IB Beste ondernemer spint garen bij winst BOOST 2007-prijs Aanmelding BOOST 2007 De winnaar van BOOST 2007 kan rekenen op een aanzienlijke investe ringspremie, deels in pure financiële ondersteuning, deels in natura via specialistische begeleiding bij het ondernemingsplan. BOOST is een nieuw interactief en spraakmakend concept van de Junior Kamer Zeeuwsch-Vlaan deren. door Henk van de Voorde Th KNEUZEN - Het is niet 'the winner takes it all'- gedachte die hoogtij viert. Want alle BOOST-finalekandidaten, star tende ondernemers en/ of ondernemers met vernieuwende ideeën, kunnen reke nen op secundaire ondersteuning om hun ondernemingsplan te schrijven en te con cretiseren. BOOST is de opvolger van de verkiezing van Beste Ondernemers Visie (BOV) en Business On Stage (BOS). Gaat het weer om drie genomineerden? „Dat valt nog te bezien. Eigenlijk vind ik dat we af moeten van die symbolische drie geno mineerden. Waarom niet vijf of zeven ge nomineerden? Het hangt in feite af van de kwaliteit van de respons op onze oproep om kandidaten te werven", aldus Raphael Verbrugge. De 32-jarige BOOST-voor- zitter is in het dagelijks leven directeur van het Temeuzense Zeeland Supply Indus trial Stores, totaalleverancier op het gebied van veiligheid en industrial stores artike len. Bij BOOST is het doel mensen aan te spo ren tot creativiteit en inspiratie om nieuwe ideeën te ontwikkelen en in de markt te zetten. Vandaar dat ook letterlijk de hori zon wordt verruimd. Het grootste busi- ness-to-business-evenement van Zeeuws- Vlaanderen verruilt het Temeuzense Scheldetheater voor De Brugse Vaart in Oostburg. „We hebben een goed gesprek gehad met Frans Lievens van het Schelde theater, zelf oud-lid van de Junior Kamer. Hij begreep het wel. Praktisch gezien vraagt het nieuwe concept om een nieuwe omgeving. De Brugse Vaart is eigenlijk het 'Southfork' van Oostburg. Een inspireren de ruimte in een mooie omgeving, cen traal in West-Zeeuws-Vlaanderen. We hebben nog even overwogen om het nieuwe event in een opgetuigde boeren schuur of industriële fabriekshal te hou den, maar daar hebben we toch maar van afgezien", aldus voorzitter Jan Willem Bartz van de Junior Kamer Zeeuwsch- Vlaanderen. De 38-jarige preses is in het dagelijks leven ondernemer bij Applaza, een innovatieve ICT-dienstverlener. Wakker De Junior Kamer wil het economisch kli maat in Zeeuws-Vlaanderen stimuleren, de regio een 'boost' geven. In tegenstelling tot de BOV en de BOS wordt er in het ka der van de BOOST veel meer interactie van deelnemers en publiek gevergd. „We willen het bedrijfsleven in Zeeuws-Vlaan deren wakker schudden. Het is goed dat ondernemers elkaar inspireren en meeden ken met hun collega's. Voorheen was het stemmen in de grote zaal, de enige interac tie van het publiek. Nu verlangen we van alle partijen veel meer input om de bedrij vigheid in Zeeuws-Vlaanderen een duw te geven. We zijn op zoek naar kandidaat- bedrijven die eruit springen. BOOST zoekt innovatieve ondernemers, mensen die 'herrie maken op de markt'. Onderne mers die zich willen gaan vestigen in de re gio en daardoor het economisch klimaat stimuleren, of die een nieuwe productie lijn lanceren om duurzaam te gaan produ ceren. Het simpele feit van uitbreiding van de huidige activiteiten van een bedrijf is echter geen reden om iemand te nomine ren voor de BOOST. Het moet een toe voeging, een meerwaarde zijn voor de streek. We gaan onze website, die fungeert als kennisportaal, up-to-date houden met informatie. Deze staat ter beschikking aan ondernemende mensen, die hun nieuwe ideeën willen uitwerken. Het kennispor taal is toegespitst op de Zeeuws-Vlaamse situatie. We willen de economische be drijvigheid stimuleren, maar we moeten het wel met z'n allen doen. Je kunt niet even aan de boom schudden om (innova tieve) bedrijvigheid te laten neerdwarre- len", aldus coördinator Frank van de Vij ver. Talent De 38-jarige dierenarts uit IJzendijke was verleden jaar voorzitter van de JK Zeeuwsch-Vlaanderen. Ieder jaar vindt er Gezocht: beginnende en ervaren ondernemer met een ver nieuwend zakelijk idee. Hem of haar krijgt een unieke kans om een aanzienlijke BOOST-investeringspremie en de nodige zakelijke ondersteuning te winnen. De Junior Kamer roept ondernemers in Zeeuws-1 'laanderen op om zich als kandidaat aan te melden. Dit is mogelijk door her indienen van een ondernemingsplan bij de BOOS I-com missie (sluitingsdatum, d augustus). Ken speciale commis sie zal deze ondernemingsplannen kritisch beoordelen. Daarbij wordt onder andere gelet op marktstrategie, producten en of diensten, verkoop en distribu tie en op de financiële onderbouwing van het plan. Begin september zullen de ondernemers met de beste ondernemingsplannen worden uitgenodigd voor de finale ronde. Deze finaleronde bestaat in eerste instantie uir een drie maanden durende begeleiding door specialisten om het ondernemingsplan verder uir iverken en de start van de onderneming ingang te zetten. Op vrijdag 2d november zul len de genomineerde ondernemers strijden om de BOOST Award 2007. De gegevens en ideeën van alle kandidaten uvrden vertrouurlijk behandeld. Bij de sponsoren en in de Junior Kamer zit de knowhow om deze ondersteuning te verlenen en om de ondernemingsplannen te beoordelen. Aanmeldingen en meer informatie is op re vragen via uvv.jkboost.nl of info@jkboost.nl De Junior Kamer wil een BOOST aan Zeeuws-Vlaanderen geven, vlnr: Raphael Verbrugge (voorzitter BOOST-comniis- -ie). Samir Lhachmi, Jan illem Bartz (voorzitter JK). Miehei van Bremen en Alain erkers. Foto: Input Output veel roulatie plaats inJK-besturen en com missies. Dit past in de filosofie van een trai ningsorganisatie als de JK: een club van ondernemende mensen tot en met veertig jaar waarbij ontplooien van talenten cen traal staat. Toch gaat het niet alleen om dit individuele gedachtegoed. Naast netwer ken en gezelligheid is er nog een andere sociale functie: 'iets terugdoen voor de re gio Zeeuws-Vlaanderen'. ..Met dit nieuwe concept denken we iets terug te kunnen doen voor de lokale economie. Niet onder het mom van 'voor wat, hoort wat', maar uit een verantwoordelijkheidsgevoel voor de streek waar we vandaan komen. Het is fantastisch om hier op te groeien. Wij zijn trots op Zeeuws-Vlaanderen", meent Ver brugge. Ambitie De JK-leden refereren aan een stelling op een discussiebijeenkomst (najaar 2006) van de Junior Kamer Zeeuwsch-Vlaanderen, met medewerking van onder andere bur gemeesterjan Lonink. 'Als je na een gede gen opleiding onmiddellijk terugkeert naar Zeeuws-Vlaanderen heb je geen of onvol doende ambitie'. ..Is het goede woon en werkklimaat soms niet bekend in de rest van Nederland? Er is met name een attitu deprobleemzegt Van de Vijver. Bartz vult aan: „Tijdens de discussieavond ging het over de vraag hoe je meer hoog opge leide mensen naar Zeeuws-Vlaanderen kan halen. Michel van Bremen, commissa ris van het JK bestuur en in het dagelijks leven directeur eigenaar van Fint Dutch Capital en tevens parttime hoogleraar, stel de dat ze vanzelf komen als er meer eco nomische bedrijvigheid is; een soort sneeuwbaleffect. We moeten ervoor zor gen dat het 'sexy1 is om te werken in Zeeuws-Vlaanderen." uvw.jkboost.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 88