culinair Meijling Sarneel VERENIGINGEN EN BESTUUR DERSAANSPRAKELIJKHEID notarissen Mooie kavels op JKW Veiling De JKW commissie 2007, vlnr: Klles Pasop, Anniek Risseeuw, Bas de Moor, Machteld van «Ier Slot, Hend Schenkenberg van Mierop, Michel van Dis en Danny Boer. Alexander Dijkwel ontbreekt op de foto. Foto: JKW Hend Schenkenberg van Mierop viert volgende week zijn veertigste ver jaardag. Vanwege zijn 'pensioengerechtigde' leeftijd neemt hij aan het eind van het jaar afscheid van de Junior Kamer Walcheren (JKW). Tijdens zijn 'afscheidstournee' is het voorzitterschap van de veilingcommissie van de JKW het laatste klusje van Hend. door Henk van de Voorde De voorzitter is samen met zijn JKW- commissie al druk in de weer om op vrij dag 23 november weer een veilingevene ment in optima forma aan te kunnen bie den. De goede doelen van de drie ambas sadeurs Karla Peijs (CdK Zeeland), Anne ke van Dok (burgemeester Vlissingen) en Peter Boerma (algemeen directeur Delta NV) zijn inmiddels bekend: respectievelijk Stichting Alzheimer afdeling Zeeland, Pa- ladium Jonge Moeders Walcheren en de Stichting Palazzoli Zeeland, inloophuis voor kankerpatiënten en hon naasten. Per traditie zullen onder de bezielende leiding van veilingmeester Ab Verhage en toe- zichthoudster Marielle Buijs, in het fraai vernieuwde Anon-hotel aan de Vlissing^e boulevard, de mooie kavels weer geveild worden. Hotellier/gastheer Joost van Damme, tevens het langst zittende lid van de Junior Kamer Walcheren, zal evenals vorig jaar de avond aan elkaar praten. De vlotte redenaar zal daarbij een toelichting geven op alle vijftig kavelstukken. Kavels, waarbij kwaliteit voorop staat. Joost ver diept zich in de kavels, houdt de gang erin en maakt de veiling persoonlijk door op de (potentiële) kopers af te stappen. Hij zorgt voor een verfrissende aanvulling bij de vei ling van de unieke kavels. Het zullen alle maal leuke aansprekende kavels zijn, met veel diversiteit", aldus Hendrik (Hend) Schenkenberg van Mierop. De voorzitter met de dubbele achternaam heeft Rotter damse roots, maar is geboren en getogen Vlissinger. In het dagelijks leven is hij seni or interim manager voor Yaught, grootste detacheerder van interim managers in Ne derland. De ovengeJKW-commissieleden zijn eveneens ondernemende jonge men sen, conform de filosofie van Junior Ka mer; een trainingsorganisatie waarbij lear ning by doing en ontplooien van talenten hoog in het vaandel staan. Cursussen „Via het netwerk van Junior Kamer Ne derland kunnen doorJKW-leden voor een habbekrats cursussen worden gevolgd, waar normaal gesproken flink voor moet worden betaald: debating, time manage ment, mindmapping, body language, speed reading, en dergelijke", aldus Schen kenberg van Mierop. Naast de voorzitter en zijn vriendin Machteld van der Slot (consultant bij SKF Asset Management Services) bestaat de JKW commissie uit El- les Pasop (kandidaat-notaris kantoor Rin geling), Anniek Risseeuw (ondernemer kinderdagverblijf Baloe), Danny Boer (on- Voorzitter Hend Schenkenberg van Mierop: .Zeeuwse goede doelen." Foto: JKW dernemer Zeeuwse Makelaar), Michel van Dis (ondernemer Dis That), Alexander Dijkwel (Dijkwel Auto Shopping Centre) en Bas de Moor (advocaat Adriaanse van der Weel). Algemeen voorzitter van de uit een dertigtal leden bestaande JKW is Eric Giesbertz, private banker bij Van Lan- schot. Hoofdsponsors van de 4e JKW Vei ling zijn Jumbo Offset (samensteller en drukker van de kavelgids), gastheer Grandhotcl Anon, Rabobank WNB, Del ta N.V., Schipper OAZ, Volvo De Groe ne en Adriaanse van de Weel. Gezellig De JKW Veiling wordt jaarlijks bijge woond door ongeveer 250 gasten, voor het grootste deel bestaande uit kavelaan- bicdcrs, kopers en sponsors. De feitelijke veiling vangt aan na de culinaire hoog standjes van het warm en koud buffet. Het grote business-to-business-cvcncment op Walcheren kenmerkt zich door gezellig heid, netwerken en goede doelen. „In principe staat het de ambassadeurs vnj om zelf hun goede doel in te vullen, als het maar om Zeeuwse goede doelen gaat. De ervaring leert dat het Zeeuwse bedrijfsle ven het meest genegen is om te doneren aan Zeeuwse goede doelen, op sociaal-, cultureel of landschappelijk gebied." De JKW-veilingcommissie doet een appèl op het Zeeuwse bedrijfsleven op om interes sante kavels ter beschikking te stellen voor het B2B-evenement pur sang. De op brengst voor de drie goede doelen in 2006 was: Stichting Behoud Hoogaars, verte genwoordigd door oud-CdK van Gelder: 11.100 euro; Vakantie voor kinderen, am bassadeur burgemeester Van Dok 10.800 euro en Project Mode Zeeuws Museum, gerepresenteerd door David Luteijn: 9.400 euro. Gelden die gegenereerd werden door de verkoop van mooie kavelstukken zoals: 'wakker worden met het geluid van de golven' (een weekend een luxe strand- slaaphuisje m Vlissingen), een week re laxen voor zes personen in een chateau/hotel in de Dordogne, viparran gement voor een championsleageduel van PSV, rondvaart voor tien personen door de haven van Vlissingen èn een full-colour advertentiepagina in 'de Ondernemer'. mw. E P. Veneklaas Slots Een vereniging is een samenwerkingsverband tussen een aantal (rechts)personen die met een bepaald doel willen deelnemen aan het rechtsverkeer. Er zijn 2 soor ten verenigingen: de bij notariële akte opgenchte (formele) en de niet bij een der gelijke akte opgenchte vereniging (informele). Bij de informele vereniging zijn de bestuurders hoofdelijk aansprakelijkheid voor handelingen die zij namens de vereniging verrichten. Daarnaast kan deze vereni ging geen registergoederen verkrijgen. Het is overigens steeds mogelijk om zo'n vereniging om te laten zetten in een formele vereniging, door de statuten alsnog op te nemen in een notariële akte. De formele vereniging en haar bestuurders moeten, ter voorkoming van aanspra kelijkheid, worden ingeschreven bij de Kamer van Koophandel. Een vereniging dient ten minste door twee personen te worden opgericht Indien u van plan bent een vereniging op te richten is het verstandig van te voren te overdenken wat de naam van de vereniging moet worden,wat het doel van de vereniging moet worden alsook wie er lid mogen worden en aan welke eisen men dient te voldoen. De notans kan u hierover uiteraard nader vooriichten. Wenst u meer informatie dan kunt u een vrijblijvend, kosteloos eerste gesprek aanvragen. Tevens kunt u daarvoor op onze vernieuwde website terecht www.meijling-sarneel.nl Biezelingsestraat 9, Kapelle Burgemeester Elenbaasstraat 16, Kruiningen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 81