14 advertentie Onze klanten zijn ook afhankelijk ran de samenwerking tussen Linux systemen en Windows gebaseerde netwerken of servers. Sibux heeft specifiek als doel deze technologiemix volledig te ondersteunen linux unix systeembeheer Over Ibuildings ibuildings.nl Over SBeffect Sibux niet zomaar een Mans Sinkr. Tom Schenkenberg. start- U p JUHfci .JJI.J r w Sibux is een nieuw ICT bedrijf in Zeeland dat zich volledig richt op pro fessioneel systeembeheer van Linux omgevingen. Maar Sibux is niet zomaar een start-up. Het is opgericht door Ibuildings en SBeffect, gevestig de namen in de ICT in Zeeland, die hun kennis en kunde bundelen in dit nieuwe bedrijf. We vroegen Tom Schenkenberg, director business develop ment bij Ibuildings, en Hans Sinke, directeur SBeffect, naar de achtergrond. "Ibuildings is gespecialiseerd in het ont wikkelen van webapplicaties, gebaseerd op PHP technologie" vertelt Tom Schenkenberg. "De applicaties die wij bouwen worden vaak op Linux servers geïnstalleerd. En als de applicatie be- drijfskritisch is, is het beheer van de Li nux omgeving dat natuurlijk ook. Om dat er vrijwel geen professionele sys teembeheerders zijn op dit gebied krij- eerste instantie door middel van een partnership onze kennis gebundeld. De marktvraag is echter dusdanig groot dat we hebben besloten de activiteiten on der te brengen in een apart bedrijf, Si bux." SBeffect zeifis gespecialiseerd in Micro soft systeembeheer. Hoe komt een Mi crosoft systeembeheerder erbij om zich Facts Figures Linux markt - Voorspelling IDC: in 2008 zal Linux, gemeten naar verkoopaantallen, 29 procent van de totale servermarkt in handen hebben. - Het totale aandeel Linux is echter hoger omdat veel bedrijven de Linux software gratis downloaden en deze aantallen niet gemeten kunnen worden. - Uitslag enquête Forrester Research Inc.: 52% van alle zakelijke gebruikers is van plan (een deel van de) Windows-servers te vervangen door Linux. aan de overeenkomst tussen Microsoft en Novell, leverancier van de SuSE Li nux Enterprise server." "Het is onbegrijpelijk dat er voor zo'n grote markt nog zo weinig bedrijven professioneel systeembeheer aanbieden" aldus Tom Schenkenberg. "Er is wel aanbod maar dat is meestal gebaseerd op gen wij regelmatig de vraag om deze ac tiviteiten op ons te nemen." "Ook SBeffect wordt vaak door be staande klanten geconfronteerd met de vraag om het beheer van de Linux om geving erbij te doen. Om invulling te geven aan deze vraag hebben we samen werking gezocht met Ibuildings en in te begeven op de Linux markt, is dat geen water en vuur? "Nee, helemaal niet" zegt Hans Sinke, we zien dat steeds meer klanten gebruik maken van commerciële toepassingen in combinatie met Linux en zo profiteren van het beste van beide werelden. Ook op het niveau van de leveranciers zie je dat er wordt samengewerkt, denk maar best effort afspraken. Met Sibux bieden we wel op SLA's gebaseerde contracten en indien gewenst ook 24/7 bereikbaar heid en ondersteuning". Waf doet Sibux precies? Sibux bouwt en beheert professionele Linux omgevingen voor (middelgrote bedrijven en organisaties. "Onze focus ligt op pro-actief beheer en onderhoud om een zo hoog mogelijke beschikbaar heid en serviceniveau aan te bieden" zegt Hans Sinke. "We gebruiken daarbij innovatieve technieken en open stan daarden om veilige, snelle en vooral sta biele omgevingen te realiseren". Voor wie werkt Sibux? "Omdat we in een overgangsfase zitten van partnership naar nieuw bedrijf zijn de klanten in formele zin nog van Ibuil dings en SBeffect" aldus Tom Schen kenberg. "Maar wat onze opdrachtge vers met elkaar gemeen hebben is dat zij sterk athankelijk zijn van de beschik baarheid van hun informatiesystemen. Een groot gedeelte of zelfs hun comple te bedrijfsproces is afhankelijk van de beschikbaarheid van hun web-servers, database-servers of applicatie-servers." Hans Sinke vult aan: "onze klanten zijn daarnaast ook afhankelijk van de samen werking tussen Linux systemen en Win dows gebaseerde netwerken of servers. Sibux heeft specifiek als doel deze tech nologiemix volledig te ondersteunen." SIBUX SIBUX B.V. Amundsenweg 59, 4462 CP Goes T 088 - 0024 090, F 088 - 0024 091 Contactpersoon: Hans Sinke: 06 - 53 32 82 95 info@sibux.nl www.5ibux.nl Ibuildings is een full-service internet development bedrijf en leverancier van PHP technologie. Binnen de Benelux is Ibuildings de autoriteit op het gebied van PHP en vertegenwoordiger van Zend Technologies. Wij leveren be- drijfskritische internetoplossingen aan organisaties die ïntemettechnologie strategisch inzetten. Onze kracht is het ontwerpen en bouwen van omvangrij ke internetoplossingen op basis van vol ledige uitbesteding of door het leveren van specifieke diensten (projectma nagement, training, consultancy, deve lopment, netwerkbeheer, softwarepro ducten en toolkits). Voor meer informatie zie: wunv.ibuilditigs.nl SBeffect B.V. is het betrouwbare auto matiseringsbedrijf in Zeeland. De spe cialisatie van ons bedrijf is, zoals de naam al zegt, effectief SysteemBeheer. Hierbij zijn wij gespecialiseerd in Mi crosoft besturingssystemen. Als één van de weinige in Zeeland hebben wij een continu bezette helpdesk. Hier krijgt u direct een network engineer aan de lijn die direct uw probleem oplost. Op ver zoek is deze helpdesk 24 uur per dag 7 dagen per week bereikbaar. Verder le veren wij aanvullende diensten zoals een "back-up service" en "Pro-actief Systeembeheer". Voor meer informatie zie: www.sbeffet.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 86