Sport eredivisie Frank Vandenbroucke buiten levensgevaar Organisatie Tour de France schrapt Riis van winnaarslijst Arjen Robben weet niets van interesse Real 'PSV is een droom die uitkomt' Belgische wielrenner overleeft tweede zelfmoordpoging. Nummer vijf, Peter Luttenberger, eerste 'schone' renner in 1996. Flecha leidt in Ronde van Luxemburg Vijfjarig contract voor Danko Lazovic bij PSV Leiding Chelsea boos op Spaanse club vanwege 'illegaal handelen'. Danko Lazovic bn/destem Vrijdag 8 juni 2007 I 45 wielrennen - Frank Vanden broucke is buiten levensgevaar, na dat hij gisteren eerder op de dag een zelfmoordpoging deed. Vol gens zijn Italiaanse ploeg Acqua e Sapone was de Belgische wielren ner gistermiddag weer volledig bij kennis. De 32-jarige coureur ligt in een ziekenhuis in Milaan. Vandenbroucke gold in de jaren negentig als een groot wielerta- lent. Hij schreef koersen als Gent-Wevelgem, Luik-Bastena ken-Luik en Parijs-Nice op zijn naam en werd in België al gezien als de nieuwe Eddy Merckx. Die druk kon hij echter niet aan. Regelmatig kwam hij in opspraak, onder meer vanwege dopingaffai- res. Zo werden in 2002 doping en maskerende producten bij hem thuis gevonden. Toen verklaarde hij dat de middelen bestemd wa ren voor zijn hond. In zijn dertien jaar als profrenner reed hij voor maar liefst tien ploegen. Vaak werd hij ontslagen, als gevolg van wangedrag, wanprestaties of het (vermoeden van) gebruik van do ping. In 2004 pleegde Frank Van denbroucke zijn eerste poging tot zelfmoord. Dit seizoen had Vandenbroucke, nadat hij in 2006 was ontslagen bij Unibet.com een plekje gevonden bij Acqua e Sapone, een ploeg die uitkomt in de ProContinental Tour, de eerste divisie van het wiel rennen. Ana Ivanovic werpt handkusjes naar het publiek na haar eclatante zege op Maria Sjarapova. foto ap wielrennen - De organisatie van de Ronde van Frankrijk schrapt de Deense oud-wielrenner Bjarne Riis van het lijstje Tour-winnaars. Riis won in dienst van Team Tele kom de Tour in 1996, maar recent bekende hij dat met hulp van de bloeddope epo te hebben gedaan. Een woordvoerder van de Tour openbaarde de maatregel donder dag. Het is een signaal van de Tour-di rectie, maar zonder formele zeg gingskracht. Het is aan de interna tionale wielerunie UCI hierover te besluiten. In de UCI-reglementen staat echter dat vergrijpen van een oud-renner na vijf jaar verjaard zijn. De Tour-directie krijgt het nog lastig om een andere winnaar aan te wijzen. Nummer twee ]an Ullrich, de toenmalige Duitse ploegmaat van Riis, staat ook on der verdenking en de Franse num mer drie Richard Virenque werd al betrapt op doping. Diens ploeg maat en nummer vier, de Zwitser Uurent Dufaux, maakte ook twee jaar later nog deel uit van de Festi- na-ploeg, die toen in zijn geheel uit de Ronde van Frankrijk moest terugtreden omdat in de auto van verzorger Willy Voet een grote hoeveelheid doping was aangetrof fen. Dit leidde tot een schorsing voor Dufaux en ploeggenoten. Nummer vijf, de Oostenrijkse cou reur Peter Luttenberger, was nooit betrokken bij dopingaffaires. te willen houden. Dat is ietwat te optimistisch, brak directeur Henry van der Vegt in, want een aantal spelers staat op de nominatie om verkocht te worden of zoals in het geval van Stephan Keiler (naar De Graafschap) voor niks de deur uit te lopen. „Ik verwacht wel dat er de komende tijd nog een paar mu taties zullen komen", zei Van der Vegt. Bovendien heeft RKC net bij de KNVB een begroting ingediend die zo'n twee miljoen euro lager ligt dan de 7,9 miljoen waarmee af gelopen seizoen in de eredivisie werd gewerkt. Aangezien de mees te spelers volgens hun contract het zelfde blijven verdienen als in de eredivisie, moet er gesneden wor den in de selectie. Van der Vegt: „We hebben voorzichtig begroot, omdat we niet weten wat de com merciële inkomsten zullen zijn." 'Ik verwacht de komende tijd nog wel een paar mutaties bij de club.' wielrennen - |uan Antonio Flecha heeft in de eerste etappe van de Ronde van Luxemburg de leiders trui veroverd. De Spaanse Ra- bo-renner pakte in de rit over 167 kilometer voldoende bonificatiese conden om de Franse proloogwin naar Jimmy Engoulvent van de eer ste plaats in het algemeen klasse ment te verdringen. De etappe leverde een zege op voor de Argentijn Ariel Maximilia- no Richeze. voetbal - De transfer van Danko Lazovic naar PSV is donderdagmid dag afgerond. De 24-jarige Servi sche spits, die niet te houden was voor Vitesse, onderging zonder problemen de medische keuring. Daarna zette hij zijn handtekening onder een vijfjarig contract bij de landskampioen. Hij gaat komend seizoen met rugnummer 9 spelen in de Eindhovense ploeg. Lazovic zei dat met zijn overgang naar PSV een droom uit komt. N) SCOREBORD O voetbal - Hans Robben, de vader en zaakwaarnemer van Arjen Rob ben, heeft gisteravond laten weten dat er geen contact is tussen de voetballer en Real Madrid. Voorzitter Ramon Calderon van Real suggereerde dat eerder op de dag. De preses verkaarde bij een be zoek aan Brussel tegenover Spaan se media dat Real zowel met Rob ben als met Chelsea over een over gang van de Nederlandse vleugel aanvaller gesproken had. Calderon: „De gesprekken zijn in een beginnende fase, maar we ho pen Robben vast te leggen. De komst van Robben was een van mijn doelen toen ik kandidaat was voor het voorzitterschap en dat is nog steeds zo." Hans Robben ontkent de contac ten. „Het is de bedoeling dat Arjen bij Chelsea blijft. We zijn daarover in onderhandeling en ik verwacht dat we op redelijk korte termijn overeenstemming bereiken met Chelsea over een verlenging van de verbintenis. Arjen heeft nog een twee jaar doorlopend contract en we praten over een verlenging van het contract met drie jaar. We hebben daarover deze week nog contact gehad met Peter Kenyon." Dezelfde Kenyon, directeur van Chelsea, reageerde gisteren verbol gen op Calderon's uitspraken. „We constateren dat Real Madrid met Robben heeft gesproken. Chel sea zal de wereldvoetbalbond FIFA vragen deze illegale actie te onder zoeken. Er zijn geen contacten tus sen Chelsea en vertegenwoordi gers van Real Madrid over Robben geweest." Real Madrid wil Arjen Robben binnenhalen en zegt dat er al ge sproken is met de Nederlander en zijn dub Chelsea. Zowel Rob ben als Chplsea ontkennen dat GOLF Baden. Oostenrijks Open, na eerste ronde: 1Storm (Eng) 63 (-8), 2. Erlandsson (Zwe) 64, 3. Sjöland (Zwe), Webster (Eng), Whitehouse (Eng) 65, 6. Camels (Fra), Denison (Eng), Finch (Eng), Green (Aus), Lockerbie (Eng), McEvoy (Eng), Westwood (Eng) 66. 44. Derksen (Ned) 70. 66. Lafeber (Ned) 71 TENNIS Parijs. Roland Garros. Vrouwen, halve finales: Henin (Bel/1) - janlco- vic (Ser/4) 6-2 6-2, Ivanovic (Ser/7) Sjarapo va (Rus/2) 6-2 6-1 Mannen, dubbelspel, halve finale: Dlouhy/Vizner (Tsj/9) Santoro/Zimonjic (Fra/Ser/4) 6-1 1-6 6-4, Knowles/Nestor (Bah/Can/6) - Bhupathi/Stepanek (Ina/Tsj) 6-3 6-4 Gemengd dubbel, finale: Dechy/Ram (Fra/lsr/8) - Srebotnik/Zimonjic (Slv/Ser/6) 7-5 6-3 WIELRENNEN Ronde van Luxemburg. Eerste etappe Luxemburg - Mondorf: 1. Richeze (Arg) 166,8 km in 4.08.58, 2. Sum mer (Oos), 3 Renshaw (Aus), 4 Feillu (Fra), 5. Benitez (Spa), 6. Kemps, 24 De Kort 26. Lan- geveld, 41 Flens, 57. Ten Dam, 60. Reus, 80. Van Bon 7.49, 81 Giling, 85 Van Dijk, 87 Bo ven, 89. Pronk, 90. Timmer, 93. Veneberg, 95. Goesinnen, 96 Dekkers. Algemeen klassement: 1. Flecha (Spa) 4 12 45, 2 DallAntonia (Ita), 3. Gardeyn (Bel). 4 Rast (Zwi), 5. Renshaw 0.01, 6 Brochard (Fra) 0.02, 13 Reus 0.07, 35 De Kort 0.13, 37. Ten Dam, 45. Flens 0.16, 84. Veneberg 8.03, 85. Van Dijk 8 04, 87. Timmer 8 07, 89. Dekkers 8.08, 90. Van Bon 8.09, 89. Boven 8 17, 100. Pronk 8.21, 103. Giling 8 23, 104 Goesinnen 8.24

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 123