Sport Zeeuws voetbalelftal wordt nu al onthoofd Jeroen van Terheijden maakt enorme progressie Darter Pieter Otten vormt een koppel met Engelsman Ted Hankey Kloetinge en Hoek staan geen spelers af tegen betaalde clubs. Zwaargewicht van Driemtiem kan al een uur hardlopen. 44 I Woensdag 6 juni 2007 PZC W SPECTACULAIR WONEN AAN DE NIEUWE KADE VAN MONUMENTENSTAD ZIERIKZEE Bijzondere woningen met de allure van de Amsterdamse grachtengordel op een sublieme locatie in monumentenstad Zierikzee. Omgeven door ruimte en natuur. Prijzen v.a. 252.000 t/m 415.000 v.o.n. Kijk voor het actuele aanbod op www.waterwijkzierikzee.nl VERKOOPMANIFESTATIE OP BOUWLOCATIE: (nabij Oosterscheldestraat) 8 JUNI (15.00-20,00 uur) 9 JUNI (10 00-15.00 uur) de allerlaatste woningen van fase 1' de Singelkade- en Kadewoningen A Verkoopinformatie: deltamakelaardij bijdevaate WATERWIJK ZIERIKZEE poort A mbacht 11 Een project van: loostad Vastgoedontwikkeling en Boender en Maasdam www.deltamakelaardij.nl Telefoon: 0111 - 41 78 08 www.bijdevaate.nl Telefoon: 0111 - 45 34 00 door Frits Bakker COES - Het Zeeuws voetbalelftal moet het in de wedstrijden tegen NAC en Willem II deze zomer doen zonder de spelers van Kloe- tinge en Hoek. De twee hoofdklas sers staan geen spelers af voor de Zeeuwse selectie, omdat de wed strijden vallen in de periode dat de voorbereiding van de twee Zeeuwse topploegen nog maar net is begonnen. Door de beslissing van de hoofd klassers wordt het Zeeuws elftal onthoofd. Kloetinge was met zes spelers hofleverancier voor het elf tal, van Hoek waren vier spelers ge selecteerd. Met de selectie van long Zeeland meegerekend leve ren Kloetinge en Hoek veertien spelers. Paul Telussa, die een dubbelrol speelt als technisch manager van Hoek en coach van het Zeeuws elf tal is teleurgesteld: „Ik respecteer het besluit van de clubs, maar we moeten ons met het Zeeuws elftal afvragen of het zonder de topspe- lers nog wel recht van bestaan heeft." De afzegging van de twee clubs komt voort uit sportieve overwe gingen. Hoek en Kloetinge willen de voorbereiding niet laten versto ren door het spelen van wedstrijd jes met het Zeeuws elftal. Diederik Hiensch, trainer van Kloetinge: „Het lijkt me onverant woord om met een Zeeuws elftal in juli of begin augustus al tegen betaalde clubs te spelen. Een trai ner met een voetbalachtergrond zal daar zeker begrip voor heb ben." John Smael, voorzitter van Hoek: „Wij hebben de beslissing met het bestuur genomen. De trainer was iets minder star, maar wij vinden dat het niet kan. Het risico van blessures is in die fase te groot en wij vinden dat de nieuwe trainer in alle rust de voorbereiding moet kunnen doen." Voor de wedstrijd van vrijdag tus sen het Zeeuws elftal en Jong Zee land (19.30 uur in Nieuwdorp) zijn de spelers van de twee hoofd klassers wel beschikbaar. Dat duel was door trainer Paul Telussa ge- Het Zeeuws elftal, dat in de zo mer tegen Willem II en NAC speelt, wordt een onthoofd elf tal. De spelers van Kloetinge en Hoek mogen niet meedoen. pland als voorbereiding op de oe fenwedstrijden tegen NAC en Wil lem II. Ton Uitterhoeve van de commis sie Zeeuws elftal betreurt de beslis sing van de clubs. „We hebben met de selectie zelf ook twee trai ningen gepland, om goed voorbe reid te zijn op de wedstrijden te gen Willem II en NAC." De weige ring van Hoek en Kloetinge kwa men als een verrassing. „Ik ben nog niet eens op de hoogte ge steld." Telussa zit in een moeilijke spa gaat. „Ik heb bij Hoek geen roi ge speeld in de beslissing, omdat ik twee functies heb. Maar ik heb er wel begrip voor." Hij ziet geen alternatieven voor de wedstrijden. „)e kunt dat soort par tijen niet verder in het jaar organi seren, want dan krijg je de betaal de clubs niet naar Zeeland. De zo mermaanden zijn ideaal, omdat de profs graag naar hier komen om te trainen en oefenwedstrijden te spelen. Maar in dit geval komt het weer niet goed uit voor de hoofdklassers. En dan zeg ik: heeft het nog wel zin om door te gaan met dit Zeeuws elftal?" De wedstrijden van het Zeeuws elf tal zijn gepland voor 17 juli (NAC) en 4 augustust (Willem II). COES - De 18-jarige darter Pieter Otten heeft een nieuwe partner ge vonden voor de koppeltoernooien. De Oostkapellenaar gaat samenspe len met de Engelsman Ted Han key. Hankey dart al sinds zijn zestiende jaar en heeft vele internationale toernooien gewonnen. Het eerste optreden van Pieter Otten en Ted Hankey is op 16 juni tijdens het open kampioenschap va Engeland. Samen met Francis Hoenselaar wordt een trio gevormd. door Koen de Vries VLissiNGEN - Jeroen van Terheij den heeft net een mijlpaal bereikt. Hij heeft voor het eerst van zijn le ven een uur hardgelopen. Met dank aan Niek Knol en Willy de Nooijer, de trainers van het Driem tiem, een select groepje dat zich onder leiding van het duo voorbe reidt op de Kustmarathon op 6 ok tober. Een uur rennen is dus niet genoeg. Er is nog werk aan de win kel voor de 34-jarige Vlissinger die ongeveer 120 kilo weegt. Ruim twee maanden geleden las Jeroen van Terheijden een stukje over het op te richten Driemtiem. .Iedereen was welkom, beginners en getrainde atleten. „Toen ik die oproep las, dacht ik; 'dit is mijn kans'. Alleen zou ik nooit ver kun nen komen. Met de steun van Niek Knol en Willy de Nooijer wel." Van Terheijden schreef een sollicitatiebrief en werd met acht anderen uit de stapel van bijna 150 sollicitanten gepikt. Het is niet moeilijk om te zien dat hij last heeft van overgewicht. Zijn 'Je mag er zes uur over doen. Dat is voor mij een enorme geruststelling.' buik laat het gloednieuwe Driem- tiemshirt - maat XXL - flink opbol len. En daar wil hij vanaf. „Mijn doel is oni een gezonde jongen te worden. Mijn vader heeft dezelfde aanleg als ik. Hij is 25 jaar geleden met hardlopen begonnen en heeft zijn gewicht onder controle. Hij is mijn voorbeeld." Zes weken geleden begon Van Ter heijden voorzichtig met trainen. Zijn eerste opdracht was het vol brengen van vier keer twee minu ten hardlopen. „Daar had ik mijn handen vol aan", kijkt hij terug. Zijn vuurdoop vond hij in de ZLM Stadsloop op 25 mei. De 7,5 kilo meter legde hij af in 48 minuten. Nu loopt hij al een uur lang. En ei genlijk ziet de beginnende hardlo per er na die krachtproef nog heel monter uit. Zo hier en daar zijn wat natte plekken te ontdekken op zijn Driemtiemshirt. Maar verder wijst niets erop dat hij het zwaar heeft gehad. Van Terheijden: „Ik maak enorme progressie en ik heb eigenlijk ner gens last van. Ik ga die marathon gewoon lopen. )e mag er zes uur over doen. Dat is voor mij een enorme geruststelling." Ook Willy de Nooijer twijfelt niet. „Jeroen heeft 200 procent inzet. Hij gaat het gewoon halen. Hij is echt vanaf nul begonnen en loopt nu al een uur. Als alles goed gaat houdt hij het over een maand al twee uur vol. Nu fietst en wandelt hij nog veel. Na verloop van tijd kan hij steeds vaker hardlopen." Morgen is Van Terheijden van de partij bij de Marathonmeeting in De Parel in Domburg. Daar wordt het Driemtiem aan het grote pu bliek voorgesteld. De avond wordt aan elkaar gepraat door Harmen Siezen en heeft onder anderen mental-coach Marco Hoogerland, oud-nationaal kampioen mara thon Vivian Ruiters en tweevou dig Kustmarathon-winnaar Jan van de Marei als gast. De bijeen komst begint om 19.00 uur. Jeroen van Terheijden: „Ik ga die marathon gewoon lopen. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 66