■a werk DIRECTEUR FRANS PIETERS VAN HET CWI: van de reepe Papeoaaistraat S Goes www.vanoereepe.nl Arbeidsmarkt lijkt soms op een betonnen muur Districtsmanager Frans Pieters van het Centrum voor Werk en Inkomen (CWI) omarmt het coöpe ratieve gedachtegoed op de arbeids markt van harte. door Henk van de Voorde TERNEUZEN - "Soms lijkt de arbeids markt wel met beton ommuurd en de vas te structuur moeilijk te doorbreken. Ik pleit voor samenwerking tussen de diverse spelers op de arbeidsmarkt in Nederland, maar ben ook voorstander van samenwer king over de grens. Ik ben geboren in het Zeeuws-Vlaamse Aardenburg, met België in de achtertuin. Het is toch vreemd dat de arbeidsmarkt lijkt op te houden bij St.-Jan- steen of Aardenburg. Er zijn zoveel grens overschrijdende mogelijkheden om vaca tures en projecten uit te wisselen en werk zoekenden te plaatsen." Op de bijeenkomst van het Nederlandse CWI en het Belgische VDAB in Etten- Leur (11 april) werd de aftrap gegeven voor een gezamenlijke aanpak van de ar beidsmarktproblematiek over de grenzen. Het glastumbouwproject in de kanaalzone (uiteengezet door wethouder Van Schaik) is een mooi voorbeeld, maar samenwer king op de arbeidsmarkt is volgens Pieters in alle branches en sectoren goed mogelijk. Bijvoorbeeld tussen de havens van Ant werpen, Vlissingen, Gent en Terneuzen of in de auto-industrie. „Zo kan ook project matig worden voorzien in de personeels behoefte op termijn." CWI districtsdirecteur Frans Pieters: „Uitgaan van de kwaliteiten van de kandidaten." kans voor de werkgever en de kandidaat werkzoekende. Het Werkgevers Service punt dient om zoveel mogelijk goede vacatures binnen te halen en kandidaten voor te dragen. Vanuit een gezamenlijke visie worden bedrijfsleven en kandidaten zo goed mogelijk bediend." Belangrijk is de consensus met het poli- tiek-bestuurlijk niveau. Co van Schaik, wethouder in Temeuzen en voorzitter van het RPA Zeeland, speelt een belangrijke rol in die samenwerking. „Hij trekt de kar. De resultaten van onze CWI vestiging in Terneuzen geven een bovengemiddeld succes te zien. Het Werkgevers Service punt is een eminent middel om het be drijfsleven van vacatures te voorzien, het aantal (langdurig) werklozen te laten dalen en dus het aantal uitkeringstrekkers te be perken. Met een baan krijg je regelmaat: met een eigen inkomen, zelfstandigheid en sociale contacten. En je leert elke dag bij. Lang thuiszitten, met je kwaliteiten toch niet aan de bak komen, is niet goed. De kansen liggen er. Iedereen kan wat. Voor heen was de benadering aanbodgericht, nu vraaggericht. Er wordt van de kwaliteiten van de kandidaat uitgegaan: het is onver standig om deze man of vrouw niet in dienst te nemen." Opleidingskosten Het toenemende aantal vacatures dient op adequate wijze te worden ingevuld. Zo niet dan blokkeert en stagneert volgens Pieters de economische vooruitgang. „Het bedrijfsleven is bereid tot vraagombuigmg. Zo kan met steun van het CWI, UWV en gemeenten toch beantwoord worden aan de vraag van de werkgever. Wij zijn bereid om werkgevers tegemoet te komen, bij voorbeeld via vergoeding van opleidings kosten, die iemand vanuit een uitkeringssi tuatie een kans geven. Succes trekt succes aan. Hoe minder uitkeringen verstrekt moeten worden, hoe beter voor de regio en de daann wonende burgers." Om ook in de (nabije) toekomst over vol doende arbeidspotentieel te kunnen be schikken, is een transparante arbeidsmarkt gewenst. Frans Pieters: „De arbeidsmarkt moet (onder andere via analyses) voor de langere termijn inzichtelijk worden ge maakt. Mensen die nu in de bestanden zit ten, moet je helpen. In Brabant en Zee land groeit het aantal banen onevenredig ten opzichte van de beroepsbevolking. Bovendien neemt de vergrijzing toe. Lan ger doorwerken is een optie, evenals het activeren van reserves. Huidige uitkerings trekkers en herintredende vrouwen zijn nodig om vacatures in te vullen. Via een no-nsk-regeling worden werkgevers tege moetgekomen. Ze krijgen dan, via subsi diemogelijkheden, even de tijd om te kij ken of iemand al dan met bevalt. Vaak merk je dat mensen die buiten hun schuld werkloos zijn geworden, zeer gemotiveerd en betrokken zijn. Ze hebben geen job- hoppersmentaliteit, maar zijn juist heel loyaal. Het project Talent 45+ van het Samenwerking De districtsmanager (kantoor Roosendaal) roemt de samenwerking binnen Zeeuws- Vlaanderen via het Werkgevers Service punt. CWI, UWV en gemeenten werken nauw samen met bedrijfsleven, onderwijs, uitzendorganisaties en reïntegratiebedrij- ven. Daarbij hebben ze één doel voor ogen: zoveel mogelijk mensen in laten stromen in betaald werk. „De werkgevers krijgen te maken met één contactpersoon van wie men altijd binnen uiterlijk dne da gen antwoord krijgt. Zij worden met één gezicht tegemoet getreden. Het maakt niet uit of er een kandidaat geplaatst wordt vanuit WW of WWB als daarmee maar de beste kandidaat bij de werkgever wordt voorgedragen. Belangrijkste is die gouden Foto: Willem Mit-nis CWI in samenwerking met de ketenpart - ners, begint op stoom te komen. De ge dachte dat 43-plusscrs oud en niet flexibel zijn, is volledig. advertentie lOSiaaitl I Van Bommel HUQD BOSS Giorgio Vacatures

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 89