Zeeland Onzekere toekomst Havenplan SCHOUWEN-DUIVELAND Zierikzeeënaars kopen kerkje Subsidie voor publieksdag 41 36 en 37 Gemeenteraad verdeeld over aanpak Zierikzeese passantenhaven. Cool tricks Warm hart Ana Ivanovic vermorzelt Maria Sjarapova Bedrijventerreinen in vier dimensies in de computer Vrijdag 8 juni 2007 Tip? redzzee@pzc.nl door Melita Lanting zierikzee - De een wil meer onder zoek, de ander wil een betere on derbouwing van de financiering en een derde wil meer gesprekken met de betrokkenen. De gemeente raad is behoorlijk verdeeld over de vraag hoe het nu verder moet met het raadsvoorstel Havenontwikke ling Zierikzee. Eerder deze week oordeelden de raadsleden dat het voorstel zoals het er nu ligt niet rijp is voor be handeling in de raad. Daarom is het doorgeschoven naar de volgen de commissievergadering. De vraag rijst of het de volgende keer wel rijp is voor behandeling. Het raadsvoorstel zal in die tussentijd in ieder geval niet veranderen, legt wethouder W. Renden uit. „Nee, het ligt nu bij de raad en komt op precies dezelfde manier terug." Renden ziet met lede ogen aan dat hij in dit stadium geen invloed heeft op de besluitvorming. „Ik vind dit heel lastig. Ik weet niet hoe lang we hier al mee bezig zijn en er wordt maar geen besluit ge nomen." Renden heeft haast, om dat de veiligheid tijdens de drukke zomermaanden in het geding komt in de haven. Het raadsvoorstel gaat onder meer over uitbreiding van het aantal lig plaatsen voor passanten. De raad kan daarbij uit verschillende va rianten kiezen. Tijdens de bespre king in de commissie bleek dat de raad het gebied rond 't Sas (een klein stukje verderop) bij de plan nen wil betrekken. Renden is daar op tegen. „Daar gebeurt wel wat mee, maar dat duurt veel langer en daar wil ik niet op wachten." A. Schouw (CDA) denkt dat het ook niet nodig is om daarop te wachten. Hij geeft aan-dat zijn frac tie weliswaar kiest voor een totaal plan, inclusief't Sas, maar dat bete kent in zijn ogen niet dat gewacht moet worden tot alle plannen voor 't Sas helemaal uitgewerkt zijn. „Nee, maar je moet wel de sa menhang zien. Als je zegt dat de bruine vloot straks naar het 't Sas gaat, moet je daar nu alvast reke ls De gemeenteraad Schouwen-Dui- veland is verdeeld over de vraag hoe het verder moet met de ont wikkeling van de haven in Zierik zee. ning mee houden." Schouw wil de komende maand benutten om met alle belanghebbenden te pra ten. „Daarna moeten we het lef hebben om een besluit te nemen." De VVD kiest ook voor een samen hangend project, inclusief 't Sas. „Ik wil een plan waaruit blijkt hoe het gebied er over een x-aantal ja ren uitziet." De VVD bereidt een voorstel voor om het college op dracht te geven nader onderzoek te doen. Leefbaar Schouwen-Dui- veland wil van de wethouder dui delijkheid over de financiering. „Een zekere mate van dekking moet er wel zijn." renesse - Gezichtjes, bloemen, mini-mannetjes en welgemikte worpen met ijsbolletjes. Niets was Simon de IJsgoochelaar gisteren te dol om het publiek jn Renesse te amuseren. Geholpen door de vrolijke klanken van een dweil band wist hij de aandacht van passanten van de Renesser ijssalon Geleijnse te trekken met aller lei grappen en grollen. Geleijnse schenkt van elk ijsje dat gisteren ver kocht is een eurokwartje aan SOS-kinderdorpen om hen te steunen bij verschillende projecten. foto Marijke Folkertsma JUjUHUW Havenplein 3 j TKZJBFOON O 1 11-41 593 1 WWVf.DEITRI.OOZIERIKZEK.NL zierikzee - De gemeente Schou- wen-Duiveland trekt 7500 euro uit voor de publieksdag Zuidkust Schouwen. Op zaterdag 23 juni wordt in de buurt van de Inlaag- weg bij Moriaanshoofd een groot evenement georganiseerd door Na tuurmonumenten en Staatsbosbe heer. Inwoners van Zeeland kun nen daar kennismaken met de nieuwe natuur door bijvoorbeeld vogels leren kijken, muziek en theatervoorstellingen bij te wonen en door kinderactiviteiten. zierikzee - Ernesto Avelino en Sonja Pankow uit Zierikzee heb ben het leegstaande kerkgebouw aan de Beatrixstraat in Colijnsplaat gekocht met als doel het geschikt te maken als woonhuis annex kunstatelier. Avelino is sinds 1999 exploitant van kringloopwinkel 'De Soepko kerij' aan de Lange Nobelstraat in Zierikzee. „Dat blijf ik ook ge woon doen, een kwestie van heen en weer rijden", laat hij weten. Met de aankoop van het kerkge bouw in Colijnsplaats ziet hij een mogelijkheid tevens meer opslag ruimte voor de kringloopwinkel te realiseren. Een belangrijk argu ment voor Avelino en Pankow om het kerkje te kopen, is echter voor al het feit dat zij hier fraaie woon ruimte kunnen creëren. Boven dien ziet Sonja Pankow als beel dend kunstenares hier haar wens van een eigen atelier in vervulling gaan. Het paar wil de nieuwe stek in Colijnsplaat over een maand of drie te betrekken. ALMANAK Tip? redactie9pzc.nl Ie moet wat doen om de aan dacht van een verslaggever te trekken voor jouw evenement. Dus schrijf je een persoonlijk briefje en trek je alle vriendelijk heden die je kan bedenken uit de kast. 'Ik heb begrepen dat u onze orga nisatie een warm hart toe draagt', luidde de eerste zin pan het aardige mailtje dal onlangs binnenkwam. Niets mis mee. Vaak zit daar ook wel een kern van waarheid in. De verslaggever die het mail tje kreeg was dan ook best wel een beetje gestreeld maar dat en thousiasme daalde flink toen een paar dagen later een collega een mailtje ontving van dezelfde af zender: „Ik heb begrepen dat u onze orga nisatie..." Wij zijn benieuwd op welk bu reau morgen een briefje neer dwarrelt met deze'fde tekst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39