Zeeuws-Vlaanderen Stedelijke Harmonie buiten gebaande paden Concert bn/destem Vrijdag 8 juni 2007 39 Deze keer eens geen concerten voor de vrienden van en donateurs. De Koninklijke Stedelijke Harmonie Hulst (KSH) brengt een uitvoering die een breder publiek moet trek ken. Niet alleen de bekende num mers uit het vaste repertoire, maar een gedurfd programma samen met bariton Ernst Daniël Smid, in Ne derland bekend van het televisiepro gramma Una Voce Particolare. De harmonie hoopt op een uitverkocht huis. Het financieel risico is fors, maar als de formule succes heeft, komt er een jaarlijks vervolg. door Jeanette Vergouwen hulst - „We willen de harmonie met deze uitvoering op de cultu rele kaart zetten", zegt Kees Polf- liet. Hij vormt samen met Theo Maes, Barbara Verstraeten en voorzitter Toon Biesbroeck de or ganisatiecommissie. „Bij het bestuur leeft al een tijd de gedachte om de traditionele zomeravondconcerten eens an ders aan te pakken. We denken dat we de manier gevonden heb ben om de harmonie van een an dere kant te laten zien en ook een breder publiek te trekken." De commissie denkt dat bariton Ernst Daniël Smid het concert extra glans zal geven. „Het moest een bekend gezicht zijn en een goed artiest. Deze man is als pre sentator en zanger bekend. Zelf heeft hij een speciale stem en zijn programma Una Voce Parti colare wordt veel bekeken. We denken naast de liefhebbers van Harmonie en Fanfare (HaFa) mu ziek nu ook operette- en musical liefhebbers te trekken." Smid trad al verschillende keren op in het Scheldetheater, maar de KSH-formule is anders. De har monie steekt hiermee haar nek ver uit, want het financiële plaat je ziet er anders uit dan bij de vo rige zomeravondconcerten. Inmiddels proberen alle leden toegangskaarten te verkopen. „De kaartverkoop loopt aardig, maar er zijn toch nog tientallen kaarten beschikbaar en we stre ven naar een uitverkochte basi liek." Alle verenigingen, zangkoren en korpsen hebben een uitnodiging gekregen. De harmonie pakt het groots aan. De podiumopbouw, verlichting en geluid zijn in pro fessionele handen en Rosemary de Burger presenteert het con- Dirigent Bart Picqueur arrangeerde de nummers die Ernst Daniël Smid en Eef van Acker samen met de Hulster harmonie vertolken. foto Camile Schelstraete eert. „Het is een uitdaging voor ons, maar we zien deze uitvoe ring toch als een cultureel hoogte punt in Hulst. Het publiek krijgt verschillende muziekstijlen te ho ren van HaFa via klassiek tot en met musical en zelfs wat jazz. Dat moet toch aanpsreken."" Bariton Ernst Daniël Smid is een buitenbeentje. Hij is geboren in Enschede in 1953, als zesde kind in een gezin van negen. Hij zong met zijn broers en zussen en ouders in een koor, werkte sa men met een revuegezelschap, zong met zijn broer het bekende duet uit de Parelvissers van Bizet en sloot zich als achttienjarige aan bij een operettevereniging. Hij kreeg van mensen die ver stand hebben van muziek de raad om naar het conservatorium te gaan. Dat gebeurde in 1975. Hij volgde solozang bij Erna Spoorenberg en na zijn studie kreeg hij vele uitnodigingen. Smid zingt bijna alle muziekstijlen en wil graag de drempel naar de klassieke muziek verlagen. De muzikanten van de KSH zijn trots op hun dirigent. Bart Pic queur maakte zich waar in de kor te tijd dat hij de harmonie leidt. Hij is niet alleen dirigent, hij com poneert en staat bekend als een goed arrangeur. Hij schreef de arrangementen van de werken voor de bezetting van de beschikbare instrumenten in de harmonie. Omdat hij zelf een orkest, Won- derbrass, heeft en optredens ver zorgt in Vlaanderen, kent hij vele artiesten uit het lichtere muziek genre. Tijdens het concert treedt daarom ook de zangeres Eef van Acker op. Zij treedt regelmatig met Picqueur op en pakt uit met een paar populaire liedjes. „Omdat Cantedeer alle techni sche zaken regelt tijdens het con cert kunnen wij muzikanten ons helemaal concentreren op de mu ziek. Er zijn extra repetities inge last en zaterdag de 16e repeteren we in de namiddag met de twee solisten. Het wordt spannend, maar we willen op muzikaal ge bied hoge ogen gooien. Als de ba siliek uitverkocht is, is alles finan cieel te behappen en wordt het mogelijk om ook in de toekomst Zomeravondconcert van Koninklijke Stede lijke harmonie Hulst en Ernst Daniël Smid o.l.v. Bart Picqueur Zaterdag 16 juni in de Willibrordusbasiliek in Hulst aanvang 20.30 uur. Toegangskaarten 15 eu ro verkrijgbaar via Kindt it Biesbroeck Ma kelaardij, 0114-312129. dergelijke uitvoeringen te organi seren. Daar gaan we voor", be sluit Polfliet. EXPO SELECT Mozaïeken van glasscherven De wisseltentoonstelling in het Streekmu seum in Axel is apart. Aan de wanden hangen portretten, stillevens, vlinders en bloemen, die gemaakt zijn door honder den glasscherven. Met een eindeloos ge duld zoekt Will de Vries naar de juiste kleuren om dat met behulp van vorm en volumes haar onderwerpen uit te werken tot een kleurrijk mozaïek. In de vitrines liggen haar gereedschappen en de grond stoffen, zodat de kijker een goed beeld krijgt van het wordingsproces en de tech nieken. Will de Vries is geboren te Vlissingen en woont al vele jaren in Zeeuws-Vlaande ren. Tekenen leerde zij van haar vader en later op school was dit haar favoriete vak. Het was haar droom om te gaan schilderen, maar het ontstaan van haar eerste kunstwerk, was een toevalstreffer. Will liet een paar borden vallen en de compositie van al die scherven met vele kleuren sprak haar zo aan, dat ze scher ven ging verzamelen en er een mozaïek van maakte. Zij ontwikkelde haar eigen stijl en vervolmaakte haar techniek. Na 17 jaar, bestaat het resultaat uit 36 mozaïeken. De onderwerpen zijn realis tisch en de afbeeldingen doen fotogra fisch aan. Haar eerste expositie was in 1998 in het stadskantoor te Hulst. Daar na volgden exposities in Zeeuws- Vlaande ren, België en Frankrijk. p. Tot en met 30 juni in het Streekmu seum Het Land van Axel, Noordstraat 11 in Axel. Geopend woensdag t/m vrij dag van 13.30 tot 17.00 uur en zater dag van 12.30 tot 16.30 uur. Weerspiegeling van gevoelens Nadine De Klerk (1954) volgde haar op leiding aan de academies van Antwerpen, Brasschaat en Kapellen. Deze Antwerpse kunstenares schildert vooral intuïtief en compromisloos. Het doek, kleurrijk abstract, is een weer spiegeling van haar persoonlijke gevoels wereld en berust op een scala van kleu ren en vormen. De laatste jaren gebruikt zij steeds acryl verf en allerlei gemengde technieken van zijdepapier, pastelkrijt oliekrijt tot zelfs wolresten. Hierdoor ontstaan soms on voorspelbare kleuren en vormen. In Gale rie De Paaien van Flora Verdurmen wordt de eerste van de drie exposities gewijd aan haar werk, vooral schilderijen in acryl en gemengde technieken. De schilderijen van De Klerk vormen steeds een twee of drieluik, maar de wer ken komen ook als eenling goed tot hun recht. p. Tot en met 24 juni in Atelier De Paai en, Paalseweg 6 Paal/Graauw. Geopend dinsdag t/m zondag van 13.00 tot 18.00uur en na afspraak. Mozaiek van glasscherven van Will de Vries in het streekmuseum in Axel. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 117