De stoel de Stand van Zaken... ««SS.0" Golden Tulip de stoel Tekst: Ron Gngoor Toto: Wim Rooi/man Waarom zit u in deze stoel? Hier is het allemaal begonnen; van appel boom naar appelsap. Op welke stoelen heeft u hiervoor gezeten? Onder andere op de stoel van mijn trac tor en mijn heftruck en op diverse voor- zittersstoelen in het verenigingsleven. Hoe bent u op de Appelaere gekomen? Zo'n vijftien jaar geleden besloot ik te stoppen met de fruitteelt. In die tijd ging het al niet zo goed in de agrarische sector in Noord-west Europa. Omdat ik ooit toch eens iets anders wil de doen ben ik de mogelijkheden gaan onderzoeken om sappen te produceren. De voorbereiding heeft zo'n twee jaar geduurd. Je moet gaan kijken hoe je dat het beste kan doen, hoe je het beste pro duct krijgt, waar je dat laat maken, waar je je klanten vandaan haalt, dat soort din gen. In 1993 ben ik begonnen en in 1995 kwam de eerste fles Appelaere op de markt. Het eerste sap kwam van eigen appels, later heb ik de boomgaard ger ooid en ben ik me volledig op de handel gaan toeleggen. Wat betekent u voor het bedrijf? Het was een eenmanszaak, ik heb altijd alles alleen gedaan. Ik wil een puur na tuurlijk product verkopen. Veel vruch tensappen worden gemaakt uit gecon centreerd sap dat later aangelengd wordt; ons sap is puur geperst fruit dat gepas teuriseerd wordt zodat het twee jaar houdbaar is. Dat is eigenlijk het grote verschil en on ze kracht. Verder deed ik de beurzen, de administratie, het contact met de klanten etc. Nu de Sinaasappelaere erbij is geko men heb ik een personeelslid in dienst genomen, namelijk mijn jongste dochter. Samen gaan we nog enthousiaster door op de ingeslagen weg. Wat betekent het bedrijf voor u? Heel veel natuurlijk, je kan bijna zeggen dat het bedrijf mijn leven is. Zelfs wan neer we een buitenlandse reis maken staat die in het teken van de Appelaere. Zo zijn we vorig jaar naar de Antillen ge weest, ook daar ligt een markt open. Verder kijken we naar België Frankrijk en Spanje. Wat is uw belangrijkste besluit geweest voor het bedrijf? Belangrijk was natuurlijk het besluit om te stoppen met de fruitteelt en me volle dig toe te leggen op Appelaere en Perela- ere en nu dus ook Sinaasappelaere. Wanneer heeft u voor het laatst gepiekerd? Ik ben niet zo'n piekeraar. Ik probeer al les van de positieve kant te bekijken en kan gelukkig goed slapen. Wanneer bent u het meeste in uw element? Als ik kan onderhandelen met grote par tijen, dat gaat vaak op het scherpst van de snede. Daar kan wel van genieten, voor al achteraf. Waar komt u uw stoel voor uit? Bijvoorbeeld voor een mooi concert of theaterbezoek. Wc hebben al jaren een abonnement bij het theater in Terneu- zen, ook gaan wc wel naar Gent of Ant werpen. Ik hou veel van muziek; heb vroeger jaren viool gespeeld en ben nog dirigent van een koor geweest. Gaat die stoel mee op vakantie? Vakantie heb ik niet veel, zoals gezegd probeer ik dan ook het nuttige met het aangename te verenigen. Wat is uw ambitie? Ik hoef niet zonodig nog meer produc ten te maken. Nog ééntje wellicht - wat dat zal zijn is nog open. Wel hoop ik dat straks iedereen het merk kent. Wc zijn al een heel eind op weg, veroveren lang zaam de markt in Nederland. Ik ben voorlopig niet van plan te stoppen met werken. Het liefste zou ik doorgaan tot mijn zeventigste. Ik zal dan misschien wel niet zo hard meer werken, maar ik wil nog wel overal bij betrokken blijven. Naam: Henk l azclaar (59) Functie: oprichter, directeur, eigenaar Bedrijf: De Appelaere, producent van Zeeuwse vruchtensappen. Bijzonderheden: midden in het mooie landschap rond Waterlandkerkje staat de boerderij naast de voormalige boomgaard van Henk Tazelaar ,van daaruit runt hij zijn zaak. Hij verkoopt appelsap (de Appelaere), perensap (de Pcrelacre) en sinaasappelsap (de Sinaasappelaere). Zeeuwse producten die lang zaamaan de Nederlandse markt veroveren. De diver se grote supermarktketens en voor de horeca de ho- recagroothandels zoals Heineken, Inbev, Van der Valk, Deli XL nemen steeds meer producten af. Locatie foto: in de boomgaard ai hter het huis heeft hij de stoel geplaatst, "maar eigenlijk breng ik veel meer uren door op de stoel van mijn auto" 50 METE" V»" pf STRAND* Westduin Koudekerke/Vlissingen zb www.goldentuupwestduin.nl tel. 0118-552510 Samen sterk 's- HEER ARENDSKERKE - De be- dnjven Still en Heftruckservice de Vlieger uit 's- Heer Arendskerke slaan de handen ineen. De partners tekenden een samen werkingscontract, waarmee De Vlieger als exclusieve Zeeuwse Suil dealer de service, verhuur en verkoopactiviteiten voor zijn rekening neemt. De Vlieger blijft volledig zelfstandig werken. Westduin innoveert DISHOEK - Hotel Golden Tulip West duin, de 'parel van Dishoek' onder de dui nen innoveert. Het hotel heeft, aan het begin van het nieuwe seizoen, een gro tendeels vernieuwd interieur, uitgevoerd in een eigentijds kleurenpalet. Maritieme elementen creëren een ontspannen, avon tuurlijke sfeer. De entree en receptie zijn vernieuwd. Binnenkort kan de gast zitten op een zonnig terras 'in Mediterrane stijl'. Oosterscheldekreeft ZIERIKZEE - De Stichting Promotic Oosterscheldekreeft stond afgelopen maand op de befaamde Slow- Fish beurs in Genua. Op deze beurs staan wereldwijd alle streekproducten, die het presidium van Slow- Food international bezitten, waar onder de Oosterscheldekreeeft. Chefkok Dick Pieter Arkenbout van brasserie de Vluchthaven gaf er vijf dagen lang works hops en presentaties. En dat alles om de Oosterscheldekreeft en Zeeland op de Europese culinaire kaart te zetten. Het is de derde keer dat de stichting op de beurs was. MKB Zeeland Meer grip op het beleid van gemeenten voor Zeeuwse ondernemers, bevordering van de lokale economie en een goed func tionerend klimaat voor het midden-en kleinbedrijf m Zeeland. Dit zijn de doelen van het Kernen programma MKB-Zee- bnd, dat MKB-Zeeland samen met de Kamer van Koophandel voor Zeeland on langs is gestart. Sabine Verburg leidt het project dat in dne jaar zal zijn afgerond. De Kamer van Koophandel financiert dit project. De komende maanden zullen per ge meente de lokale ondernemersnetwerken en het bestaande ondernemersklimaat in beeld worden gebracht. Hoe is het over leg met de gemeente en welke economi sche onderwerpen zijn belangrijk? Aan het eind van dit jaar moet in dne gemeen ten de brancheoverstijgende belangenbe hartiging verbeterd zijn door het opzetten of ondersteunen van een (bestaand of nieuw) ondernemersplatform. AvdW in top 50 advocatuur Het Zeeuwse advocatenkantoor Adnaan- se van der Weel (AvdW) hoort vanaf heden tot de 30 grootste advocatenkanto ren van Nederland. Dat blijkt uit De Stand van de Advocatuur 2007, een rap port onlangs is uitgegeven door uitgeverij KSU over de trends en ontwikkelingen in de Nederlandse advocatuur. In totaal heeft Nederland circa 2830 advocatenkantoren. Adnaanse van der Weel was altijd al het grootste kantoor in Zeeland, maar heeft in 2006 een flinke groeispurt gemaakt. Per l januari 2007 had het 31 beëdigde advoca ten, waarmee het de 48e plaats veroverde in de Top 30. Opdracht Istimewa Elektro heeft van Rijkswaters taat de opdracht ontvangen om gedurende twee jaar alle bestaande radarposten in Zeeland te moderniseren. Het gaat om een innovatief contract waarbij op bijna 30 locaties radar- en manfoonmstallaties worden gerenoveerd of vervangen. De werkzaamheden voert Istimewa uit met haar Franse partner Sofrelog. Met de nieu we opdracht is een bedrag van 10 miljoen euro gemoeid. Daarbij is tevens een on derhoudscontract voor tien jaar inbegre pen. Zeeuwse Delta Staatsscccretans Tineke Huizinga-Herin- ga van Verkeer en Waterstaat heeft maan dag 14 mei tijdens haar bezoek aan de Krammersluizen een manifest in ont vangst genomen. Hiermee vragen uiteen lopende maatschappelijke organisaties om een investeringsprogramma voor de Delta in te stellen. Het is voor het eerst dat een dergelijk bre de coalitie gezamenlijk aandacht vraagt voor de situatie rond de waterkwaliteit en blauwalg. In de coalitie zijn naast natuur organisaties ook de Kamer van Koophan del, BZW en de Recron vertegenwoor digd. De staatssecretans ontving een schatkist met daann, naast een aantal Zeeuwse streekproducten, een manifest. Hierin verwoorden de organisaties nut en noodzaak van een integrale aanpak. Ze pleiten voor een investeringsprogramma van de Rijksoverheid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 77