voor computerspelletjes
'Computerspelletjes zijn de spiegels van onze tijd'
Een spellenontwerper vanavond in I Videogame op Discovery
PZC Woensdag 6 juni 2007 I 47
06:15 Sally Jessy Rap
hael 07:00 Hart van Ne
derland - Vroege edi
tie 07:25 Tele 6: Tel sell
08:25 Adoption sto
ries 09:00 Tele 6: Tel
sell 10:00 Shownieuws
10:30 Newlyweds 11:00
Tele 6: Tel sell 12:00 Me
disch centrum 12:35
Getit13:20Roseanne
13:55 Suddenly Susan
14:30 Gameshow 16:05
The Cosby show 16:40
The bold and the beau
tiful 17:00 The bold and
the beautiful 17:30 SBS
6 Sport: Oefeninterland
Thailand - Nederland
07:00Teleshop7: Ik
ben in balans! 08:00
RTL Nieuws 08:15 Te-
leshop 7: Tel sell 08:45
RTL Nieuws 09:00 RTL Z
Nieuws 10:20Tulpenral-
lye 10:40 RTL Z Nieuws
12:20 This is golf busi
ness 12:40 RTL Z Nieuws
13:40 Who's next 14:00
RTL Z Nieuws 15:20 Laat
de Amazone leven 15:40
RTL Z Nieuws 16:20
Delft blauw 16:40 RTL
Z Nieuws 17:45 Who's
next
06:00 Providence 06:45
Safari 07:05 Suddenly
Susan 07:35 Roseanne
08:10 The war at home
08:40 Tel sell 09:15 Ke
vin Hill 10:10 Tel sell
10:40 Astro TV 11:45
Eurocash 12:25 Tel sell
13:25 Money Talk 14:25
Duck Dodgers 14:55 jus
tice League 15:20 Dis
ney Feest: The legend of
Tarzan 16:05 See Win
16:45 Tyra 17:40 Sud
denly Susan
VERONICA
09:30 Yin Yang Yo 10:15
Carl 211:00 Team Ga
laxy 11:40 Totally Spies
12:30 Horseland 12:55
De Tofu's 13:30 Mini
Marathon 13:50 Mini
Marathon 14:15 Mini
Marathon 14:40 Mini
Marathon 15:05 Carl 2
15:30 Pokemon Advan
ced Battle 15:50 Mega
Babies 16:00 Yin Yang
Yo 16:25 Team Galaxy
16:50 Shuriken School
17:10 Lilo 8t Stitch 17:35
Totally Spies
TELEVISIE
06:00 Tien Text 07:05
Homeshopping 10:05
Courting Alex 10:30
Ruby Wax's commer
cial breakdown 11:00
7 Plagen 11:30 De brui
loft van Jolanda Mark
12:00 Live Shop 14:00
Fashion House 14:30
Postcode Loterij: Deal
or no deal 15:20 Inter
actieve middag televi
sie 16:05 7 Plagen 16:3S
Courting Alex 17:00
Fashion House 17:30
Beestachtig leuk
O
Cl
18:00 The A-Team, ac- 18:05 Judging Amy, dra- 18:00 The Fresh Prince
maserie of Bei-Air, come-
18:55 Law order, ad-
vocatenserie
dyserie
18:30 The Drew Carey
show, comedyse
rie
18:00 De leukste thuis-
video's, amuse
ment
19:50 'Allo 'allo!, come
dyserie
19:00 Providence, dra-
19:00 Friends, comedy
serie
19:00 De bruiloft van
Koop Alie,
amusement
19:30 De Gouden Kooi,
realityprogramma
20:00 Trauma NL, serie 20:30 Hermans Helden, 20:00 Will Grace, co- 20:00 Joey, comedyserie 20:00 Postcode Loterij:
documentaires realityserie medyserie 20:30 NCIS, detectivese- Deal or no deal,
20:30 HartinAktie, 20:30 Out of sight, ko- rie spelshow
amusement mische actiefilm 20:30 The human stain,
romantisch drama
21:30 De smaakpolitie,
amusement
21:30 Levensgevaarlijk!,
realityserie
21:20 Criminal minds,
misdaadserie
22:30
Hart van Neder
22:30 Medische mira
22:55 NET 5 Doc: Aller- 22:10 Day break, drama 22:30 Malice, thriller
land - Late editie,
kels, realityserie
gisch voor alles, serie
reportages
documentaire
22:50
Piets weerbe
richt, weerbericht
22:55
Shownieuws,
amusement
23:20
Te koop: Liefde,
23:30 Married with
23:50 Law order, mis- 23:05 Alias, actieserie
serie documentai
children, comedy
daadserie
res
serie
23:50
Critical rescue,
ware verhalen
00:55 Nachtprogram- 00:00 Who's next
mering: Cash- 00:20 4 in het land
back 00:44 Teleshop 7
04:00 Nachtprogram- 00:45 Ik ben in balans!
mering: Hart van 01:00 Nachtlounge
Nederland - Late 03:00 The hotspot
editie 05:30 Ik ben in balans!
00:55 Nachtprogram- 00:00 1 0-8
mering: Relax TV 00:50 Nachtprogram
mering: Late
night
05:59 Jetix
00:30 Interactief spel-
programma:
Cash surprise
00:40 De Gouden Kooi
01:05 Interactief spel-
programma
03:30 Tien text
konden worden. „Tv was lang een
koud medium, maar nu werd het
op slag helemaal hot, omdat jij het
beeld zélf kon controleren", herin
nert Al Alcorn, voormalig pro
grammeur van Atari en bedenker
van het tennisspelletje Pong zich.
Pong legde in feite de basis voor
de business die de game-industrie
nu is. Als eerste wist Atari goed
geld te verdienen met Pong, dat in
1972 opeens in alle cafés en pubs te
vinden was. Vrouwen bleken er
meestal beter in te zijn dan man
nen, en niet zonder trots verhaalt
Bushnell over de periode dat vrou
wen kroegen afschuimden, op
zoek naar mannen die ze met
Pong konden verslaan om hen
geld af te troggelen.
Videogame, 21.00 uur, Discovery
Channel
00
O
O
10
O
10
O
O
O
to
O
O
to
to
to
ui
O
Ralph Baer bedacht een sytsteem dat ervoor zorgde dat de consument
voor het eerst invloed kreeg op zijn videospel. foto Discovery Channel/GPD
Omroep Zeeland
09:00 Tekst-tv
18:00 Journaal
18:23 Zeeland nieuws
18:44 Mag ik ff storen?
18:49 De maestro en de zee
19:08 Zeeland nieuws Herh
19:29 Mag ik ff storen?
19:34 De maestro en de zee
19:52 RegioNed
20:02 Zeeland nieuws Herh
20:23 Mag ik ff storen?
20:29 De maestro en de zee
20:47 RegioNed
20:56 Rondje Zeeland
21:00 Herhalingen
BUITENLAND
België 1
09:00 Donna op één 12:10
De rode loper 12:35 Blokken
13:00 Het journaal 13:30 Het
weer 13:35 1000 Zonnen
garnalen 14:00 Thuis 14:30
Dierendokters 15:00 Villa po
litica 16:15 Clips 16:35 Nigella
fclltS 17:05 Vrolijk Vlaanderen
17:35 Buren 18:00 Het jour
naal 18:10 De rode loper 18:35
Blokken 19:00 Het journaal
19:40 Politieke tribune Open
VLD 19:45 1000 Zonnen Si gar
nalen 20:05 Joker- en lottotrek
king 20:10 Het weer 20:20 F C
de Kampioenen 20:55 Baantjer
21:45 Emma 22:10 De laatste
ronde 23:00 Het journaal laat
23:20 Winstverdeling joker en
lotto 23:21 KENO uitslagen
23:22 Het weer 23:30 Sporza
Tennis - Roland Garros 2007
00:15 De rode loper
België 2
08:55 Terzake 07 Audit 09:45
Lentebeelden 12:00 Sporza
Tennis - Roland Garros 14:00
Tommy's troep 14:15 De
Smurfen 14:40 Tom 15:05
Pitt Kantrop 15:30 De
badbrigade 15:45 Jungo 16:10
Lazytown 16:30 Samson
Gert 16:44 De smurfen 17:20
Lilo Stitch in het Disney
Festival 17:45 Zoé Kezako
18:00 Oggy en de kakkerlak
ken 18:10 Peperbollen 18:35
W81 7 18:50 6Tien 19:10
Holly's heroes 19:35 Third rock
from the sun 20:00 Terzake 07
Audit 21:05 Veronica Guerin
22:45 Film kort Love's lost
happiness 23:10 De doodstraf
voor een leugen
RTBF1
07:00 Doorlopende herhaling
08:20 La def des champs 08:45
Jardins et loisirs 09:05 Histoires
vraies 10:00 Au rythme du
destin 11:35 Une maman
formidable 11:55 Table des ter-
roirs 12:00 Les feux de l'amour
12:40 File moi ta recette 12:50
Nieuwsoverzicht en weerbe
richt 12:53 Questions dargent
13:00 Nieuws 13:35 Weerbe
rif ht 13:40 TélélOUflimf 13:50
Derrick 14:50 Margarete, Ie
génie d'une femme 16:35
Incantesimo 17:25 Questions
dargent 17:35 Arabesque
18:30 Le 6 minutes 18:38
Weerbericht 18:45 Au quoti-
d.en 19:25 Weerbericht 19:27
Tribune électorale CDH 19:30
Nieuws en weerbericht 20:00
Joker en lottotrekking 20:10
Weerbericht 20:15 Débat élec-
toral 21:55 C'est la vie en plus
23:35 Joker- en lotto-uitslagen
23:40 Questions d argent
23:50 Cinquante degrés nord
00:20 Weerbericht en beurs
berichten
RTBF2
07:00 Rikiki Likiki 07:15 lei bla
bla 08:30 Tom 08:55 Dessins
animés 09:00 Niouzz 09:10
Tekenfilms 09:30 Niouzz 09:40
Last night of the prom's 10:35
Plus belle la vie 11:00 Toute
une histoire 12:00 Tennis Rol
and Garros 17:35 Niouzz 17:45
Air de familie 17:55 Toute une
histoire 18:55 Plus belle la vie
19:20 D'art d'art 19:30 Nieuws
20:05 Beursberichten 20:10
Retour a Roland Garros 20:45
Toutes les filles sont folies
22:15 Contacts 22:20 KENO-
uitslagen 22:25 Weerbericht
22:30 Le 12 minutes 22:55
Screen 23:45 Regards FGTB
00:15 Doorlopende herhaling
BBC 1
07:00 Breakfast 10:15 Don't
get done, get Dom 11:00
Homes under the hammer
11:55 Nieuws en weerbe
richt 12:00 To buy or not to
buy 12:30 Car booty 13:10
Nieuws en weerbericht 13:15
Bargain hunt 14:00 Nieuws en
weerbericht 14:30 Regionaal
nieuws en weerbericht 14:40
Neighbours 15:05 Doctors
15:35 Murder, she wrote 16:20
Nieuws, regionaal nieuws en
weerbericht 16:25 Chuckle-
Vision 16:40 Arthui 17:05
Stupid 17:30 Raven 18:00 Blue
Peter 18:25 Newsround 18:35
Neighbours 19:00 Nieuws en
weerbericht 19:30 Regionaal
nieuws en weerbericht 20:00
Celebrity MasterChef 20:30
The green green grass 21:00
Traffic cops 22:00 The appren
tice 23:00 Nieuws, regionaal
nieuws en weerbericht 23:35
The National Lottery draws
23:40 Match of the day 00:25
National Lottery update
BBC 2
07:00 Fimbles 07:20 The story
makers 07:40 Balamory 08:00
Arthur 08:15 ChuckleVision
08:25 Newsrourul 08:30 Kryp-
to the Superdog 08:45 The
story of Tracy Beaker 09:00
Springwatch trackers 09:30
The Koala Brothers 09:45
Come outside 10:00 Boogie
Beebies 10:15 Toddworld
10:30 Sprfngwatx h 11:00
Teletubbies 11:30 Britain's
btft buildings 12:30 The daily
politics 14:30 Working lunch
15:00 The flying gardener
15:15 Living in the sun 16:15
Escape to the country 17:00
Flog itl Ten of the best 17:30
Eggheads 18:15 The weakest
fink 19:00 The people's quiz
- Wildcard 19:30 Let me enter
tain you 20:00 Jonathan Me.i
des: Abroad again 20:50 Coast
21:00 Springwatch 22:00
Natural world 22:50 Volcanic
Park 23:00 Tht apprentice:
You're fired 23:30 Newsnight
00:20 Wedding stories
Duitsland 1
09:00 heute 09:05 Rote Rosen
09:55 ARD Wetterschau 10:00
heute 10:03 Brisant 10:25
Adelheid und ihre Mörder
11:15 In aller Freundschaft
12:00 heute mittag 12:15
ARD-Buffet 13:00 ZDF-M.t
tagsmagazin 14:00 Tagesschau
14:10 Rote Rosen 15:00
Tagesschau 15:10 Sturm der
i Mm 16:00 TkgasK hau 16:10
Nashorn, Zebra Co 17:00 Ta
gesschau um fünf 17:15 Brisant
17:47 Tagesschau 17:55 ARD
vor acht 19:50 Das Wetter im
Enten 19:55 Borse im Ersten
20:00 Tagesschau 20:15,22:50
Voetbal 23:30 Waldis EM-Club
00:00 Harald Schmidt
Duitsland 2
09:00 heute 09:05 Voile Kanne
Servu e taglir h 10:30 Weg'1
zum Glück 11:15,11:35 Reich
und Schön 12:00 heute mittag
12:15 drehscheibe Deutsch
land 13:00 Mittagsmagazin
14:00 heute in Deutschland
14:15 Wunderbare Welt 15:00
heute - Sport 15:15 Tierisch
Kölsch 16:00 heute - in Europa
16:15 Wege zum Glück 17:00
heute Wetter 17:15 hallo
deutschland 17:45 Leute heute
18:00 SOKO Wismar 18:50
LOTTO Ziehung am Mittwoch
19:00 heute 19:20 Weerbe
richt 19:25 ZDF spezial: G8-
Gipfel in Heiligendamm 20:15
Geheimnis der Karibik 21:45
heute-journal 22:12 Weerbe
richt 22:15 Joachim Bublath
22:45 Deutscher Evangelische
Kirchentag 2007: Im Zeichen
des Hais 23:00 Johannes B Ker
ner 00:05 heute nacht 00:15
Und ewig lockt das ÖI: Chinas
Griff nach Afrika
Discovery
07:00 Ten ways Ten ways to
meet a monster 08:00 Massive
machines Cranes 08:30 Mas
sive engines Diggers 09:00
Buena vista fishing club 09:30
Danger! Air travel 10:30 Ex
treme machines: Underwater
machines - submarines 11:30
How do they do it?: Air-to-
air refuelling/skislopes/car
production 12:00 How do they
do it?: Ice breaker/money/bow
ling alleys 12:30 Queen Mary
2 13:30 Forensic detectives
Stolen youth 14:30 Ten ways
Ten ways to meet a monster
15:30 Wrecks to riches USA:
The legend 16:30 Buena
vista fishing dub 17:00 Speed
machines Breaking the sound
barrier 18:00 How do they do
it?: Mining trucks/lkea/air traf
fic control 18:30 How do they
do it? Logging/baggage/light
shows 19:00 American chop
per: Leno bike 20:00 Mythbus-
ters: Jet pack/pyramid power
21:001, videogameThe thumb
22:00 Stuntdawgs 22:30 The
Xtesters 23:00 Spy 00:00 FBI
Files: Death of a diplomat
National Geographic
07:00 Squawk box Europe
10:00 Worldwide exchange
12:00 Most amazing moments
12:30 I didn't know that 13:00
Seconds from disaster: Colli
sion on the runway 14:00 Earth
investigated Bermuda Triangle
15:00 Built for the kill: Snake
16:00 Hayden Turner's wildlife
challenge Komodos 16:30
Crittercam-WildTech adven
tures Blue whales 17:00 To
tally wild 17:30 Dogs with jobs
Steam, Heavenly Angel and
Mike 18:00 Frontlines of con
struction: Forbidden frontiers
19:00 Built for the kill Snake
20:00 Most amazing moments
20:30 Seconds from disaster
Collision on the runway 21:30
Science of surveillance 22:30
Megastructures: Future trains
23:30 I didn't know that 00:00
Frontlines of construction:
Forbidden frontiers
TMF
08:00 Moviefacts 08:10 Wak
ker worden op TMF 10:00 Mo
viefacts 10:10 De videotheek
11:00 Eeuwige hits 12:00 10
X 13:00 Moviefacts 13:10 De
videotheek 14:00-15:30 uur
herhalingen Moviefacts en De
videotheek 16:30 Reaction
17:30 Suprii hp 18:30 lip
Kennis 19:00 Moviefacts 19:10
Kaf of koren 19:30 De video
theek 20:00 Moviefacts 20:10
Interactive chart 21:00 TMF
op weg Pinkpop 21:30 TMF NL
22:00 Moviefacts 22:10 TMF
Nl 23:00 Ml Dagrand 00:00
Moviefacts 00:10 Na< ht.lienst
MTV
09:00 Score 09:30 Taildaters
10:00 Breakfast club MTV top
10 11:00 Top 11 at 11 12:00
Brand new 12:30 Top 5 most
wanted 13:00 Top 25 15:00
Wade Robson Project 15:30
Rap around the world 16:00
MTV's little talent show 16:30
Laguna beach 17:00 Room
raiders 17:30 Dismissed 18:00
The real world Denver 18:30
My own 19:00 Juvies 20:00
Pimp my ride 20:30 MTV Cribs
21:00 Yo momma 21:25 Made
22:20 Boiling points 22:45
Hog.m knows best 23:10 C ele
brity deathmatch 23:35 Jackass
00:00 Ro< k /one
TV 5
08:00 Canadees nieuws 08:30
A la di stasio 09:00 Une brique
dans le ventre 09:30 Littoral
10:00 Les grands duels du
sport 10:55 Des chiffres et
des lettres 11:20 Tout le
monde veut prendre sa place
12:00 TV5Monde I'info 12:05
tapes gourmandes 12:30 Plus
belle la vie 13:00 Rumeurs
13:30 Belgisch nieuws 14:05
De soie et de cendre 16:00
Bin'o bine 16:30 Questions
pour un champion 17:05
Questions i La Une 18:00
Nieuws 18:20 Le journal de
l éco 18:30 Fort Boyard 20:30
Frans nieuws 21:00 Un fils sans
histoire 23:00 Nieuws 23:10
TV5monde, l'invlté 23:20
Afrikaans nieuws 23:30,00:25
Avocats et associés
Eurosport
08:30 Inside Euro 2008 08:45
Autosport: Rally 09:45 Motor
sport Speedway 10:45 Inside
Euro 2008 11:00 Voetbal: Euro
2008 12:00 Tennis: Roland
Garros 18:15 Game, set Mats
18:30,19:15 Voetbal Euro
2008 20:15 lns.de Euro 2008
20:30 Voetbal Euro 2008
22:30 Inside Alingh. 22:35
Wednesday Selection 22:40
Riders Club 22:45 Wednesday
Selection Guest 22:50 Golf
23:20 Golf club 23:25 Yacht
club 23:30 Voetbal: Euro 2008
CNN
09:00 Business international g
10:30 World sport 11:00 Larry
King 12:00 Business inter
national 13:00 World news
Asia 14:30 World sport 15:00
World news Asia 16:00 Your
world today 20:30 World busi
ness today 21:00 World news
Europe 21:30 World business
today 22:30 World sport 23:00
Business international