Geen uitgebreid pardon si n si is Van Ginkel weg als gedeputeerde HET WEER: Onweer Retro-rock trekt volle stadions 12 en 13 Sprintkoning Petacchi naar Delta Profronde PvdA haalt bakzeil bij wensen om meer asielzoekers toe te staan. E Successen en verrassingen op G8-top Geïnteresseerd? Christenunie zoekt opvolger buiten de Statenfractie. Bewijzen voor illegale ClA-kampen in Europa Fietsendief steekt spelende jongen dood 'Horeca is volgend jaar in zijn geheel rookvrij' Word ook abonnee! 26' Vrijdag 8 juni 2007 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 249e jaargang nr. 133 - los nummer 1,30, zaterdag 1,85 www.pzc.nl DEN HAAG - Staatssecretaris Albay rak van Justitie houdt strikt vast aan de afgesproken regels van de pardonregeling voor asielzoekers. Aanvankelijk probeerde de PvdA bij de behandeling in de TWeede Kamer nog met een nipte linkse meerderheid de regeling op te rek ken: de 'Dublin-claimanten' moes ten ook worden toegelaten. Albay- rak wist haar partijgenoten op an dere gedachten te brengen. Zij noemde het voorstel 'onwenselijk en niet werkbaar'. Ook het PvdA-voorstel om ongetrouwde ge liefden van mensen die onder het generaal pardon vallen toch toe te laten, sneuvelde. De Dublin-claimanten, vernoemd naar een verdrag dat in Dublin is gesloten, zijn vreemdelingen die onder de oude Vreemdelingenwet vallen maar toch uitgesloten zijn van het generaal pardon. Dat komt omdat zij niet onafgebroken vanaf 2001 in Nederland zijn geweest. Zij vroegen behalve in Nederland ook asiel aan in een ander EU-land. Vervolgens zijn zij op grond van het Dublin-verdrag naar Nederland teruggestuurd. Soms hebben deze asielzoekers slechts enkele dagen in het buiten land doorgebracht. Het zou daar om zuur zijn hen uit te sluiten en anderen die illegaal binnen Neder land verbleven en niet de grens over gingen wél onder het pardon te laten vallen, vinden SP, D66, GroenLinks en PvdA. Staatssecretaris Albayrak daarente gen blijft er principieel op tegen deze groep alsnog een verblijfsver gunning te verlenen. „Dat kan na melijk een aanzuigende werking hebben op alle asielzoekers die on- Er komt geen verruiming van de regels voor asielzoekers die ge bruik kunnen maken van het ge neraal pardon. De linkse partijen kregen nul op het rekest. der de oude Vreemdelingenwet vielen en inmiddels zijn vertrok ken." Ook coalitiepartij CDA wil abso luut niet dat de regeling nog wordt gewijzigd. Na de toezegging van Albayrak om haar bezwaren tegen de versoepeling van de pardonrege ling in een brief naar de Kamer te sturen, bond de PvdA in. De VVD-fractie stelde dat in Ne derland nooit meer een pardonre geling voor uitgeprocedeerde asiel zoekers mag komen.Uit onderzoek van TNS Nipo in opdracht van VluchtenlingenWerk Nederland bleek gisteren dat een kleine meer derheid van de VVD-stemmers voor de pardonregeling is. HEILIGENDAMM - De leiders van lidstaten van de G8 zitten in een groot strandmeubel voor het ho tel waar de conferentie wordt gehouden in Heili- gendamm. Vandaag is de laatste dag van de zwaar beveiligde toponmoeting. Op de bank zit ten van links naar rechts: premier Shinzo Abe van Japan, premier Stephen Harper van Canada, president Nicolas Sarkozy van Frankrijk, presi dent Vladimir Poetin van Rusland, kanselier Ange la Merkel van gastland Duitsland, president Ce- Kijk morgen in deze krant! door Rinus Antonisse middelburg - Jaap van Ginkel (Christenunie) heeft ontslag geno men als gedeputeerde. Hij was krap zes weken lid van het dage lijks provinciebestuur. Van Ginkel vertrekt op grond van medisch ad vies. De functie viel hem te zwaar. Het provinciaal bestuur van de CU zoekt naar een opvolger. Voorzit ter Herman Bouma vertelt dat bui ten de Statenfractie gekeken wordt. Hij hoopt medio volgende week met een kandidaat te ko men. Het moet bij voorkeur ie mand uit Zeeland zijn, met vol doende bestuurlijke ervaring. Bou ma is zelf'op dit moment' niet in beeld. Een naam die rondzingt, is die van oud-Statenlid en -Kamerlid Leen van Dijke uit Middelburg: „Of ik beschikbaar ben? Daar zeg ik geen ja en geen nee op." Gedeputeerde Toine Poppelaars (CDA) zegt over londen - In Polen en Roemenie bestonden geheime detentiecentra voor terreurverdachten. De kam pen werden geleid door de Ameri kaanse inlichtingendienst CIA. Ver dachten zijn ontvoerd en in de centra gefolterd, blijkt uit een on derzoek voor de Raad van Europa. De leider van het onderzoek, Dick Marty, maakte gisteravond al enke le bevindingen bekend. Het offi ciële rapport verschijnt vandaag. rotterdam - Door een steekpartij bij de Persoonshaven in Rotter dam is gisteravond een jongen om gekomen. De dader is spoorloos. Rond 21.30 uur zagen jongens die op straat aan het voetballen waren dat een man bezig was een fiets te stelen. Zij spraken hem daarop aan, waarop de man een van hen neerstak. De jongen overleed kort daarop, aldus de politie, die over zijn identiteit niets kon meedelen. den haag - Vanaf volgend jaar juli moeten alle horecagelegenheden rookvrij zijn. Minister Klink van Volksgezondheid zal dat zo goed als zeker vandaag in de minister raad bespreken. Naast cafés, restau rants zouden in één klap ook sportkantines en koffieshops aan een rookverbod moeten geloven. Wel mogen er aparte rookruimtes worden ingericht. pagina 2 en 3: horeca werkt in rook pagina 3: commentaar [jji STELLING Albayrak houdt terecht de rug recht in debat over generaal pardon reageer op www.pzc.nl orge Bush van de Verenigde Staten, premier Tony Blair van Groot-Brittannië, premier Romano Prodi van Italië en voorzitter van de Europese Commis sie José Manuel Barroso. foto Oliver Berg/EPA pagina 9: klimaatakkoord G8 MENING Begraven zou in Zeeland overal even duur moeten zijn 84% het profiel van een een kandidaat: „Het moet klikken in het college en iemand zijn van wie je in rede lijkheid kunt verwachten dat hij het aan kan." Het snelle vertrek van Van Ginkel (belast met natuur, water en land inrichting) wordt door de andere dagelijks bestuurders betreurd. Poppelaars noemt hem naast een zeer betrokken bestuurder, 'vooral een warm, oprecht mens'. Marten Wiersma (GroenLinks) neemt zijn taken waar. Van Ginkel keert ook niet terug als Statenlid. is 16% HVERDER Zeeland: 2, 3, 25 t/m 33; Binnen land: 4 t/m 7; Buitenland: 9 en 10; Meningen: 11; Weer: 22; Strips: 23; Agenda: 34; Cultuur: 35; Econo mie: 36, 37, 39 en 40; Sport: 41 t/m 45; Televisie: 46 en 47 Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 - 0231 231 i fii i i 8 711688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 1