'Mensenkennis' bij Jong Management Rabo heeft nu eigen woonshops 12 mensenkennis Bij Jong Management wordt er veel van gedachten gewisseld tussen men sen van dezelfde leeftijd in dezelfde omstandigheden. Jonge managers, met verantwoordelijkheden en personeel, die zich in dezelfde levensfase be vinden. De Kring Zeeuws-Vlaanderen van Jong Management is een actieve club van 25 leden met netwerken als doelstelling. Niet om omzet te genere ren, maar om kennis te vergaren en contacten te verstevigen tussen mensen. De leden zijn ondernemers, directeuren en managers tot veertig jaar. Er wor den maandelijks bijeenkomsten georganiseerd zoals bedrijfsbezoeken, lezin gen en discussieavonden. door Henk van de Voorde TERNEUZEN Zo was er donderdag 26 april een educatieve avond over 'mensen kennis'. verzorgd door Wim Katsma die werkzaam is als trainer bij Schipper OAZ. De interactieve workshop in thuishonk L'Escaut in Terneuzen stond in het teken van het structogram en het triogram, mo dellen die gebruikt kunnen worden om snel inzicht te krijgen in kwaliteiten van mensen. Centraal staat 'mensenkennis'. Het geeft inzicht in je sterke en zwakke kanten. Bovendien brengen de modellen in kaart waarom mensen op bepaalde situ aties anders reageren dan anderen. Als ma nager kan dit zeer goed van pas komen bij coaching van mensen, maar ook bij het benaderen van klanten of relaties. De avond was interactief, waarbij men ook zelf aan de slag ging met het inschatten van de eigen kwaliteiten en die van anderen. Het Structogram is een wetenschappelijk onderbouwd, praktisch model waarmee mensen snel en betrouwbaar hun eigen goed en minder goed ontwikkelde kanten in beeld krijgen. Het Triogram overhan digt de deelnemer de sleutel tot 'mensen kennis'. Het leert de biostructuur van an deren te herkennen en men wordt op merkzaam en gevoelig voor hun gedrag. Zelfkennis "Het Structogram overhandigt de jonge manager de sleutel tot 'zelfkennis'. Het maakt duidelijk wat zijn of haar meest effi ciënte uitdrukkingsvormen zijn en hoe het individuele voorkeursgedrag er uit ziet. Met deze kennis leer je zo volledig moge lijk je persoonlijke potentieel te benutten. Het Triogram kan belangrijk zijn om iets te leren over 'mensenkennis'. Met name leer je inzien waarom iemand zich in een situatie gedraagt zoals hij zich gedraagt. Waarom reageert hij nu zo? Als je van ie mand weet hoe hij zich zal gedragen, kun je hier vooraf rekening mee houden en deze kennis benutten. In de praktijk ko men we veel 'zakenexperts' tegen. Kennis van zaken is goed ontwikkeld, mede door opleiding en diploma's. 'Mensenexperts', daarentegen kom je in veel mindere mate tegen, terwijl deze competentie juist bij managers van groot belang is. Werken met Triogram is gebaseerd op systematisch ob serveren van mensen. Gebruikmakend van de kennis van het eigen Structogram leren deelnemers aan de training mensen te ana lyseren", legt Katsma uit. De leden van Jong Management konden zich goed vinden in het onderwerp. Ed win Moens, in het dagelijkse leven direc teur/belastingadviseur bij Schipper OAZ in Terneuzen, had de regie van de avond in handen. „Elke laatste donderdag van de maand wordt een bijeenkomst georgani seerd. Dat kan een bedrijfsbezoek of een presentatie zijn. JM is goed om te netwer ken en te leren van elkaar en is zeker geen elitaire club. Het is interessant om ma nagers vanuit verschillende branches te ontmoeten en met elkaar te praten over al lerlei zaken die iemand bezig houdt. Soms opent de kijk in een andere keuken de ogen voor je eigen dagelijkse beslomme ringen", aldus Moens. Jong Management bruist van energie. Er staan dit jaar nog diverse interessante be drijfsbezoeken en educatieve avonden op Foto: Input Output Fotografie de rol, onder andere een bezoek aan de Tweede Kamer. Jong Management zal bo vendien dit jaar nog een game organiseren, soortgelijk aan die in 2005 bij de Lustrum viering van Jong Management, kring Zeeuws Vlaanderen. Gastspreker was des tijds Hans van Breukelen die een gloedvol betoog hield over motivatie op de werk vloer. Potentiële nieuwe leden kinnen zich aanmelden bij Rottès Wie/inga ina rones@deunldezeeuw. nl. Walcheren heeft een absolute primeur. In Middelburg en Vlissingen is de Rabobank met een compleet nieuw concept begonnen: de woonshop. De klant stapt binnen, op zoek naar een woning. En hij komt naar buiten met niet alleen een huis en hypotheek, maar heeft hij ook nog een notaris geregeld, zijn meubels besteld en een tuinarchitect in de hand genomen. De Rabo- woonshops zijn de meest complete winkels op het gebied van wonen. door Ron Gregoor VI1SSINGEN Op zaterdag 19 mei openden de winkels aan de Spuistraat 86 in Vlissingen en de l ange Viele 49 in Mid delburg officieel. Geen poespas, gewoon de winkel open, zegt Bert Strenk. de man die het idee heeft uitgewerkt en de winkel in Vlissingen bestiert. De winkels in het centrum van Vlissingen en Middelburg liggen naast het bankge bouw "Maar dat is puur toeval. Voor het zelfde geld hadden we elders in het cen trum een pand in gebruik genomen", zegt Strenk. De Rabobank loopt al een tijdje rond met het plan om in een winkel alles aan te bie den wat met wonen te maken heeft. "Tot nu toe moest je steeds van de een naar de ander. Was je bij de bank geweest om te kijken of je ene huis kon financieren, moest je langs de makelaar. Dan weer naar de hypotheekverstrekker, een notaris zoe ken. Voor de inrichting liep je stad en land at en dan moest je nog zorgen voor de in richting van de tuin. Alles onder één dak. Interieur van de Raboshop in lissinge waar je overal advies voor kan krijgen." Advies is in eerste instantie de insteek van de woonw inkels. In de sfeervol ingerichte winkels staan tal van computers, die zo zijn ingesteld dat je gemakkelijk alles w at maar iets met wonen te maken heeft, kan vin den. Natuurlijk zijn er mensen aanwezig, die de klant om raad kan vragen. De woonshop heeft een partnership met diverse make- n. laars. In de winkel kan men niet alleen het regionale woonaanbod bekijken, maar de Rabowoonshop is aangesloten op het lan delijk netwerk. Met Woon trend Zeeland, een van de grootste woninginrichtingen in de provincie, heeft de woonshop een deal. Qua inrichting kunnen de klanten een af spraak maken met het bedrijf uit Koude- kerke. En zo heeft de Rabo ook contacten met tuinbedrijven en architecten, die kun nen adviseren over de aanleg van tuinen. In de woonshop staat elke drie maanden een thema centraal. "Nu. in het vooijaar is dat bijvoorbeeld de tuin. In de zomer is dat beveiliging, dan gaan veel mensen op va kantie. Met beveiligingsbedrijven en politie heb ben we afgesproken dat die hier adviezen komen geven", aldus Strenk. Maar de Rabowoonshop biedt meer dan Foto: R illem Mieras alleen aanbod en advies. Er worden regel matig workshops gehouden. In de maand juni bijvoorbeeld over tuinieren. "De mensen komen hier vooral voor advies. Het zal nooit zo zijn dat je hier binnen komt met niets en buiten stapt met een ei gen huis, financiering, inrichting en nieu- we tuin. Maar we zetten de mensen wel op het pad. dat zij willen belopen", legt Strenk uit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 84