Zeeland PZC Jachthaven Breskens breidt fors uit k ZEEUWS-VLAANDEREN Verplaatsing boerderij maakt de weg vrij voor nieuwe wijk 41 25 36 en 37 Zeshonderd nieuwe ligplaatsen oostelijk van Port Scaldis. Man weet niets meer van botsing op rotonde Wandelvierdaagse Terneuzen nog springlevend Ana Ivanovic vermorzelt Maria Sjarapova Bedrijventerreinen in vier dimensies in de computer Vrijdag 8 juni 2007 TipTredtern® pzc.nl door Frank van Cooten breskens - De jachthaven in Bres kens breidt uit met zeshonderd lig plaatsen. Dat is meer dan een ver dubbeling. Volgens wethouder Henk Luijen- dijk van de gemeente Sluis is deze jachthaven straks met twaalfhon derd ligplaatsen voor jachten met een diepgang van zes meter, een van de grootste van West-Europa. Luijendijk deelde de uitbreidings plannen gisteren mee tijdens de presentatie van de twintigste Bel gian Boat Show op de werf van jachtenbouwer Standfast in Bres kens. De Boat Show wordt februa ri volgend jaar gehouden. Hij noemde het plan van lachtha- ven Breskens BV gisteren 'groots'. „Door zijn directe open verbin ding met de Noordzee en de Wes- terschelde heeft Breskens de poten tie uit te groeien tot een internatio nale zeejachthaven. Breskens kan de schakel worden tussen de Zeeuwse, Hollandse, Belgische, Franse en Zuid-Oost-Engelse ha vens. Dat is natuurlijk fantastisch." De zeshonderd nieuwe ligplaatsen komen oostelijk van appartemen tencomplex Port Scaldis. Direct daarnaast komt nieuwe zilte na tuur als compensatie van de slik ken die verloren gaan door de uit breiding van de jachthaven. Volgens directeur Lex Verstraeten van Jachthaven Breskens bv is de belangstelling voor een ligplaats enorm. „De behoefte onder de wa tersporters is groot. Logisch vanwe ge de aantrekkelijke ligging van on ze jachthaven. We hebben geen last van zeeschepen en staan in open verbinding met de Noordzee en de Westerschelde." Verstraeten zei gisteren nog een jaar nodig te hebben om de plan nen verder uit te werken. Als de noodzakelijke procedures vlot ver lopen, kan de aanleg over twee jaar beginnen. Arno Boomert, voorzitter van de ondernemersvereniging in Bres kens, ziet de regionale economie al leen groeien als de ondernemers inspelen op de wensen van de wa- fyj De jachthaven in Breskens telt straks twaalfhonderd ligplaatsen. Door deze verdubbeling wordt de jachthaven een van de groots ten in West-Europa. tersporters. „De watersport is een belangrijk onderdeel van het toeris me in Breskens. De aantrekkelijke looplijn nodigt de watersporter uit om aan de wal te passagieren. En dat is belangrijk voor de onderne mers." De jachthaven in Breskens kende een gestage groei. Eind jaren vijftig lagen er maar een paar scheepjes in een hoekje bij Standfast. Op 16 mei 1975 opende prinses Beatrix de jachthaven. In 1981 werd het clubgebouw geopend en in 1995 werd de jachthaven een bedrijf. De jachthaven telt momenteel 585 ligplaatsen. i TERNEUZEN - Na een periode van twijfel over het al dan niet doorgaan, werd de afgelopen avonden toch de wandelvierdag- se gehouden in Terneuzen. Gisteravond sloten de 2166 wande laars het evenement af op de Klaprooslaan, waar tal van fami lieleden de binnenkomst onder muzikale begeleiding opvrolijk ten. „Het doorgaan van de vierdaagse in Terneuzen is zeer vrucht baar gebleken, want de toekomst van de Bram de Meijer -avondvierdaagse is in ieder geval verzekerd. Er hebben zich zes nieuwe bestuursleden gemeld en dat is toch zeer positief te noemen", aldus een zichtbaar opgeluchte interim-voorzitter René Luijsterburg. foto Camile Schelstraete door Frank van Cooten IJZENDIJKE - De familie Wijffels uit IJzendijke maakt de weg vrij voor de bouw van de uitbreidingswijk I]zendijke-Oost. De familie is tot overeenstemming gekomen met de Dienst Landelijk Gebied over verplaatsing van hun boerderij van de Koninginnestraat naar de Zevenhofstedenstraat. Op deze nieuwe stek komt een nieuwe loods met bedrijfswoning. Volgens het dagelijks gemeentebe stuur van Sluis is er gezien de in spraakreacties voldoende maat schappelijk draagvlak voor de boer derijverplaatsing. In IJzendijke-Oost komen 114 hui zen. De gemeente hoopt deze win ter te starten met het bouwrijp ma ken van de grond. Prijzen van de woningen zijn nog niet bekend. TERNEUZEN - Een 75-jarige Terneu- zenaar is gisteravond rond zes uur door onbekende oorzaak tegen de verhoging van de rotonde aan de Churchilllaan in Terneuzen gere den. De verwarde man, een suiker patiënt, bekende dat hij had ge dronken. Hij verklaarde dat hij niets van de aanriiding had ge merkt. Een blaastest mislukte, waarna bloed werd afgenomen. Zijn rijbewijs moest hij inleveren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 47