Zeeland PZC25 Vlissingen houdt nóg een miljoen euro over Trouwzaal op 28 juni hernoemd WALCHEREN Warm hart 41 36 en 37 Vlissingen renoveert en renoveert en renoveert. vlissingen - Wie al een tijdje niet meer in Vlissingen is ge weest, moet toch echt eens komen kijken. De stad verandert. Vervallen panden, waar iedereen voorheen het gezicht van af keerde, zijn weer het bekijken waard. Althans, een aantal. Want Britannia en de Jugendstilpanden staan er nog steeds verpauperd bij. En de toekomstige koffieshop op het Bellamy- park is ook nog niet meer dan een armoedig gat. Maar op an dere plekken in de stad komen de steigers als paddenstoelen uit de grond. Niet alleen projectontwikkelaars durven het aan om geld te investeren in vervallen panden, maar ook zeker de Vlissingers zelf. Dat valt misschien nog wel het meeste op. Overal waar de gemeente oude straatstenen vervangt door duurzaam en mooi natuursteen, pikken bewoners dat optimis me op. Het reikt veel verder dan een eenvoudige voorjaars beurt. Bovendien: veel verder dan de binnenstad alleen. In de Rooie Buurt is het goede stadsgevoel niet anders. En als de een de verfkwast uit de schuur haalt, doet de buurman dat ook. De Scheldestad krijgt kleur. foto's Lex de Meester Schutterijstraat. Die rare voorkant is grondig wilde dat het tegen de Schutterijflat zou ko- aan renovatie toe, zei l'Escaut-directeur Ben men, is eindelijk gezet. Bewoners kunnen Baert begin 2005. Het glaswerk, waarvan hij voortaan lekker over de stad uitkijken. de directeur wonen; het pand ernaast wordt kantoor. De monumenten samen kostten acht ton, de restauratie ervan kost miljoenen. Bellamypark 19 en 21. Daar waar vroeger het Stedelijk Museum huisde, knapt eigenaar Hu- mares de boel nu op. In het grote pand gaat door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Het ziet ernaar uit dat Vlissingen eind dit jaar nog een miljoen euro overhoudt. Dat geld wil het stadsbestuur steken in onderzoeken, meetlatten en visies. De gemeente Vlissingen heeft: een financiële tussenstand opgemaakt: doordat de overheid minder geld uitdeelt, komt de gemeente struc tureel 1,4 miljoen tekort. Maar om dat Delta extra dividend heeft uit gekeerd en de kapitaallasten zijn af betaald, houdt ze ook weer 2,8 mil joen over. Samen met de losse risi co's verrekend, komt de gemeente op een miljoen in de plus. Dat op zich is net als het overschot van 2,3 miljoen op de jaarrekening geen goed nieuws, vindt financiën- wethouder Conny Seijbel. „En aan de andere kant: een begroting van 115 miljoen kun je nooit helemaal dicht plannen. Het goede nieuws is dat we de afwijking constateren. Vorig jaar stonden we vaker voor verrassingen. Nu weten we meer; we raken steeds meer in control." Voor het miljoen dat overblijft, is al een lijst met bestedingen opge steld. Het college wil een meetlat voor onderhoudsplannen, om vast te stellen wat voorrang heeft. Ver der is het geld voor onderzoeken naar stadspromotie, de verzelfstan diging van accommodaties, de so ciale staat van de gemeente, een boulevardvisie en een impuls in de bedrijfsvoering op het stadhuis. Allemaal speerpunten die het colle ge aan het begin van haar bestaan opsomde. „En die voldoen aan de opdracht van de raad om Vlissin gen toeristisch op de kaart te zet ten", vult Seijbel aan. „Tijd om be zuinigingen terug te draaien is het nog niet. Dat komt in november, als de begroting afgerond is. Mis schien dan, want we beloven niks. Dat valt niet te voorspellen." vlissingen - Trouwen doen stellen in het stadhuis van Vlissingen dit jaar even niet in stijl van de jaren zestig, maar geheel omgeven door Michiel de Ruyter-attributen. Op 28 juni verandert de trouwzaal offi cieel in Michiel de Ruyterzaal. Althans, van naam. Want het rari teitenkabinet dat herinnert aan de Vlissingse zeeheld verdwijnt op 31 december weer. Het schilderij van (an de Quelery is immers van Ter Reede en de meeste attributen van het Muzeeum. Ook de contouren van De Ruyter, die van boardmate riaal met nylondraad aan de muur komt te hangen, gaat weer weg. Tenzij iedereen wel heel erg van de sfeer gecharmeerd blijkt te zijn, zegt woordvoerder Rijnie de Wit te. „Misschien wil het college het dan wel heroverwegen." ZEEUWSE ALMANAK Tip? redactieQpzcnl Ie moet wat doen om de aan dacht van een verslaggever te trekken voor jouw evenement. Dus schrijf je een persoonlijk briefje en trek je alle vriendelijk heden die je kan bedenken uit de kast. 'Ik heb begrepen dat u onze orga nisatie een warm hart toe draagt', luidde de eerste zin van het aardige mailtje dal onlangs binnenkwam. Niets mis mee. Vaak zit daar ook wel een kern van waarheid in. De verslaggever die het mail tje kreeg was dan ook best wel een beetje gestreeld maar dat en thousiasme daalde fink toen een paar dagen later een collega een mailtje ontving van dezelfde af zender: „Ik heb begrepen dal u onze orga nisatie..." Wij zijn benieuwd op welk bu reau morgen een briefje neer dwarrelt met dezelfde tekst. Ana Ivanovic vermorzelt Maria Sjarapova Vrijdag 8 juni 2007 Bedrijventerreinen in vier dimensies in de computer Tip? redwalch®pzc.nl Vrouwestraat. Het ultieme voorbeeld van een van keurig natuursteen, duiken de steigers op. aanstekelijk mooie bestrating. Vanaf het mo- En inmiddels ook de wandelaars, want wat ment dat het 'vergeten straatje' is voorzien zijn het eigenlijk toch leuke pandjes... Croenewoud 70. Vroeger zat hier fietsenzaak De Concurrent, later maakten de Van de Woesteijnes er een gelijknamige kroeg van. Het pand wordt opgeknapt aan de hand van een foto uit 1946. Het krijgt houten sierlijst- werken. Voor de bouwvak moet het klaar zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27