Economie Vmbo'ers bouwen fabriekje sieMatic: voor elk budget het mooiste <1! Ultimatum busbedrijf Veolia in Brabant Leerlingen Reynaert- college Hulst presenteren werkplek. Uitgever Sanoma verkoopt puzzelbladen Honger VS kost 90 miljard dollar per jaar Twee nieuwkomers op beurs Amsterdam Advertentiemarkt dagbladen trekt aan Vakbonden willen openheid over overeenkomst met OR. Hergebruik van huishoudelijk afvalwater goede zaak. Dow Terneuzen wint chemieprijs Connexxion zoekt chauffeurs W PZC Donderdag 7 juni 2007 1 5 door Harold de Puysseleijr HULST - Leerlingen van het vmbo van het Reynaertcollege in Hulst leren op een speciaal daarvoor in gerichte werkplek op school zelf standig een fabriek aan te sturen. Via computerprogramma's zuive ren ze water, maken ze verf en smelten ze een thermoplastische plaat om tot een pennenbakje. Gisteren presenteerden de leerlin gen, onder begeleiding van een do cent, de nieuwe werkplek Proces techniek, die de school sinds okto- AMSTERDAM - De Finse uitgever Sa noma verkoopt haar puzzelbladen aan Keesing, een dochteronderne ming van Telegraaf Media Groep (TMG). Over de overnameprijs is niets bekendgemaakt. Hiermee stapt Sanoma uit de markt voor puzzelboekjes, een sector waarin Keesing juist actiever is geworden. WASHINGTON - De 35 miljoen on dervoede Amerikanen kosten de staat 90 miljard dollar door verlies van economische productie en we gens hogere uitgaven voor medi sche zorg. Volgens een studie kost honger in de VS de Amerikaanse burger per jaar 300 dollar. ber vorig jaar in huis heeft. Toen onthulde directeur Thea de Rijcke van de locatie Gildenstraat van het Reynaertcollege met steun van de provincie Zeeland aangeschafte werkplek al. Dat gebeurde op een feestelijke bij eenkomst in het kader van hon derd jaar beroepsonderwijs in Hulst. Gisteren werd uitgebreider aan dacht geschonken aan de werk plek. Die werkplek is er gekomen door de inspanningen van de Stichting Procestechniek Zeeland en West-Brabant (PZW). Deze stich ting is een samenwerkingsverband van achttien procestechnische be- AMSTERDAM - Euronext Amster dam kan deze maand twee nieuw komers begroeten. Beleggers kunnen vanaf halverwe ge juni handelen in aandelen van vastgoeduitbater Uni-Invest en in aandelen van het biofarmaceu- tische bedrijf Amsterdam Molecu lar Therapeutics (AMT). AMSTERDAM - De advertentie-in- komsten van dagbladen zijn voor het eerst sinds 2000 gestegen. De plus van 1,7 procent ten opzichte van 2005 was te danken aan het positieve economische klimaat, zo blijkt uit gegevens van onderzoeks bureau Nielsen Media Research. drijven en een aantal onderwijsin stellingen. Zes vmbo-scholen, waaronder het Reynaertcollege en stedelijke scho lengemeenschap De Rede in Ter- neuzen, hebben inmiddels een werkplek procestechniek. De procesindustrie is een wezen lijk onderdeel van de samenleving. Alle voedingsmiddelen, kleding stukken en gebruiksvoorwerpen zijn wel op de een of andere ma nier door de proces-industrie tot Stichting probeert procesindus- trie beter imago te geven om in de toekomst over voldoende per soneel te beschikken. Zo worden scholen ondersteunt. BREDA - De vakbonden geven bus bedrijf Veolia in Midden- en West-Brabant tot vrijdag 12.00 uur de tijd om openheid te geven over een mysterieuze overeenkomst die met de ondernemingsraad (OR) is gesloten. Bovendien willen ze dat het perso neel relevante inspraak krijgt, zo als de OR heeft beloofd. Vakbondsbestuurder Jan de Jong van FNV Bondgenoten heeft dat gisteren aangekondigd. Als het be drijf niet tegemoet komt aan de door Ben Jansen TERNEUZEN - De manier waarop Dow Benelux afvalwater van Ter- neuzense huishoudens benut voor zijn fabrieken is gisteren met de milieuprijs van de Nederlandse chemische industrie beloond. Sinds februari loost het water schap Zeeuws-Vlaanderen het ge zuiverde afvalwater van Terneu- zen niet meer in de Westerschel- de. Waterbedrijf Evides maakt het verder schoon en ontdoet het van zouten. Daarna is het geschikt voor Dow om er stoom van te ma ken. Vervolgens krijgt het water, na weer een zuiveringsslag, een derde leven in de koeltoerens van het chemiebedrijf Een en ander le vert een energiebesparing van 65 procent bij het ontzouten van wa ter op. Eerder gebruikte Dow wa ter uit de Westerschelde, maar dat vergde veel energie. De jury van de zogenaamde Res ponsible Care-prijs van de Vereni ging van de Nederlandse Chemi sche Industrie vindt het project een schoolvoorbeeld van over de grenzen van het eigen bedrijfster rein kijken. Het sluit aan bij het be sefdat zoet water een schaars goed is, waarmee zuinig moet worden omgesprongen. Dow heeft de prijs al eerder ontvangen. wensen, volgt er een kort geding, zo dreigde hij. De busmaatschap pij en de OR willen tot nu toe al leen kwijt dat zij het eens zijn over veranderingen die nodig zijn om de toekomst van het bedrijf in het verzorgingsgebied te garande ren. Wat de plannen zijn, willen zij echter nog tegen niemand zeg gen. De vakbond suggereert dat er versoberde arbeidsomstandighe den zijn afgesproken. Naar aanleiding van de geruchten begonnen buschauffeurs in Mid den- en West-Brabant een week geleden met stiptheidsacties. Het veroorzaakte vertragingen op ver schillende buslijnen in het stads en streekvervoer. SieMatic SC 10. 9.450,- inèl. apparatuur U kunt een keuken kiezen die goedkoop is, maar heeft u niet liever een SieMatic? Speciaal voor u ontworpen, Individueel Design, waardoor u er meer en langer tevreden over bent. Onbetaalbaar? Het plezier wel maar de keuken niet. Wij respecteren ieders wen sen, ook qua budget. Goed advies is bij ons niet afhankelijk van wat u besteedt maar van wat u wilt: de beste en mooiste keuken. Welkom! AXEL SieMatic Keukenstudio Van Vliet (onder dak bij Pot Woninginrichting) Nieuwendijk 89 Tel, 0115-564070 zondag open www.siematic-axel.nl GOES Plieger (ook voor sanitair) Nansenbaan 15 Tel. 0113-246464 www.plieger.nl MIDDELBURG SieMatic Middelburg Grenadierweg 17a (naast de Baderie) Tel. 0118-629522 www.siematicmiddelburg.nl TERNEUZEN BouwCenter L0GUS - De Hoop Kennedylaan 32 Tel 0115-680612 www logus-dehoop nl stand gebracht of verwerkt. Extra aandacht voor dit beroep is nodig omdat er de komende jaren honderden operators met pen sioen gaan. Veel fabrieken, zoals Dow in Ter- neuzen, streken in de jaren zestig van de vorige eeuw neer in de re gio. Het imago van de industrie is ech ter niet zo best. Daarom is ruim twee jaar geleden de stichting Pro cestechniek Zeeland en West-Bra bant opgericht. De stichting heeft als doel het ima go van de procesindustrie te verbe teren en te zorgen voor de in stroom van nieuw opgeleid perso neel. HOOFDDORP - Connexxion zoekt dringend 300 chauf feurs voor de dienstregeling Amstel-Meerlanden. Met een ludieke actie toonde de personenvervoerder op station Hoofddorp het toekomstbeeld: overvolle bus sen door een krapte aan chauffeurs. foto Evert Elzinga/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 15