ca Makelaars positief over toekomst rij i i f BOG besproken Vervolg van pagina 23. Acht makelaars uit Zeeland discussiëren onder leiding van oud- gedepu teerde en voormalig burgemeester van Terneuzen Ron Barbé over be drijventerreinen en bedrijfsonroerend goed. In het tweede deel van het ge sprek stellen de deelnemers dat Zeeland landelijk beter op de kaart gezet moet worden. Nu komt de rol van de politiek aan bod. door Ron Gregoor De politiek speelt natuurlijk een belangrij ke rol in al die ontwikkelingen. "Eigenlijk hadden we hier wel met een paar politici, een gedeputeerde of wethouders van ruimtelijke ordening over willen praten", suggereert Pieter Nienhuis. Maar ze zijn er niet, dus kan het gezelschap naar hartelust ject tot in lengte van jaren tegen te hou den. Bezwaar tegen een artikel 19- proce dure, tegen de bouwvergunning, tegen een kapvergunning, tegen een aanlcgver- gunning, tegen een hinderwetvergunning. De wet biedt heel veel mogelijkheden om de burger te beschermen en de projectont wikkelaar tot wanhoop te drijven. "Het is moeilijk discussiëren met jongens die er lol Media Markt of, sterker nog, een Blokker of Mars kramer. De he ren komen er niet uit. Als winkels zich vestigen in de pe- nferie van de grote steden, waar klanten makkelijk hun auto kwijt kun nen, zouden ze wel eens een fik zijn hart luchten over het al dan niet func tioneren van de politiek en daaraan gekop^ peld het ambtelijk apparaat. De WCT- kwestie is hier een mooi voor beeld van. De Raad van Sta te heeft bezwaren tegen de aanleg van de containerfacili teiten gegrond verklaard. Ten onrechte? Kuzee: "Lan delijk gezien was er veel op positie tegen. Ik denk dat wij in Zeeland niet genoeg reke ning hebben gehouden met de nevenactiviteiten, de ge volgen daarvan. Het contai nervervoer over land, het spoor dus, moet goed gere geld zijn." Maar, zo stelt Barbé, tot in Zeeland hebben wij dat re delijk onder controle.. Over de regelgeving in het kader van bezwaarprocedu res willen de makelaars het toch nog wel even hebben. "Een kleine groep mensen is Kees Sc h reu de in staat om belangrijke pro jecten vele jaren te vertragen. Dat kan niet goed zijn", aldus Schulting. Er zijn inder daad tal van mogelijkheden om een pro- in hebben overal tegen te zijn. Dat schiet niet op", vindt Schulnng. "Je zou eigenlijk in de wet ruimtelijke ordening de termij nen aan moeten passen in die zin, dat je De deelnemers aan de discussie over bedrijfsonroerend goed zijn: Kees Schreuder, Sinke Komejan: Freek Kuzee, Maat Kuzee: Anco de Putter, Putter Vastgoed: Jeroen Verstraeten, Kindt Biesbroeck: Arthur Aerssens, Aerssens Pateer: Peter Nienhuis, Synchro: Paul Fermont, Faasse Fermont: Wessel Schulting, Schul ting Partners. wel bezwaar kan maken, maar dat binnen een bepaalde tijd de zaak afgehandeld moet zijn. Dan weet iedereen waar hij aan toe is", zegt Nienhuis. Blokker op bedrijventerrein De detailhandel komt ter sprake. Mag je bijvoorbeeld in de periferie van een stad winkels plaatsen die eigenlijk in een bin nenstad thuis horen. De problematiek doe: zich veelal voor in de omgeving van meu belboulevards. of, erger nog, op bedrijven terreinen. Daar zie je nog wel eens een daar- Dat ligt er hele maal aan, is het Jeroen Verstraeten. gezelschap eens gezind. In Middelburg bijvoorbeeld moet spreek je vaak van individuele bedrijven, dat kunnen. Kuzee legt uit waarom: "De die hun pand niet goed beheren. infrastructuur in die stad is zodanig, dat je Aerssens' handen jeuken wel eens als hij dit heel moeilijk in de binnenstad kunt ko- soort bouwval ziet. "Ik zou ze graag onder men. Daar komt nog bij dat er amper par- handen nemen, maar het is wat mijn collc- keergelegenheid is. Aan de andere kant ga zegt, het zijn vaak eigendommen van heeft Middelburg historisch hart met een be- I paalde vraagt om bepaalde wmkelformu I Aparte, leuki' \Miikel(|es. I 9M ii komen luns J| problemen met een Media Markt buiten de binnenstad." Vlissingen is bijvoorbeeld weer een ander verhaal, vin den velen. Daar is de binnen stad niet zo historisch, kan er weer veel meer. Een Media Markt in het centrum bij- voorbeeld. Over de mp/r ^B binnensteden is velen een ;.fl doorn oog. Middel- B burg is ramp, (iocs is de laatste tijd wat beter. Moei- lijk om er te komen en als je Bon Barbé. er eenmaal bent kun je je au to niet kwijt. Kuzee: "Veertig jaar geleden individuele bedrijven." werd er al gesproken over een grote on- De meningen zijn duidelijk, maar om nu dcrgrond.sc parkeergarage. Daar is het eensluidende conclusies te trekken uit de nooit van gekomen. En parkcergelegcn- discussie? Nee, dat gaat wat te ver. Duide- heid is o zo belangrijk voor een stad." Nu lijk is wel dat de makelaars behoefte heb- wordt er ovengens opnieuw gesproken ben om aan tafel te zitten met de politiek, over de aanleg van een parkeergarage. Zo- Want dat er hier en daar nog wel eens wat als er ook plannen zijn voor een onder- wrijving is tussen de verkopers van bc- gronds parkeerdek in Goes met 550 plaat- dnjfrpanden en de overheid, dat wordt sen. Dat zou een heel goede ontwikkeling wel duidelijk. Voor volgend jaar zijn wc zijn, vinden de makelaars. dan ook van plan om aan de tafel een aan- Spclcn de makelaars een rol het opknap- tal politici en bestuurders uit te nodigen, pen van verpauperde bedrijventerreinen? Wethouders van ruimtelijke ordening of Fermont: "Met de verpaupering val het een gedeputeerde voor die hoognodige erg mee. Er zijn wel gebouwen, die er niet helicopterview. uit zien, maar dan hebben wc het niet over hele bedrijventerreinen. Dan kun je de zaak revitaliseren. Maar bij gebouwen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 97