Zeeland PZC 25 Goesenaren voordelig naar theater Schutter gepakt in Sint-M'dijk OZB Goes stijgt met 2 procent BEVELANDEN-THOLEN 41 36 en 37 Tientjes-abonnèment geeft vijftig procent korting op voorstelling. Zes hectare klaar voor uitbreiding Kamperland Warm hart Ana Ivanovic vermorzelt Maria Sjarapova Vrijdag 8 juni 2007 Bedrijventerreinen in vier dimensies in de computer Tip? redgoes®pzc.nl door Frank Balkenende coes - Goesenaren kunnen bin nenkort voor een aantrekkelijk be drag naar schouwburg De Mythe. De gemeente wil het tientjes-abon nement opnieuw invoeren. Wie een abonnement neemt, be taalt tien euro en kan zo drie voor stellingen zien voor de helft van de ticketprijs. Het bestond in Goes al in de jaren tachtig en negentig, maar werd afgeschaft. De PvdA haalde het tientjes-abon nement uit de mottenballen en lanceerde de cultuurkorting on langs in haar algemene beschou wingen op de pespectiefnota, de vooruitblik van het college van burgemeester en wethouders naar de komende vier jaren. De meeste fracties steunden giste ren in de raad het idee van de PvdA. Ook het college ziet er brood in. Volgens PvdA-raadslid M. van Heugten kost het abonne ment de gemeente namelijk geen geld. Vaak is een voorstelling niet uitverkocht. Het tientjes-abonne ment kan ervoor zorgen dat lege stoelen alsnog bezet raken. Van Heugten hoopt vooral Goesenaren over de drempel te trekken die nauwelijks of nooit naar het thea ter gaan. De kortingsmogelijkheid geldt voor alle Goesenaren. Het is nog onduidelijk wanneer het tien tjes-abonnement wordt ingevoerd. Datzelfde geldt voor de biblioservi- cebus waar verschillende fracties Het tientjes-abonnement keert terug in Goes. Inwoners van de gemeente kunnen voor tien euro drie voorstellingen bijwonen voor de helft van de prijs. voor voelen. Zo'n voorziening biedt inwoners van dorpen tal van gemakken (pinnen, theaterkaartjes bestellen) die je normaliter alleen in Goes aantreft. Wethouder Adriaanse (SGP/ Christenunie) zei gisteren dat hij eerst wil wachten op een onder zoek van het Nederlandse Insti tuut voor Zorg en Wonen (NI- ZW). Dat bekijkt momenteel wel ke voorzieningen er in Goese wij ken en dorpen zijn en waaraan be hoefte bestaat. Het rapport wordt na de zomer verwacht. Dan kan ook worden bekeken of een biblio- servicebus noodzakelijk is. kamperland - Projectontwikkelaar Campan BV heeft zes hectare klaargelegd voor woningbouw ten zuiden van Kamperland. Op termijn moeten daar 133 nieuwe huizen verrijzen, maar voorlopig wordt alleen de eerste fase bouwrijp gemaakt. Daar komen 26 woningen, waarvan vijftien voor starters of senioren. De huizen moeten volgend jaar rond deze tijd klaar zijn. De gemeente Noord-Beveland heeft de grond aan Campan BV verkocht, die de boel als het klaar is voor een symbolische euro weer aan de gemeente zal over dragen. luchtfoto Willem Mieras SM Havkxplein* 3 Telefoon oil 1-415951 www.dkurix)ozd:rikzek.vl sint-maartensdijk - Een 30-jarige man uit Leidschendam heeft in de nacht van woensdag op donder dag enkele schoten gelost op een woning aan de Wilhelminastraat in Sint-Maartensdijk. Niemand raakte gewond. De politie wist de schutter tegen twee uur aan te houden in de Wilhelminastraat. Hij heeft bekend de schoten te hebben gelost. De oorzaak van de nachtelijke schietpartij ligt in de re lationele sfeer. De Leidschendam- mer is gevangen gezet. Een idee van de PvdA om met na me pubers in beweging te krijgen met een sportpas waarmee ze een jaar lang aan diverse sporten kun nen 'ruiken', kreeg gisteren min der handen op elkaar. Volgens wet houder M. Dieleman (CDA) be staat zo'n motivatieprogramma al voor de groepen zes van basisscho len. „We willen juist kinderen van die leeftijd activeren, omdat ze in de brugklasleeftijd al moeilijker daarvoor te porren zijn." Volgens de PvdA is dat nu precies het probleem. TWaalf- en dertienja rigen stoppen vaak met sport of doen er weinig aan. goes - De onroerendezaakbelas- ting (ozb) in Goes stijgt volgend jaar met twee procent en de afval stoffenheffing met zeven procent. Pogingen van GroenLinks, ge steund voor PVdA, om via een mo tie de verhoging van de afvalstof fenheffing te temperen (tot vijf procent), leden gisteren schip breuk. Een raadsmeerderheid en het college vonden dat onnodig. Met de huidige stijging per jaar is de afvalstoffenheffing in 2010 kos tendekkend. GroenLinks probeerde ook de ozb-stijging te verminderen. Vol gens de fractie zit het college met twee procent royaal boven de an derhalf procent die het tot nu toe als richtlijn neemt voor de com pensatie van gestegen prijzen. Volgens wethouder S. van 't West einde (WD) bedraagt de huidige inflatie (geldontwaarding) bijna twee procent en is de verhoging dus te rechtvaardigen. De raad steunde het bezuinigings pakket van 1,1 miljoen voor 2008. Tip? redactieQpzcnl Ie moet wat doen om de aan dacht van een verslaggever te trekken voor jouw evenement. Dus schrijf je een persoonlijk briefje en trek je alle vriendelijk heden die je kan bedenken uit de kast. 'Ik heb begrepen dat u onze orga nisatie een warm hart toe draagt', luidde de eerste zin van het aardige mailtje dat onlangs binnenkwam. Niets mis mee. Vaak zit daar ook wel een kern van waarheid in. De verslaggever die het mail tje kreeg was dan ook best wel een beetje gestreeld maar dat en thousiasme daalde flink toen een paar dagen later een collega een mailtje ontving van dezelfde af zender: „Ik heb begrepen dat u onze orga nisatie..." Wij zijn benieuwd op welk bu reau morgen een briefje neer dwarrelt met deze'fde tekst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31