Zeeland Podium werkt beter dan debat UTTVERK 300P Autodief trekt deel bekentenis in Gimbrère j Kamer baalt van rechtszaken mosselvisserij Onderzoek naar fraude bij loting handkokkelaars o Voor hetzelfde geld 28 extra tv-zenders? ROC-leerlingen dragen anti-discrimatieproject uit met muziek en dans. 'Maatje' zou er vandoor zijn met dure auto's uit Zeeuws vakantiepark. rrn pzc Donderdag 7 juni 2007 I 3 1 door Lilian Dominicus COES - Gaaf, roept Thimo Petri uit, terwijl rapper Bas de Meyer (BDM) zijn act uitvoert op het po dium. „Kijk, daar gaat een van de docenten uit zijn dak. Dat vind ik nou leuk, als we dat bereiken." Thimo is een van de organisatoren achter het project Peergroup Classroom of Difference, een mani festatie om het ROC in Goes discri minatie- en racismevrij te krijgen en te houden. Volgens Thimo is dat nog steeds nodig. „Zeeland is nog steeds een van de provincies waar het gehalte van de discrimi natie erg hoog ligt." De afgelopen maanden heeft een groep van dertien leerlingen trai ningen gevolgd om binnen de ei gen school workshops te geven. Dat deden ze gisteren, maar dan wel op hun eigen manier: dus met muziek en dans, en dan tussen door een gesprekje. Thimo: „Als we twee uur durende debatsessies houden, dan haken de meesten ge woon af. Nu zitten er, denk ik, zo'n driehonderd mensen bin nen." Nou ja, goed, eerlijk gezegd, ze heb ben wel een beetje hulp gekregen. Want de manifestatie vond tijdens schooltijd plaats. De leraren werd gevraagd om hun klas mee naar binnen te nemen. „Sommigen den ken wel: beter dit, dan les." Als het doel er maar mee wordt be reikt. Thimo: „Als we na vanmid dag vijf mensen hebben bereikt, 'Zeeland is nog steeds een van de provincies waar het discriminatiegehalte hoog is' die onze boodschap oppikken, dan ben ik heel tevreden." Die boodschap, respect hebben voor de verschillen tussen alle indi viduen, komt tot uiting in de tek sten van de artiesten. Artiesten, die overigens stuk voor stuk uit de eigen ROC-leerlingenkweekvijver komen. Zoals de zingende meiden Mandy en Nadia, die nu samen met twee muzikanten de Breeband vormen. Op school staan ze bekend als de X-factormeiden; ze deden mee aan de voorrondes, maar kwamen net niet ver genoeg om bekend te worden. Thimo zelf sloot de hek ken met een draaisessie. Hij draait regelmatig op feesten en in clubs. Zijn stijl: hardtechno en jumpsty- le. Thimo's missie lijkt geslaagd, want een ding staat al vast: vol gend jaar komt er weer een mani festatie. foto Willem Mieras den haag - De TWeede Kamer heeft genoeg van de procedures die natuurorganisaties keer op keer voeren tegen mosselvissers. In een debat over schelpdiervisse rij noemde CDA-Kamerlid Koppe- jan het gisteren 'schrijnend' dat vis sers elk half jaar voor de rechter staan om hun vangstrechten te ver dedigen. Hij kreeg bijval van PvdA, VVD, CU, SGP en SP. Ook minister Verburg (CDA, Land bouw, Natuur en Voedselkwali teit) zei 'niet blij' te zijn. Haar hoop is gevestigd op Sicto Hei doorn die als 'onafhankelijk infor mateur' probeert de twistende par tijen nog dit jaar vrede te laten slui ten. Ook trok Verburg 200.000 eu ro extra uit voor het onderzoek naar de mogelijkheid van mossel visserij op permanent overstroom de zandbanken in de Waddenzee. Dat maakt de uitkomsten betrouw baarder en dus de kans op proce dures kleiner. Met haar collega Eur- lings (CDA, Verkeer en Water staat) gaat ze kijken of het moge lijk is te zorgen dat vissers in de Voordelta niet elk jaar een vergun ning hoeven aan te vragen. Anders lopen ook die de kans in gerechte lijke procedures verzeild te raken. den haag - De Algemene Inspec tiedienst (AID) gaat onderzoeken of fraude is gepleegd bij het aanvra gen van zeer lucratieve vergunnin gen voor handkokkelvisserij in de Waddenzee. Daarvan zijn er dit jaar tien extra uitgegeven, bedoeld voor mensen die in de mechani sche kokkelvisserij in de Wadden zee hebben gewerkt. Die is inmid dels verboden. Vorige week deden gedupeerde kokkelvissers - van wie één uit Yerseke - bij de T\vee- de Kamer hun beklag over de ver loting van de handkokkelvergun- ningen. Enkele zouden terecht zijn gekomen bij mensen die niet of nauwelijks in de mechanische kok kelvisserij hebben gewerkt. Als dit klopt, vordert minister Verburg (LNV) de vergunningen terug. Dat doet ze ook als kokkelaars hun ver gunning te weinig benutten. door Frank de Klerk den haag - Een 34-jarige man uit Aalburg die door de Middelburgse rechtbank is veroordeeld tot vier jaar gevangenisstraf wegens dief stal van diverse Mercedessen en een Audi uit Zeeuwse vakantiepar ken, is grotendeels teruggekomen op zijn eerdere bekentenis. In ho ger beroep bij het Haagse gerechts hof ontkende de man nu vijf van de twaalf diefstallen, die hij eerder heeft toegegeven. De Aalburger zei dat hij zichzelf had belast om de werkelijke dief, die drie jaar gevangenisstraf heeft gekregen, uit de wind te houden. Op de dagvaarding van de Aalbur ger staan vijftien diefstallen van Mercedessen en andere dure au to's in Noord-Brabant en Zeeland in de loop van 2005 en 2006. Voor al Duitse toeristen in verscheidene Zeeuwse vakantieparken raakten hun vervoermiddel kwijt. De auto diefstallen hadden plaats in Brui- nisse, Brouwershaven, Renesse en Scharendijke. De Aalburger heeft reeds een uitge breid strafblad voor autodiefstal len en heling. De man zei echter niet te willen opdraaien voor de daden van zijn maatje, die zijn au- De man die diefstallen van dure auto's in Zeeland had bekend, trekt na zijn veroordeling zijn woorden in. Hij claimt een vriend te hebben willen beschermen. to 'leende' om 's nacht wanneer hij zelf in zijn huis sliep in Zee land en Brabant uit stelen te gaan. Dat maatje, een 38-jarige Utrechte naar, kwam als getuige bij het ge rechtshof terug op enkele eerder belastende verklaringen tegen de Aalburger maar dit maakte geen in druk op hofaanklager J. Groen. De ze eiste tweeënhalf jaar cel. Ook zou de man zich bij de rechtbank in Middelburg opnieuw moeten verantwoorden voor zeven auto diefstallen, waarvan hij zijn eerde re bekentenis heeft ingetrokken. De verdediging pleitte voor een la gere straf omdat de Aalburger on schuldig zou zijn aan het meren deel van de autodiefstallen. LWJ Het gerechtshof doet over twee we- ken uitspraak. Kijk naar televisie die bij u past: www.vergelijkdtv.nl DELTA\ Ihr mulll utility company V LANGE DELFT 16 MIDDELBURG WALSTRAAT 199 VUSINGEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43