Raad houdt kruit droog Lewedorp krijgt op 'droomplek' mogelijk seniorenappartementen Kandidaten voor het kinderburgemeesterschap van Goes voeren vanaf morgen week campagne Scherpenisse moet het voorlopig nog zonder supermarkt stellen De gemeenteraad van Tholen behandelt nota beleid volgende week Leerlingen Goese school in de prijzen Goese Lyceum krijgt extra noodlokalen Schaapscheerderfeest op Dorpsplein Nisse Lopen van Kapelle naar Krabbendijke Projectontwikkelaar peilt voor de zomer de woonbehoefte. 26 I Donderdag 7 juni 2007 pzc B door Mieke van der Jagt SINT-MAARTENSDIJK - Het minima- en armoedebeleid van de gemeen te Tholen is veel te mager als Tho len een sociale gemeente wil wor den. Aanvankelijke goede voorne mens, neergelegd in een nota die van confectie maatwerk wilde ma ken, zijn verlaten in de Kadernota die komende week zal worden be handeld. Inspreker j. van Akkeren, die namens de Thoolse cliënten raad de commissie bestuurszaken toesprak, stelde gisteravond vast dat slechts een fractie van het be drag overblijft dat Tholen aanvan kelijk van plan was in armoedebe strijding te steken. Antwoord kreeg Van Akkeren niet, want hoewel de Kadernota, de meerjarenplanning voor de ko mende vier jaar, op de agenda van de commissie stond en alle fracties akkoord gingen met de agenda, hield de raad liever zijn kruit droog. Behalve grote complimen ten over de. leesbaarheid van het stuk, de mededeling dat er nog wat vragen zouden komen en dat sommige fracties enkele accenten wellicht anders zouden hebben ge legd, kwam er niets inhoudelijks over de nota op tafel. Voor het eerst wil Tholen de Ka dernota als het pièce de résistence van het beleid behandelen, in plaats van de begroting. In de Ka dernota worden immers de grote financiële lijnen uitgezet, waarbin nen het inpassen van de begroting in feite een technische afhandeling is. Volgende week, op donderdag 14 juni, wordt de nota dan ook tij dens een speciale vergadering be handeld met een soort algemene beschouwingen, re- en duplieken. Technische en praktische vragen moeten dan al gesteld en beant woord zijn. De vergadering, die lang kan duren, begint al om 14.00 uur. De besprekingen gisteravond ble ven beperkt tot het vaststellen van de jaarrekening en het jaarverslag. Een klein beetje van de Kadernota kwam daarbij wel om de hoek kij ken. Op een vraag over de culture le voorzieningen onthulde wethou der C. van Dis dat de muziekvere niging in Tholen een portacabin bij de gymzaal aan de Zoekweg krijgt. De Oud-Vossemeerse Mu ziekvereniging, die vroeger een ruimte met Tholen deelde, zit nog zonder. Onderzocht wordt nu of de gymzaal in Oud-Vossemeer kan worden gebruikt, al is geble ken dat die nogal fors geluid lekt. Het college kijkt of dat kan wor den verholpen en wat dat moet kosten. Overigens heeft de gemeenteraad gisteravond het grootste deel van het overschot op de rekening van 2006, bijna zes ton, in de algeme ne reserve gestopt. Dat geld kan vrij worden besteed. De cliëntenbond vindt het armoe- debeleid van Tholen, zoals dat in de Kadernota is voorgesteld, veel te mager na aanvankelijke, veel belovende plannen. door Lilian Dominicus GOES - Dit zijn ze dan: de zes kan didaten voor het kinderburgemees terschap van Goes voor 2007. Geko zen uit de twintig kinderen die zich hadden aangemeld. Dwayn Akuoko Maclean, Emmy Westerweel, Angela Schrijver, Gi- na van Haren, Dianne Vasseur en Frank van Dijke voeren vanaf mor gen campagne: met flyers, posters en andere acties maken ze hun plannen bekend aan de bewoners van Goes. De komende week strui nen ze de hele stad af Om zoveel mogelijk mensen over te halen op zaterdag 16 juni tussen elf en drie naar het Goese stadskantoor te ko men om een stem uit te brengen. De buren, de straat, klasgenootjes, Dianne Vasseur (11) zet vooral in op meer sportieve activiteiten. „De rest moet ik nog bedenken", zegt ze. Ze wil vooral zichzelf blijven. familie en vrienden: hoe meer, hoe beter. Op woensdag 20 juni wordt de uit slag bekend gemaakt tijdens het verkeersspel op de Grote Markt. Aan het begin van Goes Kinder- stad op zaterdag 18 augustus zal de nieuwe kinderburgemeester wor den geïnstalleerd. Meer informa tie: www.goeskinderstad.nl Angela Schrijver (11) wil dat Goes nog vrolijker wordt. Als kinderburge meester gaat ze Goes versieren met slingers en vlaggetjes. Frank van Dijke (11) wil sportdagen op de Grote Markt in Goes waar ge handicapten en niet-gehandicapten samen aan mee kunnen doen. Dwayn Akuoko Maclean (11) doet fanatiek aan atletiek. Voor hem mo gen er daarom ook meer sportactivi teiten komen voor iedereen. Emmy Westerweel (11) wil de woensdagmiddagen vrij houden voor spel- en sportactiviteiten, zoals hordespringen en touwtje springen. Gina van Haren (11) hoopt de kin- dermilieupolitie in het leven te roe pen. Die kan dan een straat of hang plek een Oké-sticker geven. GOES - Het Goese Lyceum, locatie Van Dusseldorpstraat, krijgt er op nieuw noodlokalen bij. Het gaat om vier stuks. Die komen aan de oostkant van het hoofdgebouw, op het grasveld langs de Fransen van de Puttestraat. Ze blijven twee tot drie jaar staan. Binnen die tijd hoopt directeur A. Wevers dat de al lang slepende nieuwbouw van de school klaar is. nisse - De schaapscheerdersfees ten van Nisse vinden niet in de schaapskooi plaats, zoals de PZC gisteren meldde, maar op het Dorpsplein. Het feest is van 10.00 tot 17.00 uur. Er zijn onder meer een ambach tenmarkt, een houthakkerswed strijd, een roofvogelshow, paarden- shows en paardenkeuringen. 's Avonds is er bal. kapelle - Veel lopen. Kinderen uit krottenwijken in Brazilië moeten dat. Groep 7b van de Kapelse Julia na van Stolbergschool deed het gis teren ook voor een tehuis in Rio de Janeiro. De groep, achttien scho lieren sterk, liep 15 kilometer naar Krabbendijke. Pabo-studente Mo nica Houtman uit Krabbendijke zette het project op. De loop bracht 1700 euro op. goes - Leerlingen uit de derde klas sen van de kaderberoepsgerichte leerweg van het Buys Ballot Colle ge in Goes zijn bij een landelijke website-wedstrijd in de prijzen ge vallen. Zij ontwierpen een website met als onderwerp criminaliteit. De wedstrijd was uitgeschreven, door ThinkQuest Try Out. Dat or ganiseert regelmatig wedstrijden waarbij een website over een be paald thema moet worden ge bouwd. Xheljan Avdosoji, Iris Torc- que en Tirza Clarijs (allen uit Goes) behaalden een tweede prijs. De inzending van Mandy de Wit te, Valeska Schrier en Annelies 't Hart (alle drie uit Kapelle) was goed voor een derde prijs. De leer lingen werden bijgestaan door een websitemaker. De leerlingen deden aan de wed strijd mee in het kader van de les sen maatschappijleer. door Harmen van der Werf LEWEDORP - Een beetje revolutio nair is het misschien wel voor Le wedorp. Maar als er onder senio ren behoefte bestaat aan apparte menten op een mooie plek in het dorp, waarom niet? Bouwfonds MAB Ontwikkeling in Goes gaat nog voor de zomerva kantie in Lewedorp de woonbe hoefte peilen. Dit gebeurt in sa menspraak met de dorpsraad. De dorpsraad ontvangt geregeld signa len dat er onder senioren vraag is naar appartementen. MAB Ont wikkeling wil weten of die behoef te echt bestaat, hoe groot de appar tementen moeten zijn en in welke prijsklasse. Littooij van de ont wikkelaar hoopt in de loop van au gustus de resultaten te hebben en vervolgens aan de slag te kunnen. De gedroomde plek voor apparte menten - acht a tien stuks, drie hoog - is het kruispunt Postweg- Korenweg, aan de dorpskant van de uitbreidingswijk West-Kraaijert- Bouwfonds MAB werkt in samen- spraak met dorpsraad aan ont wikkeling van appartementenge bouw aan het plein vernieuwde kruising Postweg-Korenweg. polder. Het is één van de levendig ste punten van Lewedorp en bij de komende reconstructie van de Postweg komt er een plein. „Dat maakt die plek aantrekkelijk voor een groter gebouw", vindt A. Raas van de dorpsraad. Op de locatie van voormalig oliebedrijf Van den Dries aan de Postweg in hartje Le wedorp was eerder appartemen- tenbouw gedacht. De ontwikke ling van dit verlaten terrein stokt echter, tot ergernis van de dorps raad. In de reconstructie van de Postweg, de Oude Rijksweg, zit wél schot. Het definitieve ontwerp wordt dinsdagavond 26 juni gepre senteerd in het verenigingsgebouw van Lewedorp. door Luc Oggel scherpenisse - Inwoners van Scherpenisse kunnen voorlopig nog niet in hun eigen dorp om boodschappen. Het is Castria Wo nen en Sjaloom Zorg uit Dirks- land, een protestants-christelijke organisatie voor mensen met een (verstandelijke) handicap, niet ge lukt om een pand te binden dat ge schikt is om een supermarkt in te beginnen. Dat heeft P. Bakx van Castria giste ren laten weten. De beide organisa ties willen in het gat springen dat is ontstaan sinds de Spar eind 2005 dichtging. Een poging tot sa menwerking met pomphouder A. Duine liep op niets uit, waarop Castria en Sjaloom Zorg het plan opvatten om een levensmiddelen zaak op te zetten die als dagbeste dingsproject gerund zou worden door cliënten van Sjaloom. Een ge schikt pand blijkt echter onvind baar. „Voor een fatsoenlijke winkel heb je minimaal 250 vierkante me ter nodig", zegt Bakx. „Dat is er niet in Scherpenisse." Volgens Bakx rest nu niets anders dan de winkel onder te brengen in het nog te bouwen multifunctione le woonzorgcomplex. „Dan heb je het al gauw over 2009." Overigens moeten er ook nog een ondernemer en een toeleverancier worden gevonden. In het woon zorgcomplex is al ruimte gereser veerd voor een supermarkt, maar mocht het allemaal niet lukken, dan wordt die ingevuld met senio renwoningen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 46