Zeeland Reddingsactie voor zeegras Boete voor knokken in Renesse Ontvoerd meisje misbruikt Meerderheid Staten wil geen vast waterpeil op Veerse Meer Evides verlaagt tarieven drinkwater Ontvoerder had van tevoren gewezen op zijn psychische problemen. Partijen balanceren tussen boerenbelang en algemene belangen. wonen inïerneuzen PZC Vrijdag 8 juni 2007 I 3 1 >RXll tAA Él^U Zoden zeegras worden teruggelegd op het schor bij Stavenisse. Een laag schelpen eronder moet de wormen weghouden. foto Marijke Folkertsma door Rinus Antonisse STAVENISSE - De Slikken van de Dortsman in de Oosterschelde be zuiden Stavenisse en de Krabben- kreek bij Sint-Philipsland vormen in juni het toneel voor een unieke proef, die van 'wereldwijd belang' wordt genoemd. Het gaat om het verplaatsen ('transplanteren') van zeldzaam klein zeegras. De plant moet op enkele plaatsen wijken voor versterking van de dijk- glooiingen. Om te voorkomen dat het klein zeegras - van belang voor vogels en vissen en graadmeter voor een gezonde toestand van het Oosterschelde-systeem - hier door sterk terugloopt, is door het projectbureau zeeweringen beslo ten ongeveer ïooo vierkante meter af te graven en de zeegraszoden el ders neer te leggen. Voor het transplanteren worden verschillende methoden toegepast. renesse - Een 32-jarige man uit Goes is gisteren wegens openlijk geweld na een avondje stappen in hoger beroep door het Haagse gerechtshof veroordeeld tot een boete van 400 euro. De man raak te op het parkeerterrrein aan de Oude Moolweg in Renesse op 10 augustus bijna twee jaar geleden betrokken bij een ruzie tussen zijn vrienden en een ander groepje jon geren. Die ruzie kwam de man bij de po litierechter in Middelburg op een boete van 405 euro voor openlijk geweld te staan. De Goesenaar tekende hoger be roep aan omdat hij onschuldig zou zijn. „Ik wilde alleen mijn vrien den weghalen", probeerde de Goe senaar, maar ook in hoger beroep vonden de rechters dat de man ge woon had meegevochten. Tegen de Goesenaar was door de hofaan- klager twee weken voorwaardelij ke celstraf en een boete van 500 eu ro geëist. De operatie duurt drie weken en wordt begeleid door ecologen van de Radboud Universiteit Nijme gen. Ze hopen boven water te krij gen onder welke omstandigheden de bedreigde plant zich handhaaft en kan uitbreiden. foto Marijke Folkertsma miooelburc - Drinkwater wordt volgend jaar voor huishoudens vijf procent goedkoper. De aandeel houders van Evides Waterbedrijf hebben dat gisteren besloten. De prijsverlaging is volgens Evides mo gelijk door de efficiencyverbete ring na de fusie van Delta Water bedrijf en Waterbedrijf Europoort. Slot Baarland opent haar poorten. Historische buiten- en binnentuinen worden opengesteld. Hier ziet u een pracht aan bloemen, geschoren taxus en buxusbollen. Bij de slotbrug hangen de rozen volop over de muren en veel waterlelies drijven in de gracht. Met koffie/thee of frisdrank in de toren. Wij zijn open op 16 - 17 juni en 2.3 - 24 juni HUN) t/111 17.00 uur. v Slotstrual 7 te Baarland. J middelburg - Het zesjarige meisje uit Vogelwaarde dat begin maart korte tijd is ontvoerd door een 45-jarige Terneuzenaar, is door hem seksueel misbruikt. De man zou haar ook hebben mis handeld, zo bleek gisteren tijdens een eerste behandeling door de Middelburgse rechtbank. Volgens advocaat van de verdachte G. Veen had de man de politie gewaarschuwd dat hij psychi sche problemen had door een traumatisch seksueel verle den. Daar is volgens de raadsman niet adequaat genoeg op gerea geerd. liet meisje werd op vrijdagmiddag 2 maart vlak bij haar woning mee genomen door de man. In zijn au to reden ze de polder in, en daar werd ze misbruikt. Ook zou hij haar hebben geslagen. Na het misbruik duwde hij haar uit zijn auto nabij camping Hellegat bij Ossenisse. 1\vee dagen later werd de ontvoerder opge pakt. De rechtszaak tegen die man werd gisteren aangehouden omdat de man eerst psychologisch en psy chiatrisch onderzocht moet wor den. L*i Op 9 augustus wordt de rechtszaak hervat. door Rinus Antonisse MIDDELBURG - Een meerderheid in Provinciale Staten wil voorlopig geen vast waterpeil op het Veerse Meer. CDA, Partij voor Zeeland, SGP en WD vrezen dat de boeren- belangen in de knel komen en vin den meer garanties voor een goe de schadeloosstelling nodig. Daarentegen zijn Christenunie, GroenLinks en PvdA wel voor een vast peil, schommelend tussen -0,10 meter NAP (zomer) en -0,30 meter NAP (winter). Met een noodpeil als er veel regen valt. De SP weet het nog niet. Het Rijk be slist overigens over peilwijziging. In de vergadering van de commis sie Ruimte, Ecologie en Water merkte G. van Dinteren (GL) giste ren fijntjes op dat de Staten geacht worden het grote geheel in de ga ten te houden. „We moeten alle belangen, niet alleen die van de boeren, meewegen. We hebben ook te maken met de belangen van recreatie, havenexploitanten, huisbewoners en natuur. Ook daar is broodwinning mee gemoeid." Een aantal boeren rond het Veerse Meer maakte in een inspraakreac tie kenbaar dat ze geen vertrou wen hebben in de onderzoeken die uitwijzen dat de huidige zoet- watervoorraad veilig is. Ze waren bang voor vernatting en verzilting van hun gronden en ze hadden geen vertrouwen in een soepele uitbetaling van schadevergoeding. Omdat de boerenbelangen niet afdoende veilig gesteld lijken te zijn, wil een meerderheid van Provinciale Staten geen vast peil op het Veerse Meer. ZLTO-woordvoerder A. Wisse zei dat de boeren afgelopen jaren steeds meewerkten aan kleine aan passingen van het peilbeheer. „De rek is er uit", verwoordde ze het agrarisch ongenoegen. Wisse stel de dat de bewijslast voor het optre den van schade niet bij de boeren zélf neergelegd mag worden. Vertegenwoordigers van recreatie en natuur lieten een heel ander ge luid horen. Ze wezen op het be lang van een vast peil voor de re creatie (onder meer seizoensver lenging). „Het peilbeheer is vol strekt uit de tijd. Het Veerse Meer verdient beter", betoogde A. van Haperen van Staatsbosbeheer. Gedeputeerde M. Wiersma (GL) hield zich op de vlakte. „Het water beleid is risicobeleid, omgeven met onzekerheden. Je kunt niet al les tevoren borgen." Hij was be reid een plan van aanpak te ma ken, om afspraken vast te leggen. In Othene Zuid komen 21 royale nieuwbouw huurwoningen omgeven door veel groen en water. Allen met: •ruime woonkamer; riante woonkeuken met apparatuur; •drie slaapkamers; •complete badkamer met douche en bad. Perceeloppervlaktes: van ca. 160 tot 270 m. Huurprijzen: vanaf 675.- per maand exclusief. Interesse? iNGRIDSINKE vat» o 1 t hi-, r Bodenplaats 1 4331 PJ MIDDELBURG Telefoon: 0118 43445s E-mail: info@ingridsinke.nl Internet: www.ingridsinke.nl Een belegging van: ING-fe REAL ESTATE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37