Binnenland 'Gemeente heft meer' auto gevaarlijk' Binnenhuisadvies op maat... BIJ TMC KRUININGEN! zenz zenz MEER AANDACHT VOOR UW INTERIEUR Amsterdam pleit voor inkomenstoets huurder Beugel wordt nog eens 1,5 procent goedkoper Geen sporen andere dader in moordzaak Donner: 200.000 extra mensen aan het werk 'Terrorist' veroordeeld tot anderhalf jaar cel Overspelige redacteur krijgt vergoeding Geen hogere belasting, wel meer innen binnen de eigen gemeente. fl PZC Donderdag 7 juni 2007 I 5 amsterdam - De Amsterdamse wethouder T. Herrema wil een in komenstoets voor huurders van so ciale huurwoningen. Een aantal jaar nadat een huurder zijn intrek heeft genomen, moet bekeken worden of hij niet te veel verdient voor zijn woning. „Ik ga niemand op straat zetten, maar in dat geval heb je de keuze: of je gaat meer be talen of een makelaar helpt je een woning te zoeken die bij je past." utrecht - Beugels worden vanaf juli nog eens 1,5 procent goedko per. Dat liet de Nederlandse Zorg autoriteit (NZa) gisteren weten. Vanaf 1 januari 2008 dalen de tarie ven voor beugeltandartsen waar schijnlijk nog eens met 7,5 pro cent. Begin dit jaar werden beugels al 5 procent goedkoper. Volgens de NZa maken beugeltandartsen one venredig hoge winsten, ten koste van de betalende consument. rijswijk - Het Nederlands Foren sisch Instituut (NFI) heeft op de blouse van het slachtoffer van de Deventer moordzaak geen andere DNA-sporen gevonden dan van de vrouw zelf en van.de voor de moord veroordeelde Ernest Lou- wes. Justitie ziet in tegenstelling tot Lou- wes' advocaat geen ontlastende in formatie in het NFl-rapport voor de veroordeelde Louwes. rotterdam - Het kabinet wil de komende vier jaar tweehonderd duizend meer mensen aan het werk helpen. Dat zei minister Piet Hein Donner van Sociale Zaken gisteren tijdens een congres in Rotterdam over so ciale innovatie. Er moet volgens hem vooral geïn vesteerd worden in moeilijk te be middelen groepen, zoals mensen die al lang een uitkering hebben. rotterdam - De rechtbank heeft een man veroordeeld tot achttien maanden cel en tbs. De Rotterdam mer (33) maakte zich schuldig aan voorbereidingshandelingen en be vordering van een terreurmisdrijf. Volgens de rechters zocht de man naar wapens en probeerde hij lid te worden van een schietvereni ging. Ook plaatste hij op internet radicaalislamitische teksten. den bosch - Het Katholiek Nieuws blad moet een vergoeding van 27.000 euro betalen aan een 45-jari- ge eindredacteur die is ontslagen wegens een buitenechtelijke rela tie. De kantonrechter in Den Bosch bepaalde dat gisteren. De rechtbank is het met de krant en de medewerker eens dat er on voldoende wederzijds vertrouwen bestaat om de arbeidsovereen komst voort te zetten. door Laurens Kok utrecht - Gemeenten moeten de mogelijkheid krijgen veel meer be lasting te heffen bij hun inwoners. Het aandeel dat de gemeenten zelf innen, moet binnen zeven jaar om hoog van gemiddeld 10 naar 30 tot 40 procent. De overheidsbelastin- gen kunnen dan met eenzelfde be drag omlaag. Dat adviseert een commissie onder leiding van voor malig VVD-minister Van Aartsen. Minister Ter Horst van Binnen landse Zaken weigerde gisteren bij de presentatie van het advies te zeggen of zij het overneemt. Het leeuwendeel van de gemeente lijke taken wordt betaald uit het Gemeentefonds, dat gevuld wordt met rijksgeld. De Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG), die gisteren haar jaarcongres hield in Utrecht, pleit al langer voor meer zelfstandigheid op belasting gebied. Volgens Van Aartsen is het logisch dat gemeenten zelf meer belasting innen, aangezien zij taken van de rijksoverheid hebben overgeno men. „Gemeenten zijn eigenlijk de eerste overheid, waar alles be gint", aldus de liberaal. Voorwaarde daarbij is dat burgers per saldo niet met hogere belastin gen worden opgezadeld. Anders gezegd: als de gemeenten meer be lasting heffen, dan moeten de rijks belastingen evenredig omlaag. Een hoger aandeel aan gemeentelijke belastingen, verplicht de gemeen ten ook om burgers beter uit te leg gen waar zij het geld voor gebrui ken, meent Van Aartsen. „Het is m Een hoger aandeel aan gemeente- lijke belastingen, verplicht de ge meente burgers beter uit te leg gen waar het geld voor gebruikt wordt, vindt Jozias van Aartsen goed als gemeenten minder hun hand hoeven op te houden bij mi nisteries en provincies." Van Aartsen vindt dat uitbreiding van de gemeenteheffingen beter niet via de onroerendezaakbelas- ting (ozb) kan lopen, die is gekop peld aan de woningwaarde. „Dat is misschien niet het beste mid del", zo verwees hij na.ïr de com motie die dinsdag ontstond nadat het kabinet bekendmaakte dat ge meenten de ozb-tarieven weer on beperkt mogen verhogen. De Vere niging Eigen Huis waarschuwde daarop voor exorbitante ozb-ver- hogingen, zoals in het verleden is gebeurd. Zowel staatssecretaris Bij- leveld van Binnenlandse Zaken als de VNG zeiden daar niet bang voor te zijn. Ook als Ter Horst het advies van de commissie over neemt, moeten nog veel hobbels genomen worden. De grootste op gave is de plannen door de Kamer loodsen: de (grond)wet moet hier voor worden gewijzigd. den haag - De Partij voor de Vrij heid (PW) wil een onderzoek naar het 'snel toenemende aantal' vrouwen met hoofddoekjes achter het stuur. De hoofddoek zou het blikveld van vrouwelijke bestuur sters flink versmallen, waardoor zij fietsers en voetgangers te laat opmerken bij het afslaan. Dat stelt het Kamerlid Barry Mad- lener van de PVV, die wil dat mi nister Eurlings van Verkeer de ge varen van het hoofddoekje en de burka gaat onderzoeken. „Ik heb al van meerdere mensen gehoord dat zij bijna overhoop zijn gereden door een vrouw met hoofddoekje. Normaal zie je vanuit je ooghoe ken nog wel bewegingen, maar met zo'n ding op niet legt Madle- ner uit. Bovendien zouden ver keersdeelnemers die het hoofddek sel dragen minder horen. Het PVV-Kamerlid wil dat vrou wen het hoofddoekje strak ombin den of afdoen in de auto, mocht blijken dat het hoofddeksel gevaar lijk is in het verkeer. Maak gebruik van onze Binnenhuisadviesservice! Bei of maak een afspraak in de winkel met één van onze binnenhuisadviseurs en gebruik hun kennis om uw ideale inrichting te creëren. Uw inrichting verdient onze aandacht! Bij TMC Kruiningen hebben we de nieuwste meubel collecties zoals o.a. de nieuwe ZenZ-collectie. Voor alle meubelcollecties die wi| voeren geldt dat er veel aandacht en zorg is besteed aan de kwaliteit en styling van de meubelen Aandacht is in Kruiningen het toverwoord. Daarmee zorgen wij ervoor dat u een pas sende meubelaankoop doet. Passend in uw interieur, passend bij uw smaak, maar ook passend in gebruik. Het grote voordeel van onze meubelprogramma's is dat er veel maatwerk mogelijlcjs. TMC Kruiningen is dé meubelwinkel die bij u past als u aandacht besteedt aan uw interieur! WWW.TMCWOONWIIMKELS.IML hom» living Kruiningen Zandweg 1 b CD1 1 3) 38 38 28

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 5