den geschat op ongeveer 42.000 euro. De gemeente wil de inventarisatie gebruiken als leidraad voor bestem mingsplannen. De panden die op de gemeentelijke monumenten lijst terechtkomen, worden ook be schermd. Burgemeester en wethouders wil len het behoud van monumentale panden stimuleren door subsidies te verstrekken. Het college denkt dat een beginspaarpotje van 200.000 euro toereikend is om er iets concreets mee te kunnen doen. Technologie voor het leven terneuzen - Taalcursussen en op- voedingslessen worden er straks gegeven, maar ook vragen over de schoolprestaties van leerlingen kunnen straks besproken worden in de speciale ouderkamers die drie basisscholen in Terneuzen (Sint Willibrord, de Zeemeeuw, de Stelle) hebben ingericht. Het project is afgekeken van Rot terdam en draait anders dan de naam doet vermoeden niet zozeer om de ruimte zelf maar om de ge dachte erachter. Met vaste inloop tijden ontstaat er een aanspreek punt. Ook kunnen ouders van al lochtone afkomst dan terwijl hun kind op school zit taallessen vol gen. Wethouder C. Liefting: „Dat be spaart ouders een buskaart naar het ROC en het regelen van op vang voor kleinere kinderen, want dat kan gewoon op de scholen ge regeld worden." Op de Stelle en de Willibrordschool zijn al ouderka mers ingericht. In de nieuwbouw voor beide scho len wordt ook een speciale kamer gereserveerd. Het gebouw van de Zeemeeuw wordt intern ver bouwd om ruimte te geven aan de ouderkamer. www.tragel.nl Stichting Tragel heeft diverse vacatures: Alle functies zijn gericht op het bieden van zorg. begeleiding en ondersteuning aan mensen met een matige tot ernstig verstandelijke beperking. Als je bi) onze cliènten en de organisatie past. kun je kiezen uit diverse mogelijkheden, qua locatie (in heel Zeeuws-Vlaanderen) én qua uren (diverse dienstverbanden). Kijk op onze website voor meer informatie over de functies en stel je aan vullende vragen aan de medewerkers van de afdeling P8rO tel: 0115 - 685 535 E-mail: personeelszaken@tragel.nl Tragel ble'dt cliënten perspectief, jl] ook

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 49