Zeeland PZC Extra bussen voor ouderen drietand kwijt 25 Pak yourVuture i ijJ^B nrora WALCHEREN 36 en 37 31 Weesfiets is niet welkom op treinstation van Middelburg Uitbreiding stads- en streekvervoer moet kosten besparen Informatie-avond ROC Zeeland Kleur en Zon! Kunstenaarskolonies aan zee ROC'ers gebruiken muziek en dans tegen discriminatie Donderdag 7 juni 2007 Tip? redwalch6ipzc.nl MIDDELBURG - Er was voor gewaarschuwd: 'Zet uw fiets wel op slot, maar maak 'm niet vast aan de beugels'. Zo'n tiental len fietsparkeerders bij het station in Middelburg hadden de aankondigingen en bordjes blijkbaar niet gezien. Gevolg: de ka- belsloten waarmee hun fietsen vastzaten, werden met een slijptol doorgezaagd. Gisteren hielden de Nederlandse Spoorwegen, de gemeente Middelburg en de politie een opruimactie onder de fietsen bij het station. Doel van de actie was om de weesfietsen eruit te halen. Dat zijn fietsen die nog goed zijn, maar die niet meer worden gebruikt. foto Ruben Oreel sb pagina 26: ik kom aan en ik zie die lege fietsenstalling door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Extra stads- en streekbussen moeten ervoor zor gen dat minder mensen gebruik maken van de dure gesubsidieerde taxi voor ouderen en gehandicap ten. De provincie bespreekt met de ge meenten of het mogelijk is om de bussen vaker en op meer plaatsen te laten rijden en om ze beter toe gankelijk te maken voor mensen met een beperking. Dat zei wethouder A. de Vries van de Partij van de Arbeid gistera vond tegen de Middelburgse com missie maatschappelijke zaken. „Ik heb daarover vandaag afspraken ge maakt met de gedeputeerde." Voor het einde van het jaar moet duidelijk zijn of het betaalbaar is om het stads- en streekvervoer op die manier uit te breiden. „Men sen met een beperking kunnen dan gewoon weer de bus in." Aanleiding voor het plan is de commotie die is ontstaan na de aangekondigde en deels al uitge voerde bezuinigingen op het collec tief vervoer. Vanaf 1 april moeten gebruikers bij iedere rit een extra zone betalen. Bovendien is het aantal zones dat mensen voor een gereduceerd ta rief kunnen rijden beperkt. Middelburg en Vlissingen hebben verdergaande bezuinigingen aange kondigd. Overigens onderhandelt de ge meente ook met zorginstellingen over de bekostiging van het ver voer. Zorginstellingen krijgen geld voor het vervoer van cliënten, maar het gebeurt regelmatig dat de gebrui kers die ritten toch bij de gemeen te declareren. „Wij vinden dat onjuist", zei De Vries. Met Arduin heeft de ge- Door extra bussen in te zetten op meer plaatsen moeten de kos ten voor het collectief vervoer op Walcheren worden terugge bracht. meente al afspraken gemaakt. Voor cliënten van Arduin betaalt de gemeente alleen de ritten die ook echt voor rekening van de ge meente dienen te komen. „Als je mensen mee wilt laten doen aan de maatschappij, moet je daar geld voor over hebben", zei A. Ketting, die insprak namens het FNV, het Klaverblad, de Algemene Nederlandse Gehandicapten Orga nisatie en de cliëntenraden van 't Gasthuis en de Onderneming. „Wij willen mensen met een func tiebeperking niet achter de gera niums laten blijven hangen." De organisaties bespreken hun grieven over de bezuinigingen bin nenkort met Middelburgse wet houder. MIDDELBURG - De Neptunus op de top van het Middelburgse stadhuis mist zijn drietand. Die had de zee god tot voor kort in zijn hand. Al leen de steel van de drietand is nog over. Ambtenaren op het stadskantoor weten niet wat er met het attribuut van de zeegod is gebeurd. De beeltenis van Neptunus (de Ro meinse naam voor de god die bij de oude Grieken Poseidon heette) dient als windvaan voor de stad huistoren. ti heeft nog maar 3 daggn om een Staatslot te kopen! 225UV/j£ ALMANAK Tip? redactie®pzc nl Hij heeft elke dag een nel pak aan maar vandaag, voor de eer ste keer in de lien jaar dal hij in Den Haag rondloopt, doet de journalist van een regionale krant uit het noorden ook een stropdas om. Hij gaat namelijk naar een bijeenkomst met de ko ningin op paleis Noordeinde. Dus kuiam het gesprek met zijn collega's op de dresscode. De ver slaggever die voor deze krant in Den Haag het nieuws volgt, houdt het doorgaans bij een nel colbertje. „Had je voor je in Den Haag kwam werken ook al pak ken in de kast hangen?", vroeg hij gisteren aan zijn collega. Ja zeker", antwoordde die met een grijns. „Trainingspakken." Alle opleidingen* Donderdag 7 juni van 18.00 tot 21.00 uur J Informatie-avond Maritiem Instituut De Ruyter: 12 juni van 18.00 tot 21.30 uur Kijk op: www.ticket2yourfuture.nl /ffaiiu

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27