Zeeland werkt, werkt in de rook' 4 PZC Prijs voor studente Roosevelt Academy Zeeland Rookverbod Informatiedag bij Visio Goes DE PLEK VOOR EEN UITGESPROKEN STIJL IN MODERNE WOONINRICHTING! Zoekt u een boot? boten pzc Vrijdag 8 juni 2007 3 7 november 2002 Verbod op meeste vormen van tabaksreclame 1 januari 2003 Verplicht minimaal 19 Verbod op verkoop sigaretten in een pakje, tabak onder 16 jaar 1 januari 2004 Rookverbod in Sigaret mag openbaar vervoer Verbod op verkoop rookwaren in over heidsinstellingen Tabakseclameverbod voor kranten en tijdschriften Recht op rookvrije werkplek maximaal 10 mg teer, 1 mg nicotine en 10 mg koolmo noxide bevatten. 1 februari 2004 Pakje sigaretten (25 stuks) of shag (50 gram) wordt 80 cent duurder. 1 juni 2004 Verkoop via automaat alleen toegestaan als deze is vergrendeld voor personen jonger dan 16. P7C 1 HoniJ ron www SR Wie: Dirk Snijders (38) uit Baarland Zit bij: Café MidCity aan de Grote Markt in Goes Een rookverbod is: „De grootste kolder, die de horeca een hoop klanten gaat kosten. Een rookverbod voor restaurants kan ik begrijpen, daar wordt gegeten. Mensen die een café opzoeken, weten dat er gerookt wordt. Als iedereen buiten moet gaan staan, krijg je rottigheid." foto Willem Mieras Wie: Marja Muis-van den Berge (54) uit Ouwerkerk en Marie-Louise (51) Kruijf-Krijger uit Zierikzee. Zitten bij: Café De Gekroonde Suikerbiet in Zierikzee. Een rookverbod is: Marja: Prima. Het geeft stimulans om ermee te stop pen." Marie-Louise: „Mee eens, maar in een restaurant is het jammer. Een sigaretje is zo lekker na het eten." foto Marijke Folkertsma Wie: Hermien Verboom (46) uit Vlissingen Zit bij: Café De Dwaes aan de Kleine Markt in Vlissingen Een rookverbod is: „Niet nodig. Je komt in de kroeg voor je biertje, je peuk je en je babbeltje. Mijn peukje smaakt lekkerder als ik 'n biertje drink. Als je in de kroeg niet kan roken, is het er niet zo gezellig. Dat verbod moet er niet komen. Zet voor niet-rokers maar aparte cafés op." foto Ruben Oreel Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800-0231231. 7 het alfabet van Zeeland Spaar mee voor korting op het unieke Disney's 15e Verjaardagsspel! V De bestelbon kunt u downloaden via de website www.disneysl5everjaardagsspel.nl 'j'pddrzeye/ Wie: Carta Vernaeve (51) uit Westdorpe Zit bij: Boerderijrestaurant de Baeckermat in Westdorpe aan de lunch. Een rookverbod is: „Waardeloos. Ik vind het rookverbod weer één van die regels die het nog moeilijker maken voor de cafébazen. Als je niet meer mag roken, blijven de mensen weg. Met dit weer is het niet erg om op het terras te roken, maar als het regent, blijf je thuis. foto Camile Schelstraete Kaaistraat 9-13 Kortgene Tel. (0113) 30 24 30 middelburg - Lindsey Goossens, studente aan de Roosevelt Aca demy in Middelburg, is uitgekozen als één van de Top Talenten van Nederland. Zij krijgt, samen met 32 andere bijna of net afgestudeer den, de prestigieuze Huygens Ta- lentenbeurs om aan een buiten landse universiteit verder te stude ren. 'AAR De horeca moet in de zomer van 2008 rookvrij zijn. Minister Klink van Volksgezondheid vindt dat het rookverbod lang genoeg in de lucht heeft gehangen. Nu zet hij de lijn door die de overheid in 1989 begon met een verbod op tabaksreclame op tv. Langzaam maar zeker trok Den 1 laag de teugels aan. In 2004 volgde een rukje, met de rookvrije werkplek en een rookverbod in het openbaar vervoer. Er is geen reden waarom de horeca niet mee kan. De branche laat de kans op zelfregulering liggen. Daarom is de stevige maatregel van Klink gepast. Zijn daadkracht sluit aan bij de wens van een ruime meerderheid van de Nederlanders. Pintje-peukje-praatje. In de kroeg is dat nog steeds heel gewoon. Veel cafébezoekers zijn dus niet blij met de ingreep. Hun weerzin tegen de 'betutteling' is begrijpelijk. Weer minder vrijheid. Zo ging het aanvankelijk ook op de werkvloer. Lacherig werd met het verbod de hand gelicht. Maar na enige tijd ontkwam de roker er niet aan om zijn heil te zoeken op weinig verheffende 'afwerkplekken'. Die rem werkte goed. En dat is precies wat de minister nu weer wil. Het is de kunst om het verbod te accepteren als een steuntje in de rug. Om van een gevaarlijke gewoonte af te komen. Uit eigen beweging is natuurlijk mooier. Maar minister Klink heeft in elk geval zijn verantwoordelijkheid genomen. Lindsey (1984) is geboren in Sri Lanka, maar groeide op in het Bra bantse plaatsje Dungen. Ze stu deerde summa cum laude af aan de Roosevelt Academy. Na haar masters aan de Universiteit van Sussex is ze van plan een paar jaar in Sri Lanka te gaan werken om daarna weer verder te gaan stude ren in Oxford. Kleverskerkseweg 59, Middelburg tel. 0118-613659 www.zeelandboten.nl goes - Visio in Goes, de stichting voor slechtzienden en blinden, houdt donderdag een informatie dag. De bedoeling van de dag is om klanten kennis te maken met aller lei hulpmiddelen. Daarmee kun nen blinden en slechtzienden zelf standiger leven. Het Koninklijk Ne derlands Geleidenhonden Fonds is aanwezig met een dogsim, een kunsthond waarmee het lopen met een toekomstige geleidehond geoefend kan worden. Ook kan kennis gemaakt worden met diver se navigatiesystemen voor mobiele telefoons. Verder staat er een tan dem klaar. Visio heeft daarnaast di verse elektronische hulpmiddelen en een groot assortiment stokken. De informatiedag wordt gehou den van 13.30 tot 16.30 uur bij Visio aan het Stationspark 2 in Goes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 3