Zeeland 'Koopzieke' vrouw vecht straf aan f9 Voorlopig geen dicht struikgewas in perk aan Basaltpromenade Meevaller uit dividend Delta voor Zeeuws-Vlaamse gemeenten Iets minder klachten C W r Een mooier digitaal tv-aanbod dan ooit? flu tol* *52^7^ camera Zaamslagse in hoger beroep tegen straf voor kledingdiefstal. Knijff Tweewielers Fietswereld De Winter Mangnus Tweewielers Nieuw onderkomen voor De Soete Inval Profile Cornelis De Poorter Tweewielers Martin De Fouw Laatste kans voor 30-jarige Vlissinger Profile Klaassen J. Bogaert v.o.f. handzame digitale de Batavus-dealer Geheel GRATIS PZC Donderdag 7 juni 2007 ]29 door Jan Jaap Broekhuijsen den haag - Haar eigen dochter ver klikte haar bij de bazin. En zo werd een 40-jarige vrouw uit Zaamslag vorig jaar door de Mid delburgse politierechter veroor deeld tot 100 uur werkstraf we gens verduistering van kleding uit een Terneuzense kledingzaak waar ze, soms samen met haar dochter, werkte. Dinsdag vocht de Zaam slagse dat vonnis in hoger beroep aan bij het hof in Den Haag. Haar dochter had haar een streek geleverd, zei ze. Werkten ze vroe ger weieens samen in de winkel, r nu heeft ze geen contact meer met haar. De politie was na de aangif te, samen met de eigenaresse van de kledingwinkel, gaan kijken in het huis van de verdachte. Daar troffen ze tientallen dozen vol kle ding aan in de gang, in de keuken en op zolder. Vaak zaten de prijs kaartjes er nog aan. „Allemaal ge kochte kleding", hield de vrouw vol. „Voor een paar euro per stuk in de uitverkoop." Maar de eigenaresse van de kle- W* Vrouw uit Zaamslag vecht in ho- ger beroep haar werkstraf van 100 uur aan. De politie trof tien tallen dozen kleding van haar ex-werkgever in haar huis aan. dingwinkel zei dat daar veel bij haar gestolen kledingstukken tus sen zaten. Ze herkende zelfs een oranje broek die ze altijd zelf droeg, maar die ze al poosje kwijt was. Die broek had in de winkel gestreken moeten worden, maar was opeens weg. Ook vond de poli tie in het huis een apparaat waar mee elektronische labels van kle ding kunnen worden verwijderd. Deze 'ontwaver' had ze van de winkeleigenaresse geleend, stelde de verdachte. De verdachte zou koopziek zijn, volgens haar advocaat W. Suijker- buik die dat met eigen ogen zei te hebben gezien. „Of het nou om kleding of broodroosters gaat, me vrouw kan voordeeltjes niet laten lopen." De zenuwachtige vrouw (die on der behandeling is voor 'stem mingswisselingen') praatte hon derduit en huilde steeds meer. „Het werk was m'n lust en mijn le ven, waarom zou ik zoiets doen, ik ben onschuldig." Haar raadsman voerde ook aan dat de winkel een gebrekkige admini stratie voerde „Er kan niet bewe zen worden dat de bewuste kle ding gestolen en niet aangekocht is. Hij pleitte dan ook voor vrij spraak. De hofaanklaagster vroeg om dezelfde straf als de politierech ter in Middelburg had opgelegd. Het Gerechtshof in Den Haag doet op 19 juni uitspraak in deze zaak. door Eugène Verstraeten terneuzen - De gemeente Terneu- zen plant het groenperk op het einde van de Basaltpromenade naast gebouw G in Terneuzen voorlopig niet vol met dicht en doornig struikgewas. Medewerkers van groenbeheer denken dat de nu aangebrachte paaltjes met gladde draad voldoen de moeten zijn om te voorkomen dat mensen nog langer door het perk lopen of rijden. De bewoners zien meer heil in dicht struikge was. door Harold de Puysseleijr hulst - De Zeeuws-Vlaamse ge meenten kunnen dit jaar een een malige meevaller van nutsbedrijf Delta op hun rekeningen bijschrij ven. Delta keen de gemeenten extra dividend uit. Hulst kan rekenen op een half mil joen extra, Terneuzen krijgt 1.115.000 euro uitgekeerd. De ge meente Sluis weet nog niet hoe hoog de meevaller uitpakt. Naast de meevaller is er voor Hulst en Terneuzen ook nog blij vend goed nieuws te melden uit door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Het aantal klachten over het collectief vervoer in Zeeuws-Vlaanderen is vorig jaar iets afgenomen. Ten aanzien van het collectief vraagafhankelijk ver voer kwamen 152 klachten binnen, tegen 145 in 2005 en over het leer lingenvervoer 4 klachten tegen 6 klachten in 2005. Taxibedrijf Regie BV heeft van ja nuari tot september 2006 alle klachten individueel behandeld. Daarvan heeft Regie er 57 gegrond en 13 ongegrond verklaard. Omdat de rol van Regie in het col lectief vervoer vanaf 2007 onduide lijk was, heeft het bedrijf alle klach ten die van september vorig jaar tot 1 januari 2007 binnenkwamen niet meer individueel behandeld, maar de klagers (24 uit Terneuzen, 14 uit Hulst en 14 uit Sluis) een standaardbrief gestuurd die aangaf dat het bedrijf binnenkort het ver voer wellicht niet meer zou doen. Het is overigens nog steeds niet ze ker wie het collectief vervoer gaat verzorgen. In het perk groeien narcissen en er zijn heesters aangeplant. Die vor men nog geen aaneengesloten ge heel, waardoor het mogelijk was door de beplanting te rijden en te lopen. De aangebrachte draad moet dit voorkomen. De beplan ting krijgt dan alsnog de kans om uit te groeien tot een aaneengeslo ten geheel, waardoor mensen ont moedigd worden nog langer het perk als sluiproute te kiezen. Mocht dat toch niet helpen, dan komt extra of andere beplanting wel in beeld. de aandeelhoudersvergadering van Delta. De jaarlijkse dividenduitke ring van Hulst wordt met 340.000 euro verhoogd. De jaarlijkse uitkering van Terneu zen wordt met 1.247.000 euro ver hoogd. De Hulster wethouder Frans de Vries (middelen) is ingenomen met het goede nieuws. „Maar het is niet zo dat we daarmee ineens fi nancieel weer gezond zijn. We moeten nog heel wat extra vlees op de botten krijgen, door de reser ves aan te vullen." Terneuzensestraat 5-9 Zaamslag Tel. 0115-431213 Spuiplein 1 A, Breskens Tel. 0117-381990 www.fietswerelddewinter.nl Hulsterweg 36 Kloosterzande Tel. 0114-681822 Kijk naar televisie die bij u past: www.vergelijkdtv.nl DELTA\ III i terneuzen - Het buurthuis De Soete Inval aan het Schuberthof in Terneuzen wordt vervangen door 'noodlokalen', die nu nog in ge bruik zijn bij basisschool De Oude Vaart. Dat heeft het college van burgemeester en wethouders in Terneuzen besloten. De raad moet nog met het voorstel akkoord gaan. De onderhoudstaat van De Soete Inval is slecht. In de nieuwe opzet moet ook de naastgelegen basisschool De Zeemeeuw gebruik gaan maken van de extra ruimte. De vervanging kost 'enkele ton nen'. Bredestraat 5-12, Oostburg Tel. 0117-452338 www.profilecornelis.nl Prins Hendrikstraat 31 Sint Jansteen Tel. 0114-312373 Tweewielers Axelsestraat 72, Terneuzen Tel. 0115-615843 middelburg - Een 30-jarige Vlissin ger moet zich de komende twee jaar koest houden. Komt hij in die tijd nog eens in aanraking met jus titie, dan loopt hij de kans om voor twee jaar opgesloten te wor den. De rechtbank veroordeelde hem gisteren tot de maatregel, om dat de man betrokken was bij een vechtpartij in Terneuzen. Ook heeft hij de afgelopen jaren vaak vastgezeten voor diefstal. De offi cier van justitie eiste twee weken geleden een onvoorwaardelijke isd-maatregel (plaatsing in een in richting voor stelselmatige daders). Kerkdreef 18-20, Axel Tel. 0115-530049 www.profileaxel.nl Dubbele Poort 1 -3 Hulst Tel. 0114-312185 ratavusrt^- as«elrw**l De Batavus Flash is de ideale stadsfiets en heeft het allemaal Hij is stoer, fris. sterk én veilig De Flash heeft een aluminium frame, I i" I m meerdere kleuren voor slechts I I JC 599,- GRAT5 Batavus kettingsiot V i\fMMl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33