Zeeland PZC 25 Geen school op veilingterrein 'fx* Mi r Fietskarren op goederenspoor I' I BEVELANDEN-THOLEN 36 en 37 31 Projectontwikkelaar vraagt compensatie van acht miljoen euro $J ticket2 your future Informatie-avond ROC Zeeland Pak Venijn zit in verankering kap Kloetingse kerk Kleur en Zon! Kunstenaarskolonies aan Zee ROC'ers gebruiken muziek en dans tegen discriminatie Donderdag 7 juni 2007 Tip? redgoes®pzc.nl door Willem van Dam KAPELLE - De vestiging van een bre de school op het oude veilingter rein in Kapelle lijkt onhaalbaar. Volgens het college van B en W zijn de financiële consequenties te groot. Dat staat in een notitie die het college aan de gemeenteraad heeft gestuurd. De Kapelse gemeenteraad vindt de oude veiling zeer geschikt als lo catie voor een brede school. De schooldirecties van de openbare basisschool De Moolhoek en de christelijke basisschool 't Honk denken daar net zo over. Het colle ge van B en W liet al eerder weten dat het de bouw van een brede school op het voormalige veiling terrein vrijwel onmogelijk acht. Recente besprekingen met project ontwikkelaar Apron hebben daar in geen verandering gebracht. Apron - eigenaar van de grond in het gebiedje - heeft plannen om op het oude veilingterrein een kleine zeventig huizen te bouwen. De vestiging van een brede school zou ten koste gaan van - naar schatting - dertig woningen. Dat maakt het plan voor zowel project ontwikkelaar als potentiële kopers minder aantrekkelijk. „Niet iedereen wil een school naast zijn deur", aldus wethouder G. Burger (CDA, ruimtelijke orde ning). Bovendien vreest de projectont wikkelaar dat ook de bouwwerk zaamheden menig kandidaat-ko per zullen afschrikken. „Want wie vindt het leuk om vijf jaar naar een bouwput te kijken?" Apron wil slechts medewerking aan de realisering van een brede school aan de Oude Veiling verle nen, door de totale ontwikkeling van de locatie aan de gemeente over te dragen. Daaraan is een |Ve Het college van B en W van Ka- pelle ontraadt de gemeenteraad vast te houden aan het voorma lig veilingterrein als locatie voor een brede school. prijs verbonden: Apron vraagt een compensatie van ongeveer acht miljoen euro. Dat is het college veel te gortig. „Wij achten het vanwege de enorm hoge kosten niet verstan dig om in te gaan op een dergelijk voorstel", schrijft het in de notitie. B en W ontraden de gemeente raad daarom langer vast te hou den aan het voormalige veilingter rein als locatie voor een brede school. Volgens B en W kan beter naar een andere plek worden ge zocht. De gemeenteraad behan delt de notitie dinsdagavond 12 juni. De plannen om in Kapelle tot een brede school te komen, staan overigens nog in de kinder schoenen. Locatie veilingterrein KAPELLE voormalig veilingterrein I A KAPELLE BIEZELINGE PZC Willem Adriaiiueni door Harmen van der Werf heinkenszand - Goederentreinen eraf, fietskarren erop. Volgens W. Wijnholds uit 's-Heer Arendsker- ke is dat een hele goede nieuwe be stemming voor het goederenspoor langs Heinkenszand. Wijnholds, die chalets verhuurt op camping Stelleplas bij Hein kenszand, heeft zijn idee in de week gelegd bij de gemeente Borse- le, de provincie en spoorwegbe heerder ProRail. De reacties zijn tot nu toe positief. De gemeente Borsele is bereid de mogelijkhe den van Wijnholds' plan grondig te bestuderen. „Het is weer eens wat anders voor toeristen", prijst de initiatiefnemer zijn voorstel aan. „Ze kunnen bij voorbeeld bij Eindewege beginnen en over het spoor naar de klom penmakerij in Heinkenszand fiet sen, op fietslorries." Hij kwam op het idee in de Ardennen, waar bij Anseremme-Dinant al zo'n attrac tie te vinden is. Wijnholds is er vlug bij. De nieuwe Sloelijn moet half 2008 klaar zijn waarna het spoor langs Heinkenszand buiten gebruik wordt gesteld. KLOETINCE - De Geerteskerk in Kloetinge onder gaat een restauratie voor bijna 1,2 miljoen euro. Pleisterwerk in het middelste deel van de kerk, aangebracht in 1970, liet al los en moet worden vervangen. Het grootste probleem zit in de kap. Dekbalken zakten door. De oorzaak is gevonden: De kap is niet goed verankerd. De restauratie vergt een jaar. Het Rijk subsidieert 805.000 euro. De rest moet de protestantse gemeente van Kloe tinge zelf opbrengen. Zij komt nog 206.000 euro tekort en probeert met acties geld in te zamelen voor het gezicht van Kloetinge. Kerkdiensten gaan tijdens de verbouwing door in het koor van de kerk dat is afgescheiden met een houten schot. foto Willem Mieras ALMANAK Alle opleidingen* Donderdag 7 juni van 18.00 tot 21.00 uur Informatie-avond Maritiem Instituut De Ruyter: 12 juni van 13 00 lot 21.30 uur Kijk op: www.ticket2yourfuture.nl Tip? redactie&pzc.nl Hij heeft elke dag een net pak aan maar vandaag, voor de eer ste keer in de tien jaar dat hij in Den Haag rondloopt, doet de journalist van een regionale krant uit het noorden ook een stropdas om. Hij gaat namelijk naar een bijeenkomst met de ko ningin op paleis Noordeinde. Dus kwam het gesprek met zijn collega's op de dresscode. De ver slaggever die voor deze krant in Den Haag het nieuws volgt, houdt het doorgaans bij een col bertje. „Had je voor je in Den Haag kwam werken ook al pak ken in de kast hangen?", vroeg hij gisteren aan z jn collega. „Ja zeker", antwoordde die met een grijns. „Trainingspakken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45