Buitenland Bush: klimaatafspraken zijn nodig, maar niet nu Fly-drive COSTA DEL SOL Washington en Ankara ontkennen Turkse inval in noorden van Irak KRAS.NL boek online of bel 0900 - 9697 Poetins dreigement over raketten op Europa was 'hypothetisch' Man probeert in auto paus te klimmen Amerikaanse president wil ook praten met andere grote vervuilers. Op anonieme bronnen gebaseerd verhaal in media zou onzin zijn. ittv Spectaculaire 8-/15-daagse vliegreis Spanje waarom zou je verder zoeken TOPAANBIEDING! 4-sterren hotel inclusief ontbijt, diner huurauto! PZC Donderdag 7 juni 2007 7 VATICAANSTAD - Lijfwachten van paus Benedictus XVI hebben gisteren een ongeveer dertigjarige Duitser overmeesterd die aan boord van de auto met de leider van de rooms-katholieke Kerk probeerde te klimmen. Het incident deed zich even na half elf voor, toen Benedictus voor zijn wekelijkse algemene audiëntie zijn rondrit over het Sint Pietersplein in Vati caanstad maakte. Terwijl de paus in de witte jeep de gelovigen groette, sprong de zomers geklede man over de hekken en stortte zich op het ach terste deel van de wagen. De lijfwachten die Benedictus te voet begeleidden, wierpen zich onmiddel lijk op de man en voorkwamen dat hij in de wagen kwam. De paus leek niets van het incident te merken en bleef naar de pelgrims langs de drang hekken wuiven. Vaticaanse veiligheidsfunctionarissen hebben de Duitser meegenomen voor verhoor. Hij zal daarna aan de Italiaanse politie worden overgedragen. foto Romano Gambineri/EPA door onze correspondent Hans de Bruijn HEILIGENDAMM - Meer dan praten over maatregelen tegen de klimaat verandering wil de Amerikaanse president George Bush nog niet. Hoewel hij erkent dat er een groot probleem is, vindt hij het te vroeg om concrete doelen af te spreken. Dat bleek gisteren aan de voora vond van de G8-top van de grote industrielanden in het Duitse Hei- ligendamm, na een ontmoeting tussen Bush en de Duitse kanse lier en voorzitter van de top Ange la Merkel. Bush zei te willen werken aan een 'post-Kyoto-klimaatverdrag', ver wijzend naar het in 2012 aflopen de Kyoto-verdrag van de Verenig de Naties over beperking van broeikasgassen, dat overigens nooit door de Verenigde Staten is getekend. Bush wil, net als Canada en Japan, pas in zo'n nieuw ver drag concrete doelen opnemen. Merkel - die afspraken wil over een halvering van de kooldioxi de-uitstoot in 2050 - toonde zich desondanks niet teleurgesteld en zei dat wel degelijk overeenstem ming mogelijk is. De Verenigde Staten vinden de G8 niet het geëigende forum voor con crete afspraken, omdat grote ver vuilers als China, India en Brazilië daar geen deel van uitmaken. Bush wil die en andere ontwikke lingslanden uitnodigen voor een klimaattop komend najaar. Vooral in Europa is daar irritatie over ont staan. Merkel benadrukte gisteren dat af spraken in VN-verband gemaakt moeten worden. W* Bush wil een 'post-Kyoto-klimaat- verdrag' waarbij ook grote vervui lers als China, India en Brazilië betrokken zijn. Europa wil nu al klimaatafspraken maken. Bush pleitte gisteren ook voor ac tie tegen de schrijnende toestand in de Sudanese provincie Darfur. Hij vindt het VN-optreden daar te zwak en wil nieuwe sancties tegen het regime in Khartum. De popsterren Bono en Bob Gel dof spraken in Heiligendamm met kanselier Merkel. Zij hekelden de G8-leiders, die hun belofte uit 2005 om de ontwikkelingshulp aan Afrika te verdubbelen, niet zijn nagekomen. De Duitse politie stuurt enkele dui zenden extra agenten naar Heili gendamm. Daar zijn al zestiendui zend agenten actief. Demonstranten blokkeerden giste ren de snelweg A19 en een spoor lijn. De Duitse politie heeft giste ren meer dan 140 betogers opge pakt die poogden het begin van de G8-top in 1 leiligendamm te versto ren. Ook gisteravond waren er weer on geregeldheden en blokkadeacties, waarbij de politie met geweld rea geerde. door Patrick Selbach HEILIGENDAMM - Het recente dreige ment van de Russische president Vladimir Poetin om raketten op Europa te richten als de Verenigde Staten doorgaan met hun plannen om een raketschild in Europa te in stalleren, was slechts 'hypothe tisch'. Het was bedoeld als een van de opties die aan de orde zou kun nen komen. Dat heeft een woordvoerder van het Kremlin gisteravond gezegd. Poetin is in het Duitse Heiligen damm voor de top van de G8. De daar niet geagendeerde kwestie rond het raketschild dreigt de bij eenkomst te gaan domineren en daarom lijkt het Kremlin alvast de lont uit het kruitvat te willen ha len. De Amerikaanse president Bush, ook in Heiligendamm, zei dinsdag dat Rusland geen reden heeft tot zorg omdat het slechts een defen sief systeem is. De woordvoerder van Poetin verklaarde gisteravond dat Rusland desondanks met een 'effectief plan zal komen als het Amerikaanse schild er komt. door Patrick Selbach ANKARA - Turkije, de Verenigde Staten en het bestuur in Koerdisch Noord-Irak hebben gisteravond be richten tegengesproken dat duizen den Turkse troepen het noorden van Irak zijn binnengetrokken op zoek maar Koerdische opstandelin gen. Het Witte Huis en de Turkse minister van Buitenlandse Zaken, Gül, onderstreepten dat sommige Amerikaanse media ten onrechte repten over een Turkse operatie. De media baseerden zich op ano nieme Turkse functionarissen. Turkije voert al decennia strijd te gen Koerden die gewapend ijveren voor een eigen staat, die onder meer delen van Irak en Turkije moet beslaan. Ankara heeft het vooral voorzien op Koerdische strijders van de PKK, die volgens Turkije vanuit het overwegend Koerdische noorden van Irak ope raties uitvoeren in het oosten van Turkije. Het komt daarbij overi gens met enige regelmaat voor dat Turkse veiligheidstroepen in hun jacht op de Koerdische rebellen iraaks grondgebied betreden. De laatste grote Turkse invasie van het noorden van Irak was in 1997, toen tienduizenden Turken het buurland binnenvielen. Super- oordelig 1 .1 110.000 VAKANTIEWONINGEN, boek ONLINE voor de LAAGSTE PRIJS! vanaf Gran Hotel Costa del Sol Sevtlla Spanje-liefhebbers opgelet! KRAS heeft nu wel een heel spectaculair geprijsde fly-drive ingekocht! U boekt een 8-daagse reis met ver blijf in een luxe 4-sterren hotel al v.a. slechts 499! En bij deze spotprijs is het volgende allemaal inbegrepen: de vliegreis, 7 x 24 uur autohuur, 7 nachten verblijf in het luxe 4-ster- ren Gran Hotel Costa del Sol, het ontbijt- én het dinerbuffet, luchthavenbelastingen én de reser- veringskosten! Kortom, een buitenkansje dat u niet mag laten lopen! Maar wees er snel bij, want voor deze complete fly-drive verwachten we een enorme stormloop en vol vol! DIT MAG U ZEKER NIET MISSEN Tijdens deze reis kunt u prima dagtochten maken. Bezoek bijvoorbeeld de stad Sevilla met het prachtige paleis Alcézar en de Santa Maria kathedraal, één van de grootste kerken ter wereld. U kunt uiteraard ook een bezoek bren gen aan Ronda, Cadiz en Córdoba, ooit de grootste stad van Europa. Bezienswaardig zijn hier o.a. de moskee de Mezquita, de tuinen van het Alcazar en de oude joodse wijk met de syna goge. De voormalige koningsstad Granada staat bekend om het beroemde Alhambra met het Alcazaba en het Alcazar. GRAN HOTEL COSTA DEL SOL**** Dit luxe 4-sterren hotel.dat recentelijk geopend is, ligt direct aan het strand en het hotel beschikt o.a. over een restaurant, 2 bars, animatiepro gramma en een buitenzwembad. INCLUSIEF: vliegreis Amsterdam-Malaga, 7/14 x 24 uur autohuur Cat. A of E (afhankelijk van de bezetting), CDW, persoonlijke inzitten de verzekering (PAI), wegenkaart, 7/14 nach ten verblijf in het luxe 4-sterren Gran Hotel Costa del Sol, ontbijt- én dinerbuffet, lucht havenbelastingen én de reserveringskosten. Vertrekdata: di. en do. van 21 /6 t/m 23/10 Juni v.a. 529 September v.a. 499 Juli v.a.€ 579 Oktober v.a.€519 Augustus v.a.€ 575 Prijzen zijn p.p., o.b.v. 8 dagen en 4 personen. Deze reis is ook te boeken als 15-daagse fly-drive vanaf slechts 775 Vertrek do. vanaf Amsterdam (Martinair): Reisnr. EZ 24.168, zie www.kras.nl/24168 Vertrek di. vanaf Amsterdam, Rotterdam of Eindhoven (transavia.com): Reisnr. EZ 24.167, zie www.kras.nl/24167 Noot: Creditcard verplicht (voor autohuur).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 7