Zeeland Gemeente past plan ZEP in Mortiere aan Justitie eist opnieuw boete tegen van heling verdachte Vlissinger camera cadeau Een mooier digitaal tv-aanbod dan ooit? Huurders vinden huur te hoog Nu Vrijgesproken verdachte hoort in hoger beroep toch weer straf eisen. Vlissinger met geweld beroofd Politie maakt jacht op metaaldieven Mensensmokkelaars veroordeeld Politie treft hennep aan in Sint Maartensdijk Rijwielhandel J. Krijger Westsingel 50 - Borssele - Tel. 0113 - 35 18 90 De Kromme Spaak 't Kapelse Fiets'UUS Dijkwelsestraat 22 - Kapeile - Tel. 0113 - 34 33 91- www.dekrommespaak.nl Jeremiasse Fiets Fitness Van den Spiegelstraat 54 - Goes - Tel. 0113 - 21 60 63 - www.fietsplezier.nl Fietswereld Bliek Stationsweg 10 - Heinkenszand - Tel. 0113 - 56 12 03 www fotoactie! Flits snel naar batavusflash.nl handzame digitale de Batavus-dealer I Geheel GRATIS Middelburg blijft de kritiek op extra winkels in de polder afwijzen. w* B pzc Donderdag 7 juni 2007 I 29 Kijk naar televisie die bij u past: www.vergelijkdtv.nl door Jan Jaap Broekhuijsen den haag - Een door de Middel burgse politierechter van heling vrijgesproken Vlissinger (33) is door het Openbaar Ministerie op nieuw naar het gerecht gesleept. Deze week hoorde de man in ho ger beroep bij het gerechtshof op nieuw vijfhonderd euro boete (waarvan de helft voorwaardelijk) eisen omdat hij in 2004 via een kennis gestolen computergames zou hebben gekocht. Zijn zus had hem uiteindelijk aan geraden naar de politie te stappen omdat het handeltje 'stonk'. Een collega had hem getipt dat hij goedkope computerspelletjes wist. Vlissinger kocht voor vijfhonderd euro een tas vol computergames. Volgens de man zaten er enkele goede tussen en was de rest toch voornamelijk troep. Hij was met hem naar - een voor verdachte onbekende - man ge gaan in een woning aan de Hercu- les Segherslaan. Daar wisselde in de keuken een tas met computer schijfjes van 'eigenaar'. De nieuw- waarde van die spelletjes was in to taal 7000 euro. „Er zaten enkele goeie nieuwe ga mes bij, maar er zat ook veel troep tussen, met krassen op de schijf jes", aldus de verdachte. Hij betaal de er vijfhonderd euro voor. Het ging om bijna honderd schijfjes. „Ik vertrouwde mijn collega. Ik dacht dat het om een handelaar of een verzamelaar ging." Maar hofaanklaagster Edelhau- ser-van Vlijmen geloofde niet dat de man alleen maar naïef was ge weest. „Meneer is al eens eerder voor heling veroordeeld." Volgens de verdachte berustte die oude he ling op een soort misverstand, waarbij hij geld had moeten aanne men van criminelen omdat hij bang was voor represailles, zo zei hij. Het Hof doet op 19 juni uit spraak. middelburg - Meer dan de helft van de huurders in Middelburg vindt zijn of haar huur te hoog. Tachtig procent vindt dat er meer goedkope huurwoningen ge bouwd moeten worden. Dat blijkt uit de jaarlijkse enquête van de Huurdersvereniging Middel burg. Bijna de helft van de men sen besteedt een derde van het net to-inkomen aan de huur. Een kwart is meer dan veertig procent kwijt. De rest is twintig procent of minder kwijt aan de woning. vlissingen - Een 54-jarige Vlissin ger is in de nacht van dinsdag op woensdag beroofd in de Paul Kru- gerstraat in Vlissingen. Het slachtoffer werd op straat aan gesproken door een man en een vrouw. Zij gaven hem vervolgens enkele klappen tegen het hoofd waarna hij viel. Daarna namen ze zijn gsm, paspoort en enkele tien tallen euro's mee. terneuzen - De politie heeft met de aanhouding van twee mannen een succesje geboekt in de zoek tocht naar metaaldieven. In de nacht van zondag op maandag werd jacht gemaakt op een aantal onbekenden dat een poging had ondernomen om staal van een be drijf in Margrette te stelen. De die ven konden echter te voet ontko men en waren onvindbaar voor de politie. middelburg - De Middelburgse rechtbank veroordeelde gisteren twee mannen tot respectievelijk achttien maanden en negen maan den cel waarvan drie voorwaarde lijk voor mensensmokkel. De straf van de eerste is conform de eis. De tweede zat al ruim acht maanden in voorarrest Te lang, oordeelde de rechtbank. Voorai omdat hij zeer beïnvloedbaar was. sint maartensdijk - De politie Zeeland heeft gistermorgen in een loods in Sint Maartensdijk onge veer vijfhonderd hennepplanten en de benodigde apparatuur voor het kweken van hennep aangetrof fen. De spullen zijn in beslag geno men en vernietigd. Naar aanleiding van de vondst van de hennepplanten heeft de politie gisteren nog geen aanhoudingen verricht miÊmmÊmmimmmmmmmmm miÊÊÊÊÊÊiKÊÊÊÊmiiiÊmÊÊmmÊtmimmmmÊimiimmmimmiÊimÊÊÊÊmÊÊÊmimmmimmmmmmiÊmm ■■■Mm door Nadia Berkelder middelburg - Het nieuwe amuse mentspark ZEP in de Mortiere bij Middelburg wordt minder hoog. Bovendien worden de toegangswe gen aangepast om overlast voor omwonenden te beperken. Het is straks niet meer mogelijk om van af ZEP naar de nieuwe woonwijk te fietsen. Het autoverkeer rijdt straks minder dicht langs de hui zen. Dat heeft de gemeente besloten naar aanleiding van reacties op de plannen. De provincie en omwo nenden hadden kritiek op de hoogte van het gebouw en de to ren die ernaast komt. Daarom heeft de gemeente nu bepaald dat die maximaal 25 meter hoog mo gen worden. De gemeente houdt wel vast aan de noodzaak van de toren - het college van B en W spreekt over een landmark - die duidelijk moet maken dat er iets bijzonders aan de hand is in de polder ten zuiden van de stad. Omwonenden hadden vorig jaar al gevraagd om de afwikkeling van het verkeer anders te regelen. Ze vreesden overlast van de ruim ne genhonderdduizend bezoekers die jaarlijks worden verwacht. De ge meente geeft ze gelijk. De toe gangswegen naar het bedrijventer- De gemeente Middelburg past het plan voor amusementspark ZEP aan. Het gebouw wordt min der hoog. Ook de toegangswe gen worden aangepast. rein en de woonwijk worden ge scheiden. Er komt eventueel wel een bussluis tussen de twee gebie den. De gemeente blijft de kritiek op de extra winkels in ZEP van de hand wijzen. Onder meer de ge meente Vlissingen, de Kamer van Koophandel en de winkeliers in Vlissingen en Middelburg zien de komst van de winkels aan de rand van de stad als een bedreiging voor het winkelbestand in de bin nensteden van Middelburg en Vlis singen. Middelburg houdt vol dat de winkels in ZEP een aanvulling zijn op de bestaande detailhandel. In en bij ZEP komen onder meer Miniatuur Walcheren, Voetbal To taal, een Music Hall, een fit nesscentrum, de horecaopleiding van het ROC. Ernaast komt een hotel. De Batavus Flash is de ideale stadsfiets en heeft het allemaal Hij <s stoer. fris. sterk én veilig De Flash heeft een akjnmmum frame, is voorzien van een naafdynamo en 7 versnellingen Verkrijgbaar in meerdere kleuren voor slechts 599.- GRATIS Batavus kettingslot

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 49