Zeeland Glamour en gourmandise, dat is het succesvolle recept van Tom de Koning Explosief gevonden op terrein in Oostburg Beweging in lege panden in Colijnsplaat Vooruit Waarde geeft concert Tegels worden vervangen door asfaltpaden Zelf eenvoudig digitale tv installeren? Fashion Event breidt zich uit naar Terneuzen en Middelburg. Woningen en bedrijven worden tijdens ruiming op 28 juni ontruimd. Verbouwactiviteiten in voormalige kerk en supermarkt. PZC Donderdag 7 juni 2007 I 27 door Frank Balkenende coes - Hij wordt zo langzamer hand de partykoning van Zeeland. Goesenaar Tom de Koning breidt 'zijn' Fashion Event Goes uit naar Terneuzen en Middelburg. En bin nenkort kan de beau monde van de Zeeuwse klei zich weer opdof fen voor Champagne Caviar, een lifestyle-dansfeest dat in Goes zijn tweede editie beleeft. Het begint twee jaar terug met een grap: Tommy's Gay Friendly Party. In het achterzaaltje van het Goese café Midcity duiken bijna honderd - overwegend homosek suele - bezoekers op. Met zo'n eer ste succes kom je niet onder een vervolg uit en sindsdien kun je in Goes met enige regelmaat naar de Gay Friendly Party. Tom de Koning ziet nog enkele la cunes. Samen met Raimond van Soest zet hij een nieuwe evene ment op touw: het Fashion Event Goes. Bij het debuut staat de cat walk in de Grote Kerk, tussen or gel en kansel. Daar tonen model len wat er zo'n beetje in de Goese modezaken hangt. Deel twee in de voormalige houtloodsen van Van Riessen trekt al twee keer zoveel bezoekers: 1600. Contacten met ondernemers en organisatoren in Terneuzen en Middelburg leveren dit jaar ook daar Fashion Events op: in Terneu zen op 15 september in De Vliegen de Vaart en in Middelburg op 21 september in de Nieuwe- en Wan- delkerk aan de Kloostergangen. Daarna volgt Goes (28 september) in de Zeelandhallen. Wat De Konings feesten gemeen hebben, is glamour en gourmandi se. Het publiek dient zich chic of extravagant te kleden, het is zien en gezien worden: dress to im press. Gedanst wordt er op de mu ziek van hippe dj's. Aan de toog geen bier en bitterballen, maar champagne, oesters en geglaceerde rivierkreeftjes. Enfin, Fiona Hering zou zich er kiplekker voelen. „Het concept slaat aan, maar dat is ook wel logisch, want voor dertig plussers die van mooie dingen houden en van het leven genieten, is er in Goes nu niet zoveel te bele ven. Bovendien zijn dat mensen die vaak hard moeten werken en die willen af en toe eens in de wat ten worden gelegd." De Koning - 27, banen in de mode- door Frank van Cooten OOSTBURG - In het gebied Stam- pershoek Zuid in Oostburg is giste ren een bom gevonden uit de Tweede Wereldoorlog. Het gaat om een Engelse vijfhonderdpon der. Alle inwoners van Oostburg zijn gisteren door burgemeester Jaap Sala in een brief geïnfor meerd over de vondst. De bom wordt donderdag 28 juni geruimd. In een straal van 125 meter wor den ongeveer 35 woningen en alle bedrijven op het bedrijventerrein- ontruimd. Het explosief is aange troffen tijdens onderzoek naar niet gesprongen explosieven. Dit onderzoek is standaard op locaties waar grote grondwerkzaamheden gepland staan. De bom is gisteren veiliggesteld en afgedekt met zand, zodat het geen direct gevaar ople vert voor de omgeving. In het gebied Stampershoek Zuid in Oostburg is gisteren een vijfhonderdponder van Engelse makelij gevonden. De bom wordt geruimd. Als extra beveiliging zijn rondom' de vindplaats van het explosief containers geplaatst en de omge ving is met linten afgezet. De Ex plosieven Opruimings Dienst heeft het explosief onderzocht. On danks dat de bom is veiliggesteld, moet wel tot ruiming worden over gegaan. Uit veiligheidsoverwegin gen gebeurt dat in twee etappes. _De voorbereiding is op 18 juni. Dan wordt een straal van 75 meter ontruimd. Het gaat dan om twee woningen en de bedrijven. In een straal van 125 meter moet iedereen binnenblijven. De daadwerkelijke ruiming is op donderdag 28 juni. branche en het bankwezen - is nu zover dat hij als partyorganisator op eigen benen wil staan. „Dat komt ook door een reorganisatie waardoor mijn baan op de tocht staat. Ik heb al een grote klus. Voor de Stichting Oosterschelde- ziekenhuizen mag ik het jubileum feest in de Zeelandhallen organise ren. En trouwens, binnenkort be gin ik voor Maximaal-TV samen met Raimond het programma Tommy 8c Ray werken bij Gaan we een dagje stage lopen bij bedrijven. Genoeg te doen, dus." Het Fashion Event dat zich als een inktvlek uitbreidt over Nederland, dat is zijn grote droom. Tipje van de sluier: volgend jaar in de oude Van Nelle-fabriek in Rotterdam. www.champagne-caviar.nl nieuwe internetpagina voor de fas hion events verschijnt in augustus. waarde - Muziekvereniging Voor uit geeft vanavond een concert in de muziektent in Waarde. Het op treden is van 19.30 tot 21.00 uur. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar het dorpshuis. door Luc Oggel colijnsplaat - Het kan oplettende inwoners van Colijnsplaat niet zijn ontgaan: er zijn activiteiten gaande in twee in het oog sprin gende panden die al geruime tijd leegstonden. Het gaat om het kerk gebouw in de Beatrixstraat en het voormalige supermarktpand in de Voorstraat. Het kerkgebouw is gekocht door Zierikzeeënaar Ernesto Avelino, die er momenteel verbouwt. Hij vormt het pand om tot een woon huis annex atelier. Het atelier zal worden gebruikt door zijn vrien din, die kunstenares is. Het stel wil de nieuwe stek over een maand of drie betrekken. In Zierik- zee bestiert Avelino kringloopwin kel De Soepkokerij. „Dat blijf ik ook gewoon doen." Ook in het voormalige supermarkt- pand, waar tot drie jaar geleden een Attent was gevestigd, zijn ver bouwingsactiviteiten gaande. Er was gisteren niemand aanwezig, maar een ondernemer uit de straat meent dat het pand is aange kocht door iemand uit Zierikzee, die het weer onderverhuurt aan en uitzendbureau. Het zou de be doeling zijn om er seizoensarbei ders uit Polen te huisvesten. Na vraag bij de gemeente Noord-Beve land leert dat de verbouwingsacti viteiten door de gemeente zijn stil gelegd, omdat er geen vergunning is aangevraagd. kats - Tegelfietspaden langs water schapswegen verdwijnen. Tegels gaan eruit. Asfalt zonder slijtlaag komt er als wegdek voor terug Wa terschap Zeeuwse Eilanden heeft doelbewust deze verharding geko zen. Asfalt zonder slijtlaag rijdt lek kerder dan asfalt met slijtlaag en is veiliger. Bijkomend voordeel: Voor skeeleraars is het ideaal. Rasenberg Wegenbouw voert het asfalterings- werk uit. Gisteren is het begon nen, op het stukje fietspad langs de Veerhavenweg bij Kats en langs de Pekelingseweg bij Aagtekerke. De werkzaamheden duren tot half oktober en zijn vooral op Walche ren. De provincie heeft eerder alle tegelfietspaden geasfalteerd. Kijk naar televisie die bij u past: www.vergelijkdtv.nl DELTA\ I I 11 the muttl-utility company Goesenaar Tom de Koning organiseert party's zoals het Fashion Event en Champagne Er Caviar. Sleutelwoorden: stijl en klasse. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 47