Zeeland doen het goed in Yerseke 0) BOSCH airco-garage.nl Werkstraf geëist voor één keer seksueel misbruik dochter Daltonschool in Oost-Souburg Galerie Carina Dumais opent in Vlissingen Technologie voor het leven Verdachte ontkent niets aangezien dat zijn kind nog meer zou kwetsen. Ondernemersborrel met haring happen Jachthaven Breskens breidt fors uit Zomerreces voor Engelse kerkdienst for boys and girls mt 140 t/m 176 W PZC Vrijdag 8 juni 2007 2 7 Alpacawol kent 52 verschillende kleurschakeringen van spierwit tot pikzwart. Fokken op kleur is echter, volgens Marian van der Hoest, onmogelijk. De lichte wol laat zich uitstekend verven. Van één vacht spin je voldoende knotten voor een warme jas. foto's Willem Mieras vlissingen - Beeldend kunstenaar Carina Dumais opent zondag 17 ju ni om 18.00 uur een galerie in Vlis singen. Cultuurwethouder Co.nny Seijbel is erbij. In het pand aan de Lepelstraat 2, onder de Sint lacobs- toren, komt elke drie maanden nieuw werk te hangen. Ze begint met virtuele kunst van zichzelf, olieverfschilderijen van Reynier de Munck en sieraden, objecten en sculpturen van Ineke Otte. door Emile Calon middelburg - Het gesnik vanaf de publieke tribune in de Middelburg se rechtszaal was gisteren veelbete kenend. Een Walcherse jonge vrouw lijdt nog steeds onder het seksueel misbruik door haar vader. Eén keer vergreep hij zich aan haar toen ze tien was. Vele jaren la ter is die verkrachting voor haar nog steeds als een open wond. De 42-jarige man uit Oost-Sou burg wilde tegenover de rechters van de meervoudige strafkamer niets ontkennen van wat hij jaren geleden had gedaan. Want ontken nen zou volgens hem zijn dochter nog meer kwetsen. Wel gaf hij toe dat de herinneringen aan het be wuste voorval vaag waren. Hij had ze verdrongen, maar de afgelopen maanden waren ze toch weer ge deeltelijk boven komen drijven, na dat zijn ex hem vorig jaar oktober mee had geconfronteerd. Bij zijn eerste verhoor bij de politie had hij echter alles nog ontkend. Dat De verdachte ontkende het mis bruik tijdens het eerste verhoor. De Officier van justitie eist een werkstraf van 240 uur en een voorwaardelijke celstraf. was volgens hem door de gene die hij voelde toen twee rechercheurs hem confronteerden met de be schuldiging van zijn dochter die toen al niet meer bij hem woonde. Uit haar verklaring bleek dat ze uit angst nooit met hem over dat mis bruik had durven spreken, hielden de rechters hem voor. Dat vond de man ook zeer pijnlijk, zo bekende hij. Officier van justitie R. Ramme- loo stelde dat zijn eis nooit genoeg doening zou schenken aan het slachtoffer. „Voor haar zal het nooit genoeg zijn." Hij eiste een werkstraf van 240 uur en drie maanden voorwaardelijke celstraf. De rechtbank doet woensdag 20 juni uitspraak. oost-souburg - Openbare basis school De T\veemaster-Kameleon in Oost-Souburg wordt een Dal tonschool. Het is de tweede in Zee land. Alleen in Zierikzee is verder nog een Daltonschool. Op een Daltonschool werken leer lingen in hun eigen tempo. Als ze ergens minder goed in zijn, mo gen ze aan dat vak meer tijd beste den. Leerlingen leren hun tijd zelf in te delen. Eigen verantwoorde lijkheid is belangrijk bij dit soort onderwijs. De school zit nu op twee locaties in Oost-Souburg. In de toekomst verhuist de school naar één ge bouw op het Oranjeplein. „Wan neer dat gebeurt, weet ik niet", zegt directeur J. Eckhardt. „Het staat alleen vast dat het gebeurt." oostkapelle - Ondernemers uit de gemeente Veere kunnen hun contacten oppoetsen tijdens de Veersche Haringparty op maandag 11 juni. Wethouder j. Melse (econo mische zaken) opent de hijeen- komst in restaurant The Boathou- se in Oostkapelle om 17.00 uur. Al le ondernemers zijn welkom. Zij kunnen gratis Hollandse Nieuwe proeven. Tijdens de haringparty wordt geld opgehaald voor het kin derkankerfonds Kika. breskens - De jachthaven in Bres kens breidt uit met zeshonderd lig plaatsen. Dat is meer dan een ver dubbeling. Volgens wethouder Henk Luijendijk van de gemeente Sluis is de jachthaven straks met twaalfhonderd ligplaatsen een van de grootste van West-Europa. Luijendijk deelde de plannen giste ren mee tijdens de presentatie van de Belgian Boat Show, die in fe bruari wordt gehouden. middelburg - De gezamenlijke Middelburgse kerken houden zon dag de laatste Engelstalige kerk dienst van het seizoen. Deze dienst wordt om 19.00 uur gehou den in de Gasthuiskerk aan de Lan ge Delft. De voorganger die dag is dominee S. Francke. Pas na de zomer wordt deze serie maandelijkse kerkdiensten hervat. De eerstvolgende is zondag 9 sep tember, weer in de Gasthuiskerk. Grote Kade 40/42 GOES Segeersstraat 66/68 MIDDELBURG o protest o o'neill o

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29