Cultuur en creëert verschil lange zit Raadsel mondt uit in oeuvre van Tarantino Concert at Sea krijgt 2e podium Popfestival op de Brouwersdam biedt jonge bands kans. PZC Donderdag 7 juni 2007 3 7 'Purwin met dem Bullwischen Haken' van Edith Wirth (Nidden) binnen het Duitse expressionisme. Van Vloten werkte voor Kleur en Zon! samen met de conservatoren Eva Pluharova-Grigiené (Litou wen) en Ingrid Schreyer (Duits land). De expositie staat onder aus piciën van EuroArt, de vereniging van Europese kunstenaarskolo nies. „Deze organisatie representeert 21 landen in Europa en stelt zich ten doel het behoud van dit cultureel erfgoed. Verder wil EuroArt een brug slaan tussen dat verleden en hedendaagse kunstenaars", vertelt Van Vloten. Zij is ervan overtuigd dat deze presentatie een breed pu bliek inzicht biedt in de geschiede nis van de kunstenaarskolonies én in de ontwikkelingen die daar tot stand zijn gekomen. Bij de ten toonstelling verschijnt onder haar redactie ook een Engels- en Duit stalige publicatie. Het boek schetst een levendig beeld van de kunste naarsgroepen in deze kustplaatsen aan Noordzee en Oostzee in die zelfde periode rond einde van de negentiende en begin twintigste eeuw. De ontmoeting tussen verte genwoordigers van verschillende kunstdisciplines moet inspirerend zijn geweest. Terwijl de komst van vermogende kunstliefhebbers ui teraard ook zijn invloed had op de ontwikkelingen. De tentoonstelling heeft zijn eer ste sessie inmiddels gehad in Nid den (het tegenwoordige Nida in Li touwen). Na Domburg reist de col lectie door naar Ahrenshoop. De 'thuiskolonie' exposeert een extra aantal schilderijen. Van Vloten markeert de periode met Duinbos jes in Domburg (1873) van de Bel gische schilderes Euphrosine Beer- naert en Kleurencompositie nr. 106 (1919) van jacoba van Heemskerck. Vergelijken met de gastcollecties zal extra dimensie bieden. rn Zomerexpositie Marie Tak van Poortvliet Museum, Domburg, tot en met 23 september. Dinsdag tot en met zondag geopend van 13.00 tot 17.00 uur. door Rolf Bosboom RENESSE - Concert at Sea krijgt dit jaar een tweede podium, waarop jonge bands spelen. Het podium komt op het noordelijke plateau van de Brouwersdam; het hoofdpo dium staat, net als vorig jaar, op het zuidelijke plateau. De programmering komt tot stand in samenwerking met het digitale muziekplatform SellaBand en het weekblad Nieuwe Revu. De afgelo pen weken hebben zich enkele honderden bands, uit binnen- en buitenland, op SellaBand gemeld dat zij graag op Concert at Sea wil len spelen. De leden van Bief, medeorganisa tor van het popevenement, buigen zich over de ingestuurde demo's. De beste inzending speelt in elk ge val op het festival. Daarnaast kiest Blaf tien groepen die mogen mee doen aan een internetcompetitie op SellaBand. Bezoekers van het platform kunnen hun voorkeur kenbaar maken. Degene met de meeste stemmen speelt op de Brouwersdam. Daarnaast kiest Sel laBand uit haar eigen bestand nog twee bands. Het tweede podium wordt aan zienlijk kleiner dan het hoofdpo dium, zegt Machiel Hofman van de organisatie van het festival. Hij verwacht geen problemen doordat grote massa's mensen heen en weer gaan lopen tussen beide pla teaus. „Dat zal wel meevallen. De optredens op het tweede podium zijn 's middags, vanaf drie uur, op het moment dat het terrein open gaat. Het laatste concert daar be gint om 17.30 uur." liet program ma op het hoofdpodium begint rond 17.00 uur en loopt door tot 's avonds laat. Daar spelen Blaf, Trijntje Oosterhuis, De Dijk, Van- Velzen en een vijfde act, waarvan de naam geheim wordt gehouden. DJ Zoë Noa van de Supperclub in Amsterdam, draait voorafgaand en tussen de optredens door vanaf het hoofdpodium loungemuziek. Concert at Sea is zaterdag 30 juni. Het festival (55.000 bezoekers) is inmiddels uitverkocht. Wat de door Sandra Bullock ge speelde huisvrouw en moeder meemaakt in Premonition kun je geen voorgevoel meer noemen. Die onheilspellende deurbel, de politieman die komt vertellen dat haar liefhebbende echtgenoot is verongelukt, is zo echt als het maar zijn kan. Denkt zij. Denken wij ook, want het is een van de eerste scènes in deze thriller. Maar hoe valt dan te verklaren dat haar man (Julian McMahon) de volgende ochtend springlevend is en van niets lijkt te weten? Is dat een droom, of heeft de tijd beslo ten in rare kringetjes te draaien? Waarom zijn de spiegels plotseling afgedekt? Waar komen die won den in het gezicht van haar doch tertje vandaan en wat doet dat PREMONITION Film. Regie: Mennan Yapo. Met: Sandra Bullock, Julian McMahon. Te zien in Vlissingen. door Leo Bankersen buisje kalmeringstabletten in de wasbak? Feit is dat de kersverse we duwe, die al genoeg aan haar hoofd heeft, dusdanig van slag raakt dat ze in het gekkenhuis dreigt te belanden. We puzzelen braaf mee, maar zo dra duidelijk begint te worden hoe de vork in de steel zit, verandert het aanvankelijk intrigerende raad sel toch nog in een lange zit. De makke is vooral dat die zogenaam de huwelijkscrisis die voor de emo tionele inhoud had moeten zor gen, maar niet wil boeien. Daar kan zelfs de uit Duitsland gehaal de regisseur Mennan Yapo, die met zijn stijlvolle thrillerdebuut ImuiIos een goede beurt had ge maakt, weinig aan veranderen. De manier waarop iedereen zijn best doet om er een noodlotsdra ma van te maken is te doorzichtig. Hoe serieuzer de muziek klinkt en hoe nadrukkelijker Bullock gevoel in haar rol probeert te leggen, des te holler het in feite klinkt. Dat er zelfs nog een priester bij wordt ge sleept met een lesje over geloof hoop en liefde is de genadeklap voor deze kruising tussen Next en The Lake House (ook met Bullock). Kurt Russell speelt de mysterieuze Stuntman Mike in Death proof, de nieu we film van Quentin Tarantino. foto Andrew Cooper/GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 63