Uitgaven WVG-geld niet te controleren Fokker 50 heeft ca Zuster Jeanne van Delft nog een keer bij de baby's op de kraamafdeiing Petanque-spel bij radartoren z Terneuzen vraagt zich af of kleine 1,2 miljoen terecht is besteed. Uitstapje vanuit de Blaauwe Hoeve in kader van project verwenzorg. Clingse een van de weinige vrouwen die mag proefdraaien. Garage Verbrugge BV Warm hart Mondhygiëniste (fl Dorota Visser Bereszka VU- V door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen kan niet goed beoordelen of de bijna 1,2 miljoen euro die vorig jaar is besteed aan hulpmiddelen die aan inwoners in bruikleen zijn gegeven in het kader van de Wet Voorzieningen Gehandicapten (WVG), wel terecht is uitgegeven. Controlelijsten zijn weggegooid en de cliëntendossiers zijn onvolledig. Bruikleenovereenkomsten en do cumentatie over gemaakte prijsaf spraken ontbreken. „De rechtma tigheid van de verstrekte hulpmid delen is hierdoor niet in alle geval len vast te stellen", schrijven burge meester en wethouders aan de ge meenteraad. I let gaat over het jaar 2006 om een bedrag van 1.167.238,79 euro. De hulpmiddelen worden ver strekt door uitleenorganisatie Wei- zorg. Die stuurt iedere maand een rekening en die facturen worden door de gemeente twee keer per jaar op juistheid gecontroleerd. Bij de controle van de jaarrekening 2006 werden de gaten in de WVG-dossiers geconstateerd. De accountant wil enkel een goed keuringsverklaring geven als de ge meenteraad instemt met de gevoer de handelwijze rond het verstrek ken van hulpmiddelen. Burgemees ter en wethouders stellen de raad voor dat te doen. En ook voor 2007, want dit jaar kan er niets meer aan veranderd worden. „Wij zullen vanaf 2008 met Welzorg concrete afspraken maken over het voor aanvang van het dienstjaar aanleveren van de benodigde infor- De gemeente Terneuzen weet niet of bijna 1,2 miljoen euro vorig jaar wel terecht is uitgege ven aan de uitleen van hulpmid delen. matie voor het vaststellen van de rechtmatige verstrekking van de hulpmiddelen", aldus het Terneu- zense college. Dat is raadslid Cees Freeke (LCF) in het verkeerde keelgat geschoten. „Wat moest er verborgen wor den?", vraagt Freeke in schriftelij ke raadsvragen. „Om het helder te stellen: de betrokken ambtenaren lapten de voorschriften tot contro le van de rechtmatigheid van uitga ven ter grootte van 1.167.238,79 eu ro in 2006 aan hun laars. Dit is bui tengewoon laakbaar." Freeke betoogt dat er met onmid dellijke ingang maatregelen moe ten worden genomen en niet pas in 2008. Volgens hem lijkt het er op dat voor burgemeester en wet houders het verkrijgen van een ac countantsverklaring over 2006 en 2007 'belangrijker is dan de admi nistratie feitelijk snel op orde brengen om zodoende fraudege voeligheid tot een minimum te be perken'. door Harold de Puysseleijr TERNEUZEN - I let personeel op de kraamafdeiing van het ziekenhuis in Terneuzen kreeg gistermiddag bezoek van een oudgediende. 'Zuster' leanne van Delft (86) nam daar jaren na haar pensionering nog één keer een kijkje. Ze kreeg samen met begeleidster Sandra Weemaes een rondleiding over de kraamafdeiing. Zuster Van Delft poseerde daar gewillig met de ba by's lolein en Tim in haar armen, leanne van Delft begon op zestien jarige leeftijd als verpleegkundige in opleiding in het Liefdehuis, de voorloper van het Sint Liduinazie- kenhuis in Hulst. Daarna werkte ze vele jaren in dat ziekenhuis als nachthoofdzuster. In die functie maakte ze ook vaak geboorten mee op de kraamafdeiing. Giste ren kwam ze daar dus nog een laat ste keer terug. De ouderen in de zorgcentra in I luist, Kloosterzande en Koewacht zetten eerder dit jaar samen meer dan driehonderd wensen op pa pier. De activiteitenbegeleidsters willen daar per locatie dit jaar zeker drie wensen van in vervulling laten gaan. Het initiatief staat te boek als 'ver wenzorg'. Dat is zorg die zich niet alleen richt op medische verzor ging. Verwenzorg richt zich ook op de verbetering van de kwaliteit van het leven, onder meer door door Harold de Puysseleijr HOOCERHEIDE - Slechts een be perkt aantal vrouwelijke vliegtuig monteurs in ons land mag proef draaien met de kisten waaraan on derhoud is gepleegd. Brenda Thijs (26) uit Clinge behoort sinds kort tot dat selecte groepje. Volgende maand werkt ze ook pre cies tien jaar bij Fokker Services in Hoogerheide. Ze is daar de eerste vrouw die het examen voor de proefdraaibevoegdheid met goed gevolg afsloot. Tijdens dat proefdraaien test Bren da of alle systemen in het vliegtuig naar behoren werken; de drukcabi- nes, de pneumatische- en hydrauli sche systemen, de airconditioning, en de motoren. Noem alle onderdelen maar op, ze worden op hun deugdelijke wer king gecontroleerd. Brenda omschrijft het als een 'heel speciaal gevoel' als ze proefdraait met zo'n Fokker 50, waarvoor ze de bevoegdheid in de wacht heeft gesleept. Zeker als de kist 'maxi mum power' geeft. Dat alles in stilstaande positie wel iswaar, want tijdens zo'n proef draai staat de vliegmachine stevig op de rem. Na haar opleiding lts elektro meld de Brenda zich aan bij de oplei ding tot vliegtuigonderhoudsmon teur. Alle emancipatie ten spijt blijft dat voor een vrouw een op merkelijke keuze. Toch voelt Bren da zich goed op haar gemak in die mannenwereld. „Het is heerlijk werk en niet moeilijk om hier ge accepteerd te worden. Zolang je je werk maar goed doet." Het onderhoudswerk aan de vlieg tuigen vindt plaats in twee ploe gendiensten. Dat houdt in dat er van 's morgens vroeg tot 's avonds laat aan de kisten wordt gewerkt. Gemiddeld staat zo'n vliegtuig twee weken in onderhoud. Werken in de luchtvaartindustrie was voor haar geen langgekoester de meisjesdroom die in vervulling ging. Wel raakte ze aan het einde van haar middelbare schooltijd en thousiast voor het beroep van on derhoudsmonteur in de vliegtuig industrie, door de verhalen van een familielid en enkele vrienden die het werk al deden. Brenda is zich er goed van bewust dat ze een heel verantwoordelijk beroep heeft. „Als je fouten maakt, kan dat inderdaad mensen levens kosten, ja. Ie moet daarom strikt de onderhoudsvoorschriften volgen en heel secuur zijn. Als je zo werkt, voelt de verantwoorde lijkheid niet als een enorm zware druk." Nu en dan maakt ze wel eens een uitstapje. Zo moest ze vorig jaar met collega's naar het buitenland om daar een gecrasht vliegtuig op te lappen, zodat het veilig naar Fokker in Hoogerheide kon wor den gevlogen om daar weer volle dig te worden gerepareerd. „Dat is mooi werk, omdat je dan ook mee mag helpen onderzoeken hoe het ongeval kon gebeuren." 'De baan is verantwoordelijk, maar je moet je werk gewoon secuur doen' Volgende week vertrekt ze voor haar werk zes weken naar Cura sao, om onderhoud te plegen aan toestellen van de luchtmacht. „Dat zijn wel de leukere dingen van het beroep." Na een driejarige basisopleiding specialiseerde Brenda zich in het onderhoud aan de Fokker 50. Voor elk type vliegtuig moet een aparte cursus worden gevolgd. Voor de F50 is Brenda nu volledig bevoegd. In de toekomst wil ze graag ook nog interne bedrijfstrai- ningen volgen voor andere kisten, zoals de Fokker 100. De typeaan duidingen '50' en '100' staan grof weg voor het aantal passagiers dat in zo'n vliegtuig mee kan. Daarnaast jeuken haar handen ook om op termijn te kunnen wer ken aan nog grotere toestellen, zo als de Airbus die momenteel ook in een van de hangars bij Fokker staat en waar zo'n 125 mensen in kunnen. 'Zuster' Jeanne van Delft op de kraamafdeiing van het ziekenhuis in Terneu zen met de baby's Jolein en Tim op haar arm. foto Camile Schelstraete het schenken van veel persoonlij ke aandacht. In datzelfde kader opent een be woonster van woonzorgcentrum Antonius in Kloosterzande volgen de week de verwenzorg-huiska- mer in de hal van het tehuis. Die huiskamer is ingericht in de stijl van de jaren zestig. industrieweg 37 4538 AG Terneuzen Tel. 0031 115 681200 - Fax 0031 115 612455 www garageverfcrugge nl - infoOgaragevertorugge nl Verkoop en onderhoud van BMW Daihatsu - Mini Landrover Landwind ZEEUWSE )e moet wat doen om de aandacht van een verslaggever te trekken voor jouw evenement. Dus schrijf je een persoonlijk briefje en trek je alle vriendelijkheden die je kan be denken uit de kast. 'Ik heb begrepen dat u onze organi satie een warm hart toedraagt', luidde de eerste zin van her aardi ge mailtje dat onlangs binnen- Tip? redactie@pzc.nl kwam. De verslaggever die het mailtje kreeg was best wel een beet je gestreeld maar dat enthousias me daaldeJlink toen een paar da gen later een collega een mailtje ontving van dezelfde afzender: „Ik heb begrepen dat u onze orga nisatie..." Wij zijn benieuwd op welk bureau morgen een briefje neerdwarrelt met dezelfde tekst. Jg Begint vanaf juni 2007 eigen praktijk in het ziekenhuis te Oostburg. Voor afspraak bel: 0117-459427 CADZAND-BAD - Strandpaviljoen De Molen in Cadzand-Bad houdt donderdag 21 juni voor de derde keer een petanquetoernooi op het strand. Deelnemers kunnen zich van tevo ren inschrijven bij het paviljoen. Het strand bij de radartoren jeent zich uitstekend voor het petanque, door zijn breedte en zijn vlakke op pervlak.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 48