Soort Verlangen naar het echte Oranje 43 41 Mario Melchiot dient zich in Azië aan als kandidaat-rechtsback. 02 Bondscoach Van Basten vindt dat PSV ZO goed dis 1*0nd met LaZOVic Nederlands elftal vooruit is gegaan Vlissingen zaterdag en zondag gastheer van WK karate Donderdag 7 juni 2007Tip? sport®pzc.nl John Heitinga knikt de 0-2 binnen tijdens het vriendschappelijke duel met Thailand. foto Marcel Antoni»e/ANP door Leon ten Voorde BANCKOK - Met een goed gevulde buidel, maar zonder nieuwe spor tieve inzichten zette het Neder lands elftal gisteravond een punt achter de commerciële Azië-trip. Thailand, de dappere nummer 120 van de Fifa-ranglijst, werd dankzij doelpunten van Van der Vaart, Heitinga en Vennegoor of Hesse- link met 3-1 verslagen in een wed strijd die vooral het verlangen naar het echte Oranje van na de zomer aanwakkerde. Sneijder en Van der Vaart lieten af en toe nog wel aardige staaltjes voetbal zien in het ongezond be nauwde Bangkok, maar eigenlijk mag dat geen naam hebben tegen een opponent als Thailand. Het enige tastbare dat Van Basten aan de stage overhield, was het spel van Mario Melchiot, die zich aandient als kandidaat voor de rechtsbackpositie. Maar om daar achter te komen, hoef je niet hele maal naar de andere kant van de wereld te reizen na een lang en slo ffend seizoen. Slory, de debutant die twee keer in de basis mocht be ginnen, voetbalde tegen Thailand alweer als een speler van Excelsior. Het moet wel heel vreemd lopen wil deze beperkte hardloper de schifting straks overleven als de aanvallende geweldenaars uit Ma drid en Londen zich weer bij Oran- Het Nederlands elftal verslaat in Azië in de tweede oefenwed strijd Thailand met 3-1. Bonds coach Van Basten kan er weinig conclusies uit trekken. je gaan melden. Terwijl Oranje in de voorbije dagen vooral de schat kist van de KNVB een dienst be wees, verhoogden in Europa Roe menië en Bulgarije ondertussen de druk op het Nederlands elftal. Oranje komt vandaag thuis in de wetenschap dat het EK-ticket nog lang geen vanzelfsprekendheid is. Wat dat betreft is het wel handig dat Van Basten eindelijk beseft dat je voor dat doel toch echt de beste spelers van het land nodig hebt. Gisteravond in Bangkok gingen na afloop de vragen dan ook vooral over het Oranje van straks. Het Oranje met Seedorf, Van Nistel- rooij, Van Persie, Robben, Van der Sar en misschien zelfs wel met Da vids. Thailand Nederland 1-3 (0-2). 3. Van der Vaart 0-141. Heitinga 0-2, 56. Ven negoor of Hesselink 0-3, 66. Sripan 1-3. Scheidsrechter: Kumar (Sin). Aantal toe schouwers: 15.000. Nederland: Timmer; Melchiot (46. Ja- liens), Heitinga, Mathijsen en De Cler (74. Huntelaar); Landzaat (61. De long), De Zeeuw (74, Engelaar) en Sneijder; Van der Vaart, Kuijt (61. Castelen) en Slory (46. Vennegoor of Hesselink). bangkok - Bondscoach Marco van Basten was na afloop van het oe fenduel tegen het zwakke Thai land (3-1) tevreden over de presta tie van zijn elftal. „Ik ben blij met de manier waarop we speelden, ze ker gezien de warmte. Ik denk-wel dat we meer hadden moeten sco ren, dan hadden we het onszelf nog wat gemakkelijker gemaakt Maar het is positief dat we in ieder geval zo veel kansen creëerden." Van Basten vergeleek het duel van gisteren met de kwalificatie-inter land tegen Luxemburg, die Oranje eerder dit seizoen met slechts 1-0 won. „Als je ziet hoe we nu speel den, denk ik dat we vooruit zijn ge gaan. Natuurlijk kregen we veel vrijheid van Thailand, maar ik denk dat de spelers daar goed mee om zijn gegaan." Vorige week won Oranje in Seoul al van Zuid-Korea. „Ik vond de duels allebei interessant", aldus Van Basten. „Het was uiteindelijk een leuke trip, die ook goed was voor de teamspirit." door onze sportredactie eindhoven - PSV heeft gisteren met Vitesse een akkoord bereikt over de transfer van Danko Lazo- vic. De Eindhovenaren moeten nog wel tot overeenstemming ko men met de Servische aanvaller zelf Dat hopen ze vandaag te doen. Lazovic (24) scoorde het afgelopen seizoen negentien keer voor Vites se. In Nederland speelde hij eerder ook enige tijd voor Feyenoord. Hoewel meerdere clubs belangstel ling toonden, liet Lazovic recente lijk doorschemeren in PSV een be langrijke kandidaat te zien. Hij wil graag in de Champions League spe len. Manager voetbalzaken Stan Valckx van de landskampioen gaf aan te hopen er spoedig uit te zijn. PSV wil dat Lazovic een meerjarige ver bintenis ondertekent. De aanvaller kwam in zijn loopbaan ook uit voor Partizan Belgrado en Bayer Le- verkusen. Vitesse twijfelt er niet aan of Lazo vic gaat naar PSV. Manager Jan Streuer „Hij heeft zelf duidelijk aangegeven naar Eindhoven te wil len. Mede daarom is Lazovic voor ons onhoudbaar. Zelf houd ik een dubbel gevoel over aan de overeen komst. Sportief leveren we in, maar het financiële voordeel kun nen we goed gebruiken. Bovendien twijfel ik er niet aan dat we zijn ver trek goed zullen gaan opvangen." PSV legde gisteren middenvelder Tommie van der Leegte al wel defi nitief vast. Hij was van 1994 tot en met 1997 al contractspeler in Eind hoven en komt nu over van het Duitse VfL Wolfsburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 67