Meningen Er zit sleet op het paarse pluche van Guy Verhofstadt r Mugabe moet eretitel inleveren Checkpoint 2 Opiniepeilingen België voorspellen na acht jaar einde zittend kabinet. HogeschoolJ^^Zeeland ri www.hz.nl Consumer Product Design, ontwerpen ontwikkelen! PZC Vrijdag 8 juni 2007 11 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 31 4460 AA Goes 0113-315660 lezersredacteur@pzc.nl College van Ben W blijft de Ter- neuzense burgers maar angst aanja gen met doemscenario's uit begin jaren '90. De huidige Franse en Bel gische invasie staat niet meer in verhouding met de cijfers van toen. Het gaat nu in plaats van tientallen om duizenden drugstoe risten per dag die specifiek voor Checkpoint en de hoge kwaliteit van de nederwiet komen. Ik ge loof niet dat deze stroom drugstoe risten de louche, illegale verkoop punten opzoekt mocht Check point verdwijnen. De klacht van B en W dat de wet hypocriet is, is een tweede uiting van schijnbare machteloosheid. Waarom niet gewoon de wet strin gent handhaven? Dan is Check point gauw verleden tijd als num mer 1 toeristische attractie van Zee land. De uitbaters van de drugs tempel hebben zich jarenlang on gegeneerd kunnen verrijken over de ruggen van de talloze verslaaf den! Duidelijk in het zadel gehol pen door het vorige college en zich vervolgens als een over het paard getilde gedragen. Dat moet je niet eens meer willen verplaat sen, maar keihard aanpakken. R. Pronk Dijkstraat 90, Terneuzen ij mw door onze correspondent Pascale Thewissen BRUSSEL - In België worden zon dag parlementsverkiezingen ge houden. De opiniepeilingen voor spellen na acht jaar het einde van de paarse coalitie van Guy Verhof stadt. Geef hem een fiets en hij wil we reldkampioen worden. Laat hem aan politiek doen en hij ziet zich zelf als president van de wereld. Iets een beetje doen, dat kan hij niet. Altijd opnieuw wil hij nume ro uno zijn. Het is een passage uit een boek dat in 2002 verscheen over de Bel gische premier Guy Verhofstadt (54). De geldingsdrang van de libe rale politicus uit Gent is legenda risch. Het ziet er echter naar uit dat hij dit keer het onderspit moet delven. In de peilingen staat zijn partij, de Open VLD (Vlaamse Liberalen en Democraten) op zwaar verlies. Sterker nog: de VLD zou na de par lementsverkiezingen van zondag 10 juni de vierde partij van Vlaan deren worden, na de christende mocratische CD&.V, het extreem rechtse Vlaams Blok en de socialis tische SP-A. De Belgische kiezer is paars moe. Hoe anders is de sfeer in 1999, als Verhofstadt aantreedt als de eerste liberale premier van België sinds 1938. Zijn paarsgroene coalitie kon digt een trendbreuk aan. De chris tendemocraten zijn van de macht verdreven. Weg met het land van duizend-en-één schandalen: de Bende van Nijvel, de moord op de Luikse burgemeester André Cools, de Agusta-smeergeldaffaire, de dioxinekippen en de zaak-Dut- roux. De sfeer in de Brusselse Wetstraat, waar het kantoor van de premier is gevestigd, is te vergelijken met die in Nederland in 1994, toen na jarenlange dominantie het CDA in de oppositie werd gedrongen. De nieuwe regering belooft korte met ten te maken met falende over heidsdiensten, politieke benoemin gen en achterkamertjespolitiek. Bij de verkiezingen in 2003 wor- 'De kreet 'Wie gelooft Verhofstadt nog' duikt vaak op in de verkiezingsstrijd' den liberalen en vooral socialisten door de kiezer beloond. De groe nen betalen het gelag voor alles wat er onder Verhofstadt-I is mis gegaan en verdwijnen uit de rege ring én uit het parlement. Maar de nieuwe paarse coalitie mist het elan van haar voorganger. Er zit sleet op de formule en de kritiek zwelt aan. Volkswagen in Vorst en Opel in Antwerpen kondigen mas saontslagen aan. En dan zijn er de interne ruzies. Over het gemeente lijke migrantenstemrecht bijvoor beeld. De bom barst eind 2006, als querulant Jean-Marie Dedecker, vaak vergeleken met Geert Wil- ders, door de VLD aan de kant wordt gezet. Hij doet zondag met zijn eigen partij aan de verkiezin gen mee en gokt op de stemmen van liberale kiezers, die vinden dat hun partij te veel naar het midden is opgeschoven. 'Wie gelooft Ver hofstadt nog', is in deze campagne een gevleugelde uitspraak gewor den van christendemocraat Yves Leterme. Het Vlaams Belang heeft het graag over de 'puinhopen van paars', een verwijzing naar ons land. Net als in Nederland des tijds, is de kiezer paars beu en lij ken de christendemocraten, met Leterme als gedoodverfde nieuwe premier, de grote overwinnaars te worden. Zonder dat echt duidelijk is waar de partij die opleving pre cies aan te danken heeft. Maar de situatie in België is niet te vergelij ken met Nederland, al is het maar omdat België meer is dan Vlaande ren alleen. Ook Brussel en Wallo nië bepalen wie de volgende pre mier wordt. In Wallonië staan de liberalen op winst. De Mouve ment Réformateur van de Luikse politicus Didier Reynders zou er wel eens de grootste partij kunnen worden, vóór de Parti Socialiste, die er al bijna een eeuw de scepter zwaait. Reynders heeft al laten we ten dat Verhofstadt wat hem be treft premier kan blijven als de Vlaamse en Waalse liberalen sa men als de sterkste politieke for matie uit de verkiezingen komen. De kansen voor 'numero uno' Guy Verhofstadt zijn dus nog niet helemaal verkeken. EDINBURGH - De Universiteit van Edinburgh heeft de Zimbabwaan se president Robert Mugabe (83) zijn in 1984 toegekende eredocto raat ontnomen. Het is volgens The Times de eerste keer dat een Britse universiteit een eredoctoraat dat aan een promi nente internationale figuur is toe gekend weer intrekt. De universi teit stuurt een brief naar Mugabe met het verzoek de bijbehorende documenten terug te geven. Muga be kreeg de onderscheiding voor 'zijn verdiensten voor het onder wijs in Afrika'. Het doctoraat wordt hem afgepakt omdat onder zoek uitwijst dat Mugabe verant woordelijk is voor de dood van mogelijk 20.000 mensen in de re gio Matabeleland in de twee jaren voorafgaande aan de toekenning. Van een stijlvol koffiezetapparaat tot veilig kinderspeelgoed, bij Consumer Product Design leer je gebruiksvriendelijke producten ontwerpen en ontwikkelen. Je maakt gebruik van je technische kennis en je let op vormgeving, ergonomie, prijs en kwaliteit, veiligheid en het milieu. Ben jij creatief en heb je verrassende en vernieuwende ideeën? biedt een minor' Consumer Product Design aan! Een minor t* een vrij te kiezen half jaar in de opleiding, ter verbreding van óf ter verdieping op het beroeptdometn waarvoor wordt opgeleid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 11