Zeeuws-Vlaanderen Meer geld toerisme Hulst Breskens proeft van bootshow ta Van Ginkel vertrekt na krap zes weken als gedeputeerde Reünie sluit jubileum van Zonneschool af Politiek wil meer actie om toeristen naar vestingstad te lokken. Vissersdorp toneel van voorpremière van Belgian Boat Show. bn/pestem Vrijdag 8 juni 2007 35 door Harold de Puysseleijr HULST - De komende jaren moet het gemeentebestuur meer geld uittrekken om de toeristische aan trekkingskracht van de gemeente Hulst te vergroten.. Die suggestie krijgt het college van burgemeester en wethouders mee van de gemeenteraad bij de nade re uitwerking van de concept-be leidsnota Toerisme voor de perio de tot en met 2010. De nota ligt momenteel ter inspraak. Het colle ge wil deze in september laten vaststellen door de gemeenteraad. Diverse fracties in die raad vinden dat er niet geweldig veel nieuwe initiatieven in staan om (meer) toeristen binnen de gemeentegren zen te krijgen. B en W verschuilen zich daarbij volgens de politieke partijen te gemakkelijk achter de beperkte financiële middelen die de gemeente heeft. Voor de uitvoe ring van het toeristisch beleid is jaarlijks slechts 135.000 euro be schikbaar. Stan de Bakker (Alge meen Belang Hulst) en Myreille de Koster (Progressief Hulst) vinden het van groot belang dat de ge meente zorgt voor een goede be reikbaarheid van Hulst. Algemeen Belang pleit er daarom voor de bin nenstad van Hulst versneld auto- luw te maken. „Wij zijn erg nieuwsgierig hoe de gemeente al haar ambities op toeristisch gebied Hulst moet de komende jaren meer investeren in vergroting van de toeristische aantrekkings kracht van de gemeente, zo vindt de gemeenteraad. wil waarmaken met 135.000 euro", aldus De Koster. De CDA-fractie vindt dat de ma kers van de toeristische nota zich niet moeten laten hinderen door het geldgebrek waarmee de ge meente momenteel kampt. „We moeten zeker proberen Europese subsidiebronnen aan te boren. Ook al moeten we daar zelf geld bijleggen in het kader van cofinan ciering", verwoordt los van Eek de mening van de christen-democrati sche fractie in de raad. Het CDA vindt verder dat er in het toeris tische plan te weinig aandacht is voor de kansen die Plan Perkpol- der biedt. „Dat zou speerpunt moeten zijn van het toeristisch be leid." Van Eek geeft verder de sug gestie mee om in Hulst een grote wandel- of fietsmeerdaagse op te zetten om de vestinggemeente op de toeristische kaart te zetten. 1 let CDA roept de samenstellers van de nota Toerisme op 0111 alle idee ën die er leven voor de uitbouw van het toerisme wél op te nemen in de nota, zodat de gemeenteraad vervolgens kan beoordelen of er initiatieven tussen zitten die het waard zijn te worden uitgevoerd. De Breskense haven ontving gisteren een internationaal gezelschap voor de presentatie van de bootshow die in februari volgend jaar wordt gehouden in Cent. foto Camile Schelstraete door Frank van Cooten breskens - Jachtenbouwer Stand fast in Breskens werd vorig jaar winnaar van de 'Hiswa Boot van het Jaar 2006'. Breskens trad daar om gisteren op als gastheer bij de internationale presentatie van de twintigste editie van de Belgian Boat Show. Deze wordt van 9 tot en met 17 februari 2008 gehouden in Flanders Expo in Gent Ruim 245 exposanten uit diverse landen presenteren dan het nieuw ste aanbod op het gebied van bo ten, schepen, watersportverenigin gen en -diensten en nautische lifes tyle. Het dagelijks gemeentebe stuur van Sluis en ondernemend Breskens beschouwen de presenta tie als een waardering van de inzet in de afgelopen jaren om Breskens als internationale zeezeiljachtha ven op de kaart te zetten. Het internationale gezelschap werd gisteren op de werf van Standfast ontvangen door direc teur Filip De Wilde. Hij nam de deelnemers mee op een boottocht je op de monding van de Wester- schelde en naar een walking diner op de werf waar restaurateurs uit het vissersdorp zich presenteer den. „Een klein programma met grote betekenis. De Belgian Boat Show is in de afgelopen twintig jaar belangrijk geworden in de we reld van de watersport", zei De Wilde. De organisatie greep de pre sentatie ook aan als promotie van de Breskense jachthaven. door Rinus Antonisse middelburg - Jaap van Ginkel (Christenunie) heeft ontslag geno men als gedeputeerde. Hij was krap zes weken lid van het dagelijks provinciebestuur. Van Ginkel vertrekt op grond van me disch advies. De functie viel hem te zwaar. Het provinciaal bestuur van de CU zoekt naar een opvolger. Voorzit ter Herman Bouma vereelt dat bui ten de Statenfractie gekeken wordt. Hij hoopt half volgende week met een kandidaat te ko men. Het moet bij voorkeur ie mand uit Zeeland zijn, met vol doende bestuurlijke ervaring. Bou ma is zelf 'op dit moment' niet in beeld. Een naam die rondzingt is die van oud-Statenlid en -Kamerlid Leen van Dijke uit Middelburg: „Of ik beschikbaar ben? Daar zeg ik geen ja en geen nee op." Gedeputeerde Toine Poppelaars (CDA) zegt over het profiel van een een kandidaat: „Het moet klik ken in het college en iemand zijn waarvan je in redelijkheid kunt verwachten dat hij het aan kan." Het snelle vertrek van Van Ginkel (belast met natuur, water en land inrichting) wordt door de andere dagelijks bestuurders betreurd. Poppelaars noemt hem naast een zeer betrokken bestuurder, 'vooral een warm, oprecht mens.' Marten Wiersma (GroenLinks) neemt zijn taken waar. Van Ginkel keert ook niet terug als Statenlid. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De festiviteiten rond het 15-jarig bestaan van de Zonne school in Terneuzen worden zater dagmiddag van 14.00 tot 18.00 uur afgesloten met een reünie. Die vindt plaats in de zaal van Toon beeld in Terneuzen. Voor de gelegenheid spelen lera ren, leerlingen en ouders om 15.00 uur het toneelstuk 'De Kleine Prins'. De organisatoren hopen veel oud-leerlingen en ouders van de school te ontmoeten. Wie geen persoonlijke uitnodiging heeft ge had is ook welkom. „Ook iedereen die de school een warm hart toe draagt is welkom", zegt mede-orga nisator Mathilde ter Borg. Het vrije onderwijs volgens de Steiner-pedagogiek begon in Zeeuws-Vlaanderen 15 jaar gele den met de peuterspeelzaal Doppe- jan. Die is inmiddels uitgegroeid tot basisschool de Zonneschool aan de Handellaan, waar ouders uit heel Zeeuws-Vlaanderen hun kinderen brengen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 113