Dijkversterking bij 't Flaauwe Werk Aanleg skatebaan in Zierikzee begint in komende weken Zone extreme sporten verplaatst IIDEURLOO s Gemeente houdt rekening met wensen van de jeugd. Zwakke schakel in kust bij Ouddorp wordt aangepakt. Voorganger uit Zuid-Afrika in Ouddorp Jong gospelkoor bij dienst in Haamstede Kinderdagverblijf zet deuren open Oost-Souburg krijgt ook een Daltonschool Kleinkoor werkt mee aan kerkdiensten Drie keer met een gids naar Kabbelaarsbank Linnenbroeken, 7/S> broeken en shorts maas Skatepark Zierikzee Parkeerterrein aan Scheldestraat Zorgcentrum Borrendamme Pontes Pieter Zeeman (Middelbare school) rZC\lfk-tmmalk dooi Martijn de Koning ZIERIKZEE - De jeugd in Zierikzee krijgt nog deze zomer haar gewil de skatepark. Dat meldt sportamb tenaar D. de Vos van de gemeente Schouwen-Duiveland. Komende week of uiterlijk de week daarna legt de gemeente een asfaltterrein van twintig bij dertig meter aan op het grasveld achter de parkeerplaats aan de Schelde- straat. Dat gaat dienen als funde ring van het stuntterrein, waar de leverancier in de daaropvolgende weken de stuntobjecten plaatst. In de loop van juli kunnen de eerste skateboarders er dan hun kunsten vertonen. Een groep jongeren uit Zierikzee ij vert al jaren voor een dergelijke voorziening. Drie jaar geleden kre gen ze van de gemeente de belofte dat die er zou komen, maar door allerlei procedures kwamen ze in het gemeentehuis aan concrete uit werking van de ideeën nog niet toe. In overleg met de jongeren is beslo ten tot plaatsing van vijf hindernis sen van verschillende omvang. Zo komen er een halfpipe (een soort N9 De gemeente begint heel binnen- kort met de aanleg van een skate park in Zierikzee. De plaatselijke jeugd ijvert al jaren voor zo'n voorziening. wijde, halve buis met een vlak stuk ertussen), een ramp (een bre de helling), een aantal rails (een soort trapleuningen) en wat curbs (opstaande randen), sommige in combinatie met elkaar. De gemeente hield ook rekening met andere voorkeuren van de jon geren. Zo vonden die een plek vlakbij de middelbare school wel handig (de locatie ligt aan de ach terzijde van het Pontes Pieter Zee man) en wensten ze een harde on dergrond (waardoor de gemeente nu dus eerst een fundering aan^ legt). Een derde verzoek, een loca tie op een open plaats die door ie dereen gezien kan worden, werd door de gemeente in het kader van sociale controle ook met in stemming begroet. Het grasveld, dat nu nog wordt gebruikt als uit loopterrein van de parkeerplaats, is nu weliswaar nog omzoomd door dicht struikgewas, maar dat verandert binnenkort. De parking en de omgeving ervan gaan op kor te termijn op de schop in het ka der van de moderniseringsplan nen van het naastgelegen zorgcen trum Borrendamme. De totale kosten van het skatepark bedragen een kleine ton. De Stich ting Renesse betaalt een groot deel daarvan. Die stelde een halfjaar ge leden 136.000 euro beschikbaar voor de baan én twee mobiele ska- tebanen, die rouleren in de dor pen. Het geld dat de gemeente in eerste instantie voor het park had gereserveerd, wordt nu in speeltui nen gestoken. door Piet Kleemans ouddorp - De zwakke schakel aan de kust bij Ouddorp heeft zijn langste tijd gehad. Binnenkort wordt de dijk bij 't Flaauwe werk aangepakt. De zeewering wordt over een afstand van anderhalve ki lometer verhoogd. Op Schouwen- Duiveland wordt gewerkt aan ver sterking van de dijk bij Burghsluis. De zeedijk bij 't Flauwe Werk is al jaren een van de zwakke schakels van de kustverdediging van de Kop van Goeree. In januari 2005 werd begonnen met de voorberei ding van de klus en inmiddels zijn de definitieve plannen voor dijk versterking rond. 1 let is de bedoeling dat de bestaan de dijk over een afstand van ander halve kilometer wordt verhoogd en landinwaarts versterkt. De dijk ouddorp - De Doopsgezinde Ge meente in Ouddorp heeft zondaga vond een Zuid-Afrikaanse voor ganger te gast. Het gaat om Der rick Mashau. Hij was afkomstig uit een arme familie en bij meerdere instellingen de eerste donkere pro fessor en hoogleraar. Mashau verblijft momenteel drie maanden bij de Universiteit van Utrecht. De dienst begint om 18.30 uur. burch-haamstede - Gospelkoor Inspiration uit Middelburg is zon dag te gast tijdens de dienst in de gereformeerde kerk aan de Platbos- laan in Haamstede. Het overwegend uit jonge leden bestaande koor staat onder leiding van Moritz Benschop. De dienst wordt geleid door domi nee leroen Hartel en begint om 10.00 uur. wordt zo'n drie meter hoger en 30 meter breder. Voor de dijkverster king is alles bij elkaar 300.000 tot 400.000 kubieke meter zand no dig. Na de zomervakantie beginnen de werkzaamheden. Tegelijkertijd pakken de gemeente Goedereede en Waterschap Hollandse Delta ook de ruimtelijke kwaliteit aan. Er komen nieuwe strandopgangen en op de dijk worden nieuwe wan del- en fietspaden aangelegd. Ook aan de natuur is gedacht door droge en natte ecologische verbin ding aan te leggen. Als alles vol gens de planning verloopt, is de kustversterking eind 2008 gereed en verdient de zeedijk bij 't Flaau we Werk het predikaat veilige én mooie waterkering. De zeedijk bij 't Flaauwe Werk bij Ouddorp is al jaren een zwak ke schakel. Na de zomervakantie wordt begonnen met het verster ken van de dijk. zierikzee - Kinderdagverblijf Kin derkeet houdt morgen open dag. Iedereen kan binnenlopen tussen 10 en 13 uur. Kinderen kunnen zich laten schminken, knutselen en spelen. Clown Kobus zorgt voor de vrolijke noot. Voor ouders is informatie over Kin derkeet verkrijgbaar. De dagop vang, waar kinderen tot vier jaar welkom zijn, ligt aan de Caland- weg 51 in Zierikzee. oost-souburc - Openbare basis school Binnen de Veste in Zierik zee is straks niet meer de enige Daltonschool in Zeeland. De TWee- master-Kameleon in Oost-Sou burg wordt dat ook, hoewel nog niet bekend is wanneer. Dalton- scholen hebben de eigen verant woordelijkheid van leerlingen hoog in het vaandel staan. Die mo gen vaak zelf hun tijd indelen. Woensdag 13 juni draagt de provin cie Zuid-Holland het kustverster- kingsproject over aan Waterschap Hollandse Delta. Op Schouwen-Duiveland wordt momenteel gewerkt aan de verster king van de dijk bij Burghsluis. Daar wordt in het kader van het in 1996 van gestarte project Zeewerin gen 3,2 kilometer dijk bij de Burgh- en Westlandpolder aange pakt. Op het dijkvak wordt onder de gemiddelde laagwaterlijn nieu we stortsteen geplaatst. Daar bo venop komt een laagje gietasfalt en terwijl die substantie nog zacht is, wordt er een ongeveer tien cen timeter dikke laag kleinere stenen op gestort. Boven de laagwaterlijn wordt de bekleding van Doornikse steen weggehaald en vervangen door modernere - meer veiligheid biedende - bekleding in de vorm van betonzuilen. De zogeheten Ha- ringmanblokken - platte betonste- nen met 'deuk' - worden herge bruikt. renesse - Het Kleinkoor Renesse werkt zondag 17 juni mee aan de erediensten ter viering van het Hei lig Avondmaal in Renesse en Noordwelle. Op het repertoire staat onder meer 'een Kyrie' van componist Mar van der Veer. Het Kleinkoor staat onder leiding van Cor van Eek en wordt op de piano begeleid door Marijke Vis. De dienst in Renesse begint om 9.30 uur, in Noordwelle om 11.00 uur. ouddorp - Staatsbosbeheer houdt op dinsdag 12, donderdag 14 en dinsdag 19 juni wandeltochten op de Kabbelaarsbank, een natuurge bied in de Grevelingen. De excur sies, onder leiding van een gids, starten steeds om 19.30 uur aan de achterkant van Port Zélande bij Ouddorp, richting de camping. Op geven kan bij de VW Haamstede via 0900-2020233. (van o.a.: Gardeur, Prax, Bianca) en herenmode onder 1 dol Gentsestraat 5 4551 CC Sas van Gent Tel. 0115 - 45 3d 95 's maandags gesloten PNDAG'S OPEN 14.ÜQ,; 1Ö.00 uur door Piet Kleemans OUDDORP - De gemeente Goede reede heeft de strandzone voor ex treme sporten - zoals kite-buggiën - een stukje opgeschoven. De zone loopt nu op het Ouddorp- se strand bij 't Flaauwe Werk van Duinpad 3e blok tot de strandop gang aan de Langedijk. De strand zone voor extreme sporten wordt gemarkeerd met een rij palen met een onderlinge afstand van onge- I Op zoek naar I stoere skelter? veer veertig meter. De koppen van de palen worden voorzien van een reflecterend verfjasje. Op speciaal voor dat doel gemaakte informatie borden staat aangegeven wat wel en niet mag in de aangeduide strandzone. Om de veiligheid van alle strandbe- zoekers te vergroten, kunnen beoe fenaars van extreme sporten in Goedereede alleen in de nieuwe zone terecht. Ook andere strandbe^pekers zijn er welkom, maar dan wel op eigen risico. Behalve in de nieuwe zone bij 't Flaauwe Werk is het beoefenen van extreme sporten ook toege staan in een bestaande zone bij de Brouwersdam. Op Schouwen-Duiveland geldt het strandgedeelte in de omgeving van Duinhoevepad en Watergat als lo- katie voor extreme sporten. wwwaeelandaanhangwagens.nl 0118-613659 DE DEUR NAAR MOOI WONEN! Haringvlietplein 4, Zierikzee tel. +31 (0) 111 45 61 61 Kijk voor meer informatie op www de. ioomeubelen ni

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 40