Zeeuws-Vlaanderen Darter Mikel van Maastrigt pakt wereldtitel softtip Dag en nacht spelend CÜBEIDI De Afgb je eigen omgeving creëren met oog voor details 42 Vrijdag 8 juni 2007 BN/DESTEM Willemstadse sporter zoekt sponsors om hogerop te komen. De Sede model DS70 Leolux model Antonia l.v.m. de heropening geven wij een gratis design radio cadeau' 9v INTERIEURADVISEURS www.weytsinterieur.nl Om spelletjes te kunnen ontwerpen moet je weten wat leuk is. Dus moeten studenten zelf veel gamen. door Pauliene Joosten WILLEMSTAD - Mikel van Maastrigt (23) uit Willemstad is wereldkam pioen softtip-darten geworden. Dat gebeurde tijdens het WK dat van 24 tot en met 28 mei gehou den werd in Chicago. Mikel ver sloeg met zijn koppelmaat Xavier Cruz ruim elfhonderd deelne mers. Mikel is al lang geen onbekende meer in de dart wereld. Ook bij het meer gangbare steeldarten weet de Willemstadter een aardige pijl te •ooien. Voor het tweede achter- •envolgende jaar staat Mikel in de ,elec tie van net Nederlands team. I let is echter nog maar de vraag of Mikel binnenkort ook op bekende internationale toernooien, zoals de Lakeside in Engeland, te bewon deren is. Zijn prestaties zijn derma te goed dat deze droom in vervul ling kan gaan. Maar voor een grote doorbraak is Mikel afhankelijk van sponsoren. Zijn opvallend hoge ranking en de punten die hij hiervoor in de wacht heeft weten te slepen zijn al leen behaald op toernooien in Ne derland, België en Duitsland. Daar waar anderen de hele wereld afreizen om hoger in de ranking te komen, moet de Willemstadter het hebben van toernooien dich ter bij huis. De toernooien verder weg zijn voor Mikel financieel nog geen haalbare kaart. Dat komt doordat hij alles tot op heden zelf heeft moeten bekostigen. Om een internationale doorbraak te verwezenlijken is Mikel dus af hankelijk van toekomstige sponso ren. Geïnteresseerden kunnen zich melden via de website www.mikel- vanmaastrigt.nl. door Edine Wijnands BREDA - Michael Rennings (18) zat altijd al vol ideeën. Deed hij thuis een spelletje op de compu ter, wist hij altijd een leukere va riant te verzinnen. „Ik kon het al leen niet uitwerken", vertelt hij. „Ik kon niet goed genoeg pro grammeren." Inmiddels zit Michael bijna een vol studiejaar op de nieuwe ga- me-opleiding van de NHTV. En? „Geweldig", zegt hij. „)e leert in korte tijd ontzettend veel. Toen ik hier kwam kon ik nog maar net digitaal een driedimensionaal McDonaldsdoosje ontwerpen, nu laat ik op de computer al een compleet skelet een rondje draaien." Michael is een gamer. Een echte. Zo eentje die het liefst elk vrij uurtje dat hij heeft computerspel letjes doet. Net als zijn studiege noten. Ruim zeventig jongens en drie meisjes die in augustus be gonnen met de fonkelnieuwe ga- me-opleiding in Breda. Een oplei ding die internationaal met ge juich werd ontvangen. „Er is in de game-industrie een nijpend te kort aan professionals", weet Frank Peters, opleidingsdirecteur van de studie International Game Architecture and Design, zoals de volledige naam van de opleiding luidt. „Er is zo'n grote behoefte aan mensen, dat we zelfs vrezen dat heel wat studenten worden weggekaapt voor ze de volle vier jaar hebben afgerond." De studie is niet makkelijk, inte gendeel. Peters: „We begonnen met ruim honderd studenten. We hadden verwacht dat de helft zou uitvallen vanwege het niveau. Er wordt veel van ze geëist." De uitval viel mee. De studenten blij ken sterk gemotiveerd. Hongeren naar kennis, zitten bomvol idee ën. Kunnen vaak niet wachten om ze uit te voeren. Niet voor niets brandt er bijna dag en nacht licht in de ruimten die de NHTV in het Blushuis bezet. „Er zit al tijd wel een groepje te werken", zegt Peters. Motivatie is onontbeerlijk. Zon der red je het niet. „Daarvoor is de druk op de studenten te hoog", vertelt bijvoorbeeld do cent Andrew Paquette. Een Ame rikaan. Vrijwel alle docenten ko men uit het buitenland. Paquette is een ervaren 3D-01U- werper. Hij tekende verschillende spelletjes, werkte mee aan films als Spiderman en is zwaar onder de indruk van het niveau van de M el van Maastrigt is wereldkampioen softtip darten geworden. Nu zoekt hi| ponors om in de echte dartwereld verder te komen. foto Peter van Trijen/het fotoburo 3 zits 197 cm breed, leder living van 6935.- 5550,- ln diverse kleuren en afmetingen leverbaar. 2.5 zils, 174 cm breed in leder Wapiti van 3390. €3095,- ln diverse kleuren en afmetingen leverboar t.W.V. 199," 'bij aanschaf vanaf 1600.- 3 Ar o Poltrono Fr at; - Gelderland Label Metaforro Minotti Montis 'oneiii FSM Bench Schultema De Sede Gforgetii jh.-i.jx °ollform - Van Rossum Arttfor jc-ii Pastoe Artemide a Fosccirln» Boumann Hesslem <end» Ploeg Gimko mmer rolKie Kinasf Job Van öesouw Weyts interieuradviseurs Kremerstraat 15-19 Bergen op Zoom telefoon 0164-234864 De Berlicumse fotograaf en journalist Ban Coolen (34) ver bleef drieëneenhalve week em bedded bij de 1200 Nederland se militairen in Uruzgan. door Bart Coolen Home of the Redskins, zo heet het onderkomen waar de piloten van het Apache-squadron van vliegba sis Gilze-Rijen zijn ondergebracht. Kapitein Manin (36) uit Hank is als piloot op de Apache-gevechts helikopter voor de derde keer in Afghanistan. Bij de twee voorgaan de missies in 2004 was de uitvals basis Kabul, nu is Manin gelegerd in het zuidelijke Uruzgan. „Hier zijn veel meer gevechtscon tacten dan in het noorden. Daar was het verschijnen van een Apa che al voldoende om het gevecht te beëindigen. De Taliban koos dan eieren voor haar geld. Hier in het zuiden hebben ze een sterkere overlevingscultuur." De Apaches worden ingezet om de grondtroepen te beschermen, niet alleen in Uruzgan, maar ook in de aangrenzende provincies.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 120