m Vijf nominaties voor Zeeuwse innovatieprijs Emergo ZIE-evenement 'Open innovatie': dé meest actuele visie op innovatie ZIE H «syntens Syntens, innovatienetwerk voor ondernemers VNTENl Voor de innovatieprijs van Zeeland, Emergo 2007, zijn dit jaar vijf be drijven genomineerd. De winnaar wordt op 21 juni, tijdens het ZIE 2007, bekend gemaakt. De Emergo is bedoeld voor Zeeuwse ondernemers die een innovatief idee succesvol hebben uitgevoerd. Een overzicht van de vijf genomineerden. Het bedrijf Van Dijke Zeeland BV uit Sint Philipsland ontwikkelde, in samen werking met partners Bercomex en Graafstra, de Aqua Grader. Deze machine is bedoeld voor het spoelen van leliebol- len, inkorten van wortels en scheiden van tussen het bedrijf Unitron Electronics Group uit Ijzendijke met de maatschap van anesthesisten van het Jeroen Bosch Ziekenhuis. De A BAD meet kleine druk verschillen in de naald en deze worden omgezet in een beeld- en geluidssignaal. De Aqua Grader van Van Dijke Zeeland BV. lelies in leverbaar goed, plantgoed en rest- wortels. Het voordeel van de Aqua Gra der is dat het verwerken van de geoogste leliebollen hierdoor een stuk gemakkelij ker gaat. Dit gebeurt nu vooral handma tig en met deze machine kan bijna het he le verwerkingsproces machinaal verlopen. De bollen leveren hierdoor ook meer op. Nieuw systeem ruggenprik De tweede innovatie is bedoeld voor de medische sector. De ABA1) is een nieuw elektronisch systeem voor het toedienen van een ruggenprik. Het product is tot stand gekomen vanuit een samenwerking Bezoekadres: Buitenruststraat 225 4337 ER Middelburg Postadres: Postbus 8128 4330 EC Middelburg telefoon: 088 444 0 444 telefax: 088 444 0 588 Internet: www.syntens.nl E-mailmiddelburg(n\svntens.nl Hierdoor wordt de anesthesist geïnfor meerd over de naaldpositie in het mense lijk lichaam. Het systeem is ontwikkeld en wordt op dit moment geproduceerd en uitgerold. Innovatief zuiganker De derde genomineerde is Seatec Under water Systems uit Zierikzee. Dit bedrijf ontwikkelt onderwatersystemen die ver volgens veelal door derden worden ge produceerd. Seatec komt met de innova tie SAPS-0Ö3 in aanmerking voor de Emergo 2007. SAPS-003 staat voor Suc tion Anchor Pump Skid. Het is een geïn tegreerde oplossing voor het hijsen, plaat sen en verwijderen van zuigankers op grote diepte. Vooral dit laatste aspect maakt het concept van Seatec innovatief. De SAPS-003 wordt ingezet bij het win nen van olie en gas. Dit jaar zullen de eer ste ankers in gebruik worden genomen. Beter televisiebeeld STN BV uit Hulst is het vierde bedrijf dat een nominatie heeft verdiend. Zij hebben deze te danken aan de 'DirectQAMTM'. Dit is een stuk geavanceerde elektronica dat een kabeloperator zoals Delta of Case- ma in staat stelt een kwalitatief beter en kosteneffectiever digitaal TV-signaal te distribueren. Het product wordt, in te genstelling tot bijna alle andere appara tuur in een kabeltelevisienetwerk, decen traal geïnstalleerd in de woonwijk. Door de 'DirectQAMTM' gaat het transport van het digitale televisiesignaal gemakke lijker en over een kortere afstand, hier door ontvangt de televisiekijker een beter De APAD van Unitron Electronics Group. beeld in zijn huiskamer. Daarnaast kan de exploitant van het kabelnetwerk het zen derpakket afstemmen op de wensen van de lokale televisiekijker. Zowel vanuit binnen- als buitenland is er belangstelling voor de 'DirectQAMTM'. Trillingsvrij funderen Funderingstechnieken Verstraeten uit Oostburg sluit de nj van genomineerden voor de Emergo 2007. Dit bedrijf bracht de Twinpaal op de markt. Dit is een fun deringstechniek waarbij stalen funde ringsbuizen twee aan twee naast elkaar worden 'ingeboord' en ertussen een wa- terafsluitende en grondkerende verbin ding wordt gemaakt. Belangrijke resulta ten van de Twinpaal zijn onder meer: geen geluidshinder zoals bij heien of tril len. Daarnaast is er geen grondafvoer, want de grond wordt zijdelings wegge drukt. Ook is de Twinpaal trillingsvrij en is geen gevaar voor schade aan naastgele gen percelen tijdens het vervaardigen van de fundering. De belangstelling vanuit de bouw voor deze techniek is groot. De re den: geluids- of trillingenhinder worden steeds minder getolereerd in stedelijke gebieden. De Emergo 2007 wordt uitgereikt door de heer Wiersma, gedeputeerde Econo mische Zaken van de Provincie Zeeland. et Zeeuwse Innovatie Evenement, ZIE 2007, komt er weer aan! Op donderdag 21 juni krijgt u als ondernemer weer de kans om kennis te maken met de nieuwste ontwikkelingen op het ge bied van innovatie. Gastheren zijn de Brabants Zeeuwse Werkgeversvereniging (BZW), Hogeschool Zeeland en Syntens. ZIE 2007 wordt mede mogelijk gemaakt door de Provincie Zeeland. Hier onder een korte vooruitblik op het ZIE-evenement. 'Open innovatie' is het thema van het vierde ZIE-evenement. Door de verschuiving van zogenaamde gesloten innovatieprocessen naar een meer open manier van innoveren, verlopen innovatieprocessen veel effectiever en efficiënter. Open innovatie betekent dat bedrijven meer gezamenlijk aan de slag gaan om innovatie ideeën uit te werken. Samenwerking met 'concurrenten', toeleveranciers of kennisin stellingen staat daarbij centraal. Leren van anderen Het ZIE 2007 begint met een plenair ge deelte. Murk Peutz, Syntens Directeur Re gio Zuid, vertelt hoe open innovatie vorm moet krijgen in Zeeland. Professor Wim Vanhaverbeke gaat in zijn presentatie in op hoe je binnen open innovatie kunt leren van anderen. Vanhaverbeke is hoogleraar aan de Universiteit Hasselt en onderzoeker voor de Technische Universiteit Eindhoven. Hij is mederedacteur van het boek 'Open Innova tion: Researching a New Paradigm'. Workshops Na het plenaire gedeelte, volgen er twee rondes van workshops. Onderwerpen die onder andere aan bod zullen komen: 'In noveren: samen of alleen?*, 'Iets nieuws on dernemen? Ga eens over de grens!' en 'Lean Bouwen: Efficiënter inrichten voor het bouwproces'. Het ZIE 2007 wordt op donderdag 21 juni gehouden van 13.30 uur tot 20.30 uur. De locatie is de Hogeschool Zeeland, Edisonweg 4 te Vlissingen. De kosten van het middagprogramma bedragen 50 euro p.p. Deelnemen aan het Innovatiebuffet kost 25 euro p.p. U kunt zich inschrijven via de website www.innovatienetwerkzeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 78