Sport Impuls voor wielervrouwen Zomeravondcompetitie wielrennen voorziet in een grote behoefte Zeeuwse rensters voor drie jaar onder de pannen in grote ploeg. Scheidsrechters verliezen terrein Deelname Thomas Dekker aan Tour de France niet in gevaar Veersedam Auto verovert karttitel Goede prestaties van Anoek Kort Eto'o staat hoog op verlanglijstje AC Milan wPZC Woensdag 6 juni 2007 45 - De nieuwe Zeeuwse wielerploeg, die volgend jaar onder de naam Rabo Lady Force de weg opgaat, werd gistera vond gepresenteerd. foto Ruben Oreel door Koen de Vries KOUDEKERKE - Het vrouwenwiel- rennen in Zeeland krijgt een extra impuls. De elfkoppige vrouwen- ploeg van de vereniging Theo Mid delkamp heet vanaf komend sei zoen Rabo Lady Force en krijgt in Rabobank Walcheren/Noord-Be veland en Rabobank Zuid-Beve land de hoofdsponsor. Het team stelde zich gisteravond voor tij dens de presentatie van de Ster Zeeuwsche Eilanden, de vrouwen wedstrijd die dit jaar op 21, 22 en 23 juni wordt verreden. De sponsor verbindt zich voor drie jaar aan het team en zorgt er voor dat Baukje Doedee en Fonny Kint, de drijvende krachten achter het Zeeuwse vrouwenwielrennen, de zaken grootser kunnen aanpak ken. Ze willen volgend jaar een vol waardige eliteploeg op de been brengen. Momenteel bestaat die uit vijf ren sters, maar dat is te weinig. Doe dee en Kint gaan buiten de provin cie op zoek naar versterking. Kint zal ploegleider van de eliteploeg worden, Doedee wordt teammana ger en begeleidt de junioren (4) en nieuwelingen (2). Het is de bedoeling dat Rabo Lady Force volgend jaar op bescheiden wijze aan de Ster Zeeuwsche Eilan den deelneemt en dat er over drie jaar een team staat dat voorin het peloton kan meefietsen. Dat zal een hele krachttoer worden, want het deelnemersveld is al jaren ui terst sterk. Gisteravond bleek dat er op don derdag 21 juni in Vlissingen 22 ploegen met in totaal 172 rensters uit vijftien landen aan de tijdrit zullen beginnen. Op 22 juni volgt de etappe Middelburg-Vlissingen over ruim 100 kilometer en de af sluitende etappe loopt op 23 juni van Kamperland naar Renesse over ruim 130 kilometer. De win nares van vorig jaar, sprintster Kir- sten Wild, krijgt enorm veel con currentie. De grote favoriete van dit jaar is heersend wereldkampioene Ma rianne Vos. Maar er zijn meer rap pe vrouwen, zoals Bertine Spijker man, Sissy van Alebeek, Loes Cun- newijk, Debby Mansveld en de Duitse vrouwen Tanja Hennes en Ina-Yoko Teuienberg. Waarschijnlijk is ook de Neder landse wereldtopper Mirjam Mel- chers van de partij. Zij heeft na een zware valpartij vorig jaar net haar come-back gemaakt. Haar Zweedse teamgenote Susanne Ljungskog - tweevoudig wereld kampioene - staat ook op de deel nemerslijst. Andere sterke rensters die aan de start staan zijn Chantal Beltman en Yvonne Hijgenaar. Zeeland wordt vertegenwoordigd door An ne Eversdijk uit Kapelle, die kortge leden de Tirreno-Adriarico voor ju nioren won. Ze rijdt voor de natio nale juniorenselectie. Een van haar teamgenotes is F.lise van I la ge, het grootste Nederlandse talent sinds jaren. De Ster Zeeuwsche Eilanden gaat volgend jaar samenwerken met de nieuwe driedaagse Zeeuwse Profronde. De evenementen zitten vlak na elkaar, zodat in de provin cie binnen tien dagen zes topkoer- sen gehouden worden. Vooral vrij willigers worden zoveel mogelijk - uitgewisseld. Het Zeeuwse vrouwenwielren- nern gaat een mooie toekomst tegemoet. Er komt een nieuwe ploeg die onder de naam Rabo Lady Force de weg opgaat. UrrSLAGEN TENNIS Roland Garros. Mannen, kwartfinales: Fede- rer (Zwi/1) - Robredo (Spa/9) 7-5 1-6 6-1 6-2, Davidenko (Rus/4) - Cartas (Arg/19) 7-5 6-4 6-4. Vrouwen, kwartfinales: Henin (Bel/1) - Serena Williams (VSt/8) 6-4 6-3, Sjarapova (Rus/2) - Tsjakvetadze (Rus/3) 6-3 6-4, janko- vic (Ser/4) - Vaidisova (Tsj/6) 6-3 7-5, Ivanovic (Ser/7) - Koeznetsova (Rus/3) 6-0 3-6 6-1. Kapelle. Lukaart-Nieuwenhuysen Kapelle Open. Mannenenkelspel. HE3: 5. Vermeu- len-R. van der Wel 6-1 6-3. HE4: D. de Rave-D. van den Heuvel 7-5 6-4, W. Blokland-R. Paau- we 6-2 6-4. HES: R. van der Wel-J. Pijpelink 6-2 7-5, R. van der Meijden-S. Rijswijk 6-4 7-6. Vrouwenenkelspel. DE5: M. van Trigt-A. Hoosemans 3-6 6-4 6-0. Mannendubbelspel. HD5: M. van Gastel/M. Kole-M. van der Avert/R. Verspuij 6-4 7-5. HD6: F. van Straalen/B. van den Bergh-S. Geers/K. van Herk 7-5 7-6, O. Westland/N. Hermus-D. Hannewijk/H. van Sabben 6-3 6-2, N. Fokke/M. Zandee-W. van Kaam/E. van Leem put 6-1 3-6 6-2 Vrouwendubbelspel. DD3: C. Davidse/I. Weegels-A Hoogesteger/N. Hille- brand 6-1 7-5. D06: E. Kole/M. Schog-M. de Jonge/S. Tazelaar 6-2 3-6 6-4, R. Schrijver/A. Eckhardt-E. van der Sanden/M. Steenbergen 6-1 6-2 DD7-35+: R. Meijers/K. van Sab- ben-G. Almekinders/M. Heffelaar 6-2 6-1. Ge- mengddubbelspel. GD6: H. Rombout/J Dage vos-V. de Vilder/M, van Tuijl 7-6 6-2. GD7: W. van Oosten/R. van Oost-K. Dieleman/H. van Weele 6-1 6-3. IJzendijke. Tiola Kids Open. Jongensenkel spel, t/m 12 jaar: C. Fenijn-D. Fenijn 6-4 7-6. T/m 16 jaar: M. van Hulle-R. van de Bossche 3-6 6-0 6-3 Jongensdubbelspel, t/m 16 jaar: j.W. de Rooij/R. Tazelaar-J. de Bniyckere/J. En gelaar 6-1 6-2 Meisjesdubbelspel, t/m 14 jaar: S. Maenhout/T. Walhout-E. Buysse/G. Chapel 6-1 64). Bruinisse. Wulkentoernooi. Mannenenkel spel. HE6: B. Kuiper-P. den Hollander 6-2 6-2. HE7: D. Bezuijen-H. Muller 6-4 6-1. Mannen- dubbelspel. HD6: R. de Ries/S. Slager M de Jonge/S. Kloet 7-6 6-2, M. jumelet/A. de Waal-P. van der Cingel/A. Stoutjesdijk 4-6 6-4 6-0 HD7: J. Dekker/M Quak-A. Duinhouwer/O. Engelhardt 7-5 6-0, R. van Broekhoven/L. Klooster Hage/P Hillebrand 6-2 6-3, F. van der Linden/D. van Nierop-E. Attema/P. Bouw 6-3 6-2. Vrouwendubbel spel. DD7: G. Nicolaas/V. bij de Vaate-J. Nouwen/E. van Velthoven 6-3 4-6 6-1 DD8: M. Kok/J. Stouten-C. van Gelderen/M. Her mann 7-6 6-2 Gemengddubbelspel. GD7: L. Keijzer/R. Loos-S. van Oeveren/J. Hoare 6-3 6-4 Agenda Woensdag BILJARTEN Koppeltoe mooi driebanden Kwadendamme. Tweede ronde kleine tafel. Locatie: Tapperij 's Lands Welvaren. Aanvang: 19.30 uur. Baa rends driebandentoernooi. Eerste ronde. Locatie: Café Baarends, Goes. Aanvang: 19.30 uur. SKEELEREN Vierde wedstrijd WEA-Cup in Goes. Aan vang: 19.00 uur. Start en finish: Scottweg. TENNIS Lukaart Nieuwenhuysen Kapelle Open. Loca tie: tennisvereniging Kapelle. Aanvang: 16.30 uur. Wulkentoernooi 35+. Locatie tennisvereni ging De BruTèn te Bruinisse, 17.00 uur. Sportshop Francke Tiola Kids Open. Locatie tennisvereniging Tiola te IJzendijke. Aanvang: 16.00 uur. WIELRENNEN Zomeravondcompetitie. Eerste wedstrijd. Locatie. Scottweg. Goes. 19.15 uur. GOES - De Zeeuwse scheidsrech ters in het amateurvoetbal verlie zen terrein. Komend seizoen zijn nog slechts twee arbiters actief in de hoogste categorie (groep 1). Het gaat om Sjaak Uitterhoeve ('s-Gra- venpolder) en Harold van de Kette rij (Goes). Cees Toorenaar (Heinkenszand) en Peter van Loenen (Oost-Sou burg, die de voorbije competitie door Wim de Vos GOES - De zomeravondcompetitie wielrennen, die de zrtc Theo Mid delkamp en TMZ organiseren, wordt een traditie. Morgen begint er een nieuwe reeks van negen wedstrijden. Er wordt een algemeen klasse ment bijgehouden. Om daarvoor in aanmerking moet er minsten aan zeven van de negen wedstrij den worden deelgenomen. Er wordt in drie verschillende catego rieën gereden. In de A-categorie zijn de elites, beloften, amateurs A en de junioren ingedeeld terwijl de veteranen, S/P-klasse, amateurs B en de nieuwelingen de B-catego rie vormen. Daarnaast is er een apart klassement voor de vrou wen. Start en finish zijn telkens ge legen aan de Scottweg in Goes en de start is om 19.15 uur. De wed- strijdduur is 50 minuten. De wedstrijd worden gereden op de woensdagen in juni waarna de competitie wordt hervat op 15 au gustus. De finale is 12 september. nog actief waren in groep 1, zijn ge degradeerd. Verder stopt Hans Lindhout (Goes) vanwege privé-re- denen. Tegenover deze degradaties staat geen enkele promotie. Uit groep 2 degraderen Arthur Sardjoe (Vlissingen) en Arjan Deurloo (Tholen). Vanuit groep 3 promoveren daarentegen Jo-An- nes de Bat (Goes) en los Simonse (Heinkenszand). door onze sportredactie DEN HAAG - De deelname van Tho mas Dekker aan de Tour de France is niet in gevaar. De Rabobank-ren- ner vertelde dat gisteren op zijn ei gen website. De 22-jarige Noord-Hollander kan vanwege heupklachten vandaag niet van start gaan in de Ronde van Luxemburg. Dekker wordt al lange tijd gehin derd door een irritatie van de heupkom. „Ik heb nu een aantal dagen niet kunnen trainen, ik heb gewoon te veel last van mijn heup. Op dit moment volg ik een inten sieve behandeling wat de ontste king moet tegengaan. In het zie kenhuis kreeg ik te hóren dat ik de ze behandeling ongeveer vier da gen moet volgen. Ik kan wel fiet sen, maar niet intensief', aldus Dekker. „Ik verwacht over zo'n 334 dagen weer goed te kunnen trainen. Ik baal vooral van het feit dat ik mijn ambities voor een goede eindklas sering in de Ronde van Zwitser land, na de Ronde van Luxem burg, kan opbergen. Ik probeer me volgende week klaar te stomen voor Zwitserland, dat wil zeggen voor een 'redelijk' niveau. Ik zal per dag kijken hoe het gaat maar ik hoop dat ik goed verbeter naar het einde toe." Dekker 'hoopt en verwacht' rond het NK, eind juni, weer volledig in orde te zijn. „Die wedstrijd heb ik al tijden rood aangestreept in mijn agenda." Een week later begint de Tour de France. GOES - Veersedam Auto is kam pioen geworden in de hoofdklasse van het Zeeuwse indoor kartkam- pioenschap. Het team haalde de ti- tel met één punt voorsprong op De GSM-Shop. Van Gilst/Hogeweg eindigde met ne gentig punten als derde. In de ere klasse stond de titel van Jeremias- se Racing al lange tijd vast. Auto team Racing en De Daltons eindig den als tweede en derde. ETTEN-LEUR - Anoek Kort uit Lewe- dorp werd in Etten-Leur derde in het nationaal 1.35 meter. Ook in het 1.30 meter nationaal bleef de amazone foutloos en bracht de tijd haar de twaalfde plaats. In de klasse Z eindigde als vijfde. Anne- miek Maaskant (Bruinisse) werd zesde. In de rubriek vijfjarigen leg de Marieke de Bart ('s Heer Abts- kerke) beslag op een vijfde plaats. Ingrid jakobse werd in de klasse L negende. ■r MILAAN - AC Milan gaat proberen Samuel Eto'o los te weken bij FC Barcelona. Adriano Galliani, de vice-voorzit- ter van de Champions Ireaguewin- naar, bevestigde gisteren dat de aanvaller uit Kameroen bovenaan het verlanglijstje van de Italiaanse club staat. „Ik weet niet of-ie te koop is, maar zodra de Spaanse competitie is afgelopen zullen we contact opnemen over hem", al- - dus Galliani.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 67